Publikované: 28.03.2013

Bez komentára

Maastrichtská zmluva :

Maastrichtská zmluva

Článok 73b

1. V rámci ustanovení tejto kapitoly sú zakázané všetky obmedzenia pohybu kapitálu medzi členskými štátmi a tretími krajinami.

2. V rámci ustanovení tejto kapitoly sú zakázané všetky obmedzenia platieb medzi členskými štátmi a tretími krajinami.

Súčasnosť

NIKOZIA. Cyperské ministerstvo financií a centrálna banka oznámili detaily obmedzení, ktoré budú platiť po znovuotvorení bánk vo štvrtok (28. 3.) popoludní, informovala agentúra DPA.

Klienti si budú môcť na osobu a konto denne vybrať maximálne 300 eur. Rozsiahle obmedzenia platieb majú po otvorení bánk zabrániť hromadnému odlevu kapitálu do zahraničia. Nariadenie centrálnej banky obsahuje limity na prevod peňazí do zahraničia. Kontroly sa budú týkať aj predaja nehnuteľností a exportných obchodov.

Prevody peňazí do zahraničia a platby platobnými kartami v zahraničí budú obmedzené na 5000 eur na osobu a deň. Pri sume až do 200.000 je potrebné povolenie centrálnej banky.

Cyperčania si pri ceste do zahraničia budú môcť zobrať maximálne 1000 eur v hotovosti. Termínované vklady sa nebudú dať predčasne vybrať. Cyperčania študujúci v zahraničí budú môcť z domova štvrťročne dostať maximálne 5000 eur na pokrytie svojich životných nákladov.

http://ekonomika.sme.sk/c/6749650/cyperska-centralna-banka-oznamila-obmedzenia-kapitalovych-tokov.html

 Ako hovorím – bez komentára…

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 21 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?