Publikované: 30.09.2013

Baby, hor sa do fitka. Orgazmus máte v cene.

To čo som sa dočítala ma dorazilo. Teda nie že by som obľubovala návštevy fitness centra. Kto na to má čas pri zhone okolo práce, deciek, domácnosti. Ale asi by som sa mala veľmi vážne zamyslieť. Teda nie že by to s manželom vždy stálo za … keď som oddýchnutá a uvoľnená je odmenou v sexe skutočne príjemné uvoľnenie. Ale zas si povedzme úprimne, koľko je takých chvíľ?

V časopise idnes sa uvádzajú skutočne zaujímavé informácie, ktoré mi opäť potvrdzujú že k nám ženám bola príroda štedrejšia ako k mužom. Schválne, počuli ste už niekedy, že by sa chlap “urobil” pri dvíhaní činiek? Ja teda ešte nie.

Vedci z Indiana Univerzity zistili, že určité druhy športov môžu u niektorých žien vyvolať sexuálne vzrušenie a dokonca aj orgazmus.

Aj bez sexuálnych fantázií a stimulácie pohlavných orgánov môžu ženy pri športe dosahovať orgazmus. Podľa sexuológov to väčšinou súvisí s cvičením svalov panvového dna, ktoré vyústi až v orgastickú slasť. Spomínaného výskumu sa zúčastnilo 370 žien vo veku od 18 do 63 rokov – 124 tých, ktoré pri športe raz alebo viackrát zažili orgazmus a 246 športovkýň, ktoré pri športe pociťujú sexuálne vzrušenie. Väčšina z nich je zadaných alebo v manželskom zväzku.

Ako uviedol magazín LiveScience.com, vedci pod vedením sexuologičky Debby Herbenickové zistili, že 40% z celej skúmanej vzorky žien zažilo pri športe príjemné pocity alebo orgazmus viac ako jedenásťkrát vo svojom živote!

Pritom ženy, u ktorých šport vyvoláva orgazmus, uviedli, že pri cvičení nemali žiadne sexuálne fantázie ani nemysleli na niekoho príťažlivého.

Posilňovanie, jóga, šplh…

A aké športy ženy najviac vzrušujú? Vo výskume 45% účastníčok uviedlo, že svoj prvý orgazmus prežili pri posilňovaní brucha, 19% zažíva slasť pri jazde na bicykli alebo spinningu, 9,3% si spája sexuálne príjemné prežitky sa šplhom na tyči alebo na lane, 7% sa vzpieraním a 7% s behom. Ďalšie športy, ktoré ženy menovali ako “spúšťače” orgazmu alebo príjemných pocitov, boli napríklad joga, plávanie, aerobik, chôdza a ďalšie.

Vedci si nie sú istí, prečo niektoré druhy cvičenia vedú k orgazmu alebo sexuálnemu vzrušeniu žien.  Každopádne ale svoje zistenia vnímajú ako ďalší krok na ceste za skúmaním ženskej sexuality.

“Je to jeden zo spôsobov, ako sa môžu ženy dozvedieť viac o tom, ako ich telo v tomto smere funguje,” pripúšťa šéfka výskumu Debby Herbenick, podľa ktorej tak môže mať cvičenie, ktoré má preukázateľne pozitívny vplyv na zdravie a kondíciu, taktiež potenciál zlepšiť sexuálny život žien.

Sex nie je len otázka genitálií

“Stretla som sa so ženami , ktoré boli schopné prežívať zaujímavé pocity napríklad pri šplhaní po tyči alebo práve pri joge,” pripúšťa sexuálna trénerka Julie Gaia Poupětová. ” To sa objavuje občas aj na mojich seminároch jogy, keď používame intenzívne panvové dno.”

Podľa nej v štúdii doktorka Herbenicková neuvádza nič nové. “V našej spoločnosti ešte stále prevláda veľmi mylný názor, že orgazmus je možné generovať iba prostredníctvom stimulácie genitálií a že to je niečo, čo patrí výhradne do intímneho sveta ľudí, do súkromia a do postele, “hovorí sexuálna trénerka.

Dodáva , že existuje nespočetné množstvo štúdií, ktoré uvádzajú, že to tak nie je a že je možné používať veľa ďalších oblastí vybavených senzitívnymi zakončeniami vnútri aj mimo tela človeka ( napríklad pri dýchaní, predstavovaní si atď.), pri ktorých vznikajú príjemné, vzrušujúce a niekedy až orgazmické pocity.

“Orgazmus z pohľadu nervového systému nie je nič iné ako reflex, reakcia mozgu na to, že po nervových “drôtoch” beží príliš veľa stimulácie, “dodáva Júlia Gaia Poupětová.

“Mozog ale môžete pri hlbokom dýchaní či zapínanie rôznych svalových skupín spoločne s vnímaním toku energie a jeho vedomým alebo nevedomým zosilňovaním jednoducho “prehriať” – dostať do orgasmického stavu – aj inak. Nie sú k tomu potrebné nevyhnutne nutne len hmatové senzitívne zakončenia v oblasti genitálií.”

Podľa : OnaDnes.cz

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?