Publikované: 17.07.2020

Bazaltový pôdny chemtrails

Práškovanie poľnohospodárskej pôdy podrveným čadičom (bazaltom) by mohlo ročne stiahnuť z atmosféry do dvoch miliárd ton CO2. Napísali to nedávno vedci z univerzity v Sheffielde“Využitie zvetraných kremičitanových hornín (ERW), ktoré je možné práškovaním aplikovať do poľnohospodárskej pôdy, má potenciálne využitie na odstránenie atmosférického oxidu uhličitého (CO 2 ) (CDR), ktoré je teraz potrebné na zmiernenie antropogénnej zmeny klímy 1 . ERW má tiež možné zdravotné a spoločenské prínosy pre zlepšenie bezpečnosti potravín a pôdy a zníženie acidifikácie (kyslosti) oceánov.”
Abstrakt: https://www.nature.com/articles/s41586-020-2448-9
“Nasadenie tejto „terapie“ ponúka príležitosti na zosúladenie poľnohospodárskej a klimatickej politiky.
Úspech však bude závisieť od prekonania politickej a sociálnej zotrvačnosti pri vývoji regulačných a stimulačných rámcov.
Diskutujeme o výzvach a možnostiach zavedenia ERW, vrátane potenciálu prebytočných priemyselných silikátových materiálov (preťaženie čadičovej bane, betón a železná a oceľová troska).”
Zdroje: https://www.noc.ac.uk/publication/528135
https://www.nature.com/articles/s41586-020-2448-9.epdf?
Pre začiatok hlavne preč s repkou a monokultúrami. V národnoštátnom, nie súkromnom záujme.
Práve začal summit lídrov EÚ o prerozdelení fondu obnovy. Slovensko je povinné mať priority pre jeho použitie: Priemysel, poľnohospodárstvo…
Spoločný menovateľ: Investície.
Hlavne „neprejesť“!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?