Publikované: 26.07.2020

Berlínsky deň Christopher Street

Konal sa v online verzii 25. júla. Priniesol hnutie za jednotu s Black Lives Matter. K symbolike queer dúhy má byť pridaná hnedá a čierna.

 

Má byť odpoveďou a výsledkom diskusie vo veci: „Nina Queer reprodukuje najhoršie rasistické a koloniálne klišé zosmiešňovaním Afričanov ako neustále nadšených a silných mužov s nedostatkom kontroly impulzivity.“
Rasizmus bol ústrednou témou tohtoročného CSD.
Stanovisko Rady CSD k kauze Nina Queer
1. Sme proti proti akejkoľvek forme rasizmu a sexizmu. Každá jednotlivá osoba v súčasnej rade berlínskej CSD predstavuje dlhodobý boj proti homo-transfóbii a vylúčeniu ľudí farby, ľudí so zdravotným postihnutím, ľudí s HIV a za ochranu utečencov.
2. Nina Queer nie je súčasťou programu CSD 2020. Jednoznačne sa dištancujeme od rasistických sexistických vyhlásení.
V rámci programu tohtoročného CSD sa budeme zaoberať vzdelávacím procesom k rasovej a etnickej tolerancii.
Predstavenstvo berlínskej CSD:
Jasmin Semken Lutz Ermster Dana Wetzel Ralph Ehrlich
Berlín, 22. júla 2020 https://csd-berlin.de/
Semkenova asociácia odporučila použitie novej dúhovej vlajky s dvoma ďalšími farbami: hnedá a čierna, takzvaná vlajka Philly, ktorá sa prvýkrát objavila v americkom meste Philadelphia a tiež zahrnula People of Color do queer community.
Tento rok organizátori v mene komunity pre takzvané dúhové rodiny vyzvali na právnu rovnosť s heterosexuálnymi rodinami, zrušenie transsexuálneho zákona, solidaritu s tými, ktorých sa to týka v Maďarsku a Poľsku, kde sa politika stáva čoraz nepriateľskejšou voči queer, a samozrejme s Hnutím Black Lives Matter.
https://www.sueddeutsche.de/panorama/csd-2020-lgbtq-rassismus-1.4979051
Záverečná poznámka autora: Tento dlhý Gramsciho neomarxistický pochod inštitúciami, v rámci kultúrnej revolúcie novej neomarxistickej progresívnej ľavice nemôže skončiť inak, než:
Novou skratkou H (hetero) v clustri LGBTIQ a pruhom na dúhovej vlajke.
Potom sa uvidí, ako a eko ďalej…
P.S. Pracuje sa aj na skratkách ďalších odchýlok od štandardnej hetero normy. Si domyslite, ktorých… (aby dúha bola kompletná).
Lebo „len v odlišnosti a rôznosti a rovných právach pre všetkých“…
Prehovory  (Patakyová, Polcková, Prostredník, Bihariová, Droba, Vallo a ďalší) na online Parade 25. júla v Bratislave sú tu:
https://www.youtube.com/watch?v=dJpMzVBdyJA
Na tejto nedeľnej bohoslužbe dôjde (došlo) k vnútornému rozkolu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania ECAV:

Na mieste je nástup inštitútu ochrany kresťanskej náuky a viery. Ak nie, ECAV sa stane falošným kresťanským, neomarxistickým náboženstvom. Konzekvencie pre evanjelických veriacich:
https://www.bible.sk/cz/ekumenicky/2-korintskym/6/17
Súbor týždeň trvajúcich podujatí s ich vyvrcholením v sobotu, bol už tradične zameraný na výzvy proti údajnej intolerancii, útlaku a diskriminácii osôb LGBTIQ na Slovensku.
Die Neue Welle z Nemecka k nám ešte „nedorazila“.
Tešíme sa o rok.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickybcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?