Publikované: 09.05.2020

Bezhotovostný platobný styk

Vplyvné záujmové skupiny, ktoré zahŕňajú Visu a Mastercard, Medzinárodný menový fond, miliardára Billa Gatesa a americké ministerstvo financií lobujú za to, aby boli zrušené hotovostné peniaze, a to na celom svete. Chcú ich nahradiť len digitálnou menou (Hlavné správy).
Jánusovská dvojtvárnosť zopár najbohatších sveta im cez moc ich peňazí umožňuje vládnuť svetu. Spravidla ide o „filantropov“. Údajnou “láskou k ľudstvu” kryjú svoje pandemické zločiny.
K článku „konšpiračnému“ webu Hlavné správy pridávam ďalšie informácie:
https://www.hlavnespravy.sk/bill-gates-vojna-proti-hotovosti-su-ohrozenim-nasej-slobody-varoval-ekonom/2153316

https://www.betterthancash.org/
Bezhotovostný platobný styk pre celé ľudstvo; osoba na obrázku nemá pitnú vodu, často ani jedlo, ale má smartfón:

Prechod z hotovosti na digitálne platby je „spôsob finančnej inklúzie (mimo iné) podporuje zodpovedné digitálne financovanie“.
Poznámka: Vieme, čo je inklúzia vo vzdelávaní, a čo prináša (pojem „finančná inklúzia“ je orwellizmus):
https://en.wikipedia.org/wiki/Better_Than_Cash_Alliance
Keňanka používa bezhotovostný platobný styk:

Bankomat Slovenskej sporiteľne vydával bankovky desať a 20 euroviek. Dnes je bankovka najnižšej vydávanej hodnoty 50 eurovka. Bude sto eurovka, až bankomaty pre väčšinu stratia zmysel. Aj tie budú zrušené „pre nezáujem“. Ak telefónne automnaty. Lebo ľudstvo „uvedomelo“ prechádza na bezhotovostné platby.
Ak sa zrušia platby v hotovosti, elektronická evidencia bude pre všetkých nevyhnutná. Ak nemáte účet v banke, budete musieť. Inak nebudete môcť kupovať ani predávať (Ján, Apokalypsa, Zjavenie).
Pandemický Covid-19 je pandemickým testom slobody a demokracie.
Napokon, dobrý dôvod pre zrušenie hotovostných platieb a hotovosti vôbec (bankovky a mince) je  Covid-19: Zdroj šírenia nákazy (nepreukázané!).
Bill and Melinda Gates Foundation:
https://www.gatesfoundation.org/What-We-Do/Global-Growth-and-Opportunity/Financial-Services-for-the-Poor
Otázkou je, či k základnému ľudskému právu mať, vlastniť a slobodne nakladať so svojím vlastníctvom a kapitálom, patrí aj vlastníctvo hotovosti (v peňaženke, pod matracom alebo v domácom trezore) a právo používať v platobnom styku tradičné bankovky a mince.
Vyčkáme si na rozhodnutie Súdneho dvora EÚ. Tieto procesy ale nezaniknú, budú pokračovať. Treba ich zastaviť inak. Musí ísť o verejný odpor celého ľudstva. To je ale vzhľadom na “ludský faktor” utópia.
Ľudia zatiaľ platby kartami a mobilmi vnímajú ako pohodlie a komfort z domova. Spozornejú až potom. Fejzbúk o tom vie. Bude komentovať aj tento článok. Ale to je asi tak “fšetko”.
Toto je špinavá manipulatívna kampaň, vedúca k totálnej moci nad celým ľudstvom a New World Order.
Najlepšie cez ľudské emócie, apelmi na empatiu, pohodlie, rýchlosť, jednoduchosť a rozkoš bezhotovostných platieb.

Vo svetle týchto procesov je oslava 75. výročia víťazstva nad fašizmom a v tušení budúcnosti o to významnejšia.
Na súčasných nových totalizačných procesoch v prostredí ťažko vydobytej slobody a demokracie sa podieľajú tí, ktorí dnes kladú vecne padlým osloboditeľom.
Bolo by dobré, položiť tieto otázky napríklad hlavám štátov, po ich prednesených prejavoch na dobre strážených a prázdnych priestranstvách. Odprednášali a zmizli. A povedali si: “Tak, aj to by sme mali”. Farizeji.
Ak niekto predloží správu o tom, ako v dobe klima krízy títo zmrdi zlepšujú vodnú bilanciu v Afrike, a ako v EÚ, vyškrtnem z vety slovo zmrdi.
Dnes je deň Európy (EÚ).
Chudoba by namiesto bezhotovostného platobného styku mala dostať radšej základný nepodmienený príjem.
Odkaz “filantropom”: Založte aj takúto nadáciu. Dostojte základnému ľudskému právu na dôstojný život od počatia po prirodzenú smrť.
Právo na rovnaké príležitosti a zaobchádzanie začína a končí podmienkami pre život; všetci ľudia nemôžu byť miliardári. Všetci nemajú schopnosti a spôsobilosti byť Sorosmi a Gatesmi. A nemajú ambície vládnuť svetu.
Chcú len dôstojne žiť.
Čo pre koho znamená dôstojný život, neriešim. Začína svetlom, vzduchom, vodou, stravou, strechou nad hlavou, stolom, lôžkom, pokojom a mierom. Ostatok je otázkou miery vecí…
A niekde tam bol začiatok teórie hodnôt. Delíme ich na hmotné a nehmotné. Mali by byť v rovnováhe. Len vtedy zakladajú vonkajšiu a vnútornú rovnováhu ľudských bytostí (homeostáza). V EÚ a celom Westerne majú navrch materiálne hodnoty… (chytáme sa do ich pascí, z ktorých niet úniku).
Závideli sme Westernu jeho hmotné bohatstvo (tovary, služby).
Tu by debata mala začať od definície pojmu dôstojný život. Plus jeho kvalita a hĺbka prežívania. Žijeme po roku 1989 dôstojnejšie a kvalitnejšie? Naozaj? Alebo si to len nahovárame a stále nám to je nahovárané..? Bude náš ľudský život dôstojnejší a kvalitnejší bez hotovostného platobného styku? S čipmi?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Deň Európy“ odkazuje na 9. máj 1950, keď francúzsky minister zahraničných Robert Schuman ako “otec Európy” predstavil deklaráciu, v ktorej navrhol vytvorenie Európskeho spoločenstva uhlia a ocele, predchodcu dnešnej EÚ.
Mali by sme ale vedieť, že “Otcom Európy” je človek, ktorý vo svojej dobe ako poslanec francúzskeho parlamentu hlasoval za Mníchovskú dohodu.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?