Publikované: 28.11.2020

Bezpečnostné legislatívne opatrenia na ceste k Novému svetovému poriadku

Dôrazne protestujem proti úmyslu zákazu fotografovania a filmovania policajných zásahov proti protestantom, uvedenom v Čl. 24 zákona o “komplexnej bezpečnosti“. Článok 24 zákona ukladá trest rok väzenia a 45 tisíc eur za zverejnenie a šírenie obrazu tváre zasahujúceho policajta ako porušenie jeho osobnej integrity.

              

Odmietol ho aj exprezident François Hollande: „Polícia musí postupovať podľa zákona a neprijateľné správanie policajtov musí byť čo najprísnejšie potrestané!“ Vysvetlivka: Prostriedky na dosiahnutie účelu zákroku.
Europoslanec Yannick Jadot, vyzval Emmanuela Macrona na stiahnutie tohto „liberastického zákona“ a odchod policajného prezidenta Didiera Lallementa. Proti sa postavili aj socialisti a ďalší francúzski aj európski politici. Medzi nimi neboli liberálni demokrati. Samozrejme, aj Marine Le Pen.
Na ceste sprievodu k Place de la Bastille sú vystavené portréty 388 poslancov, ktorí hlasovali za zákon.

             

Demonštranti v Bordeaux skandovali: „Vaše zbrane, naše kamery“; „Nechajte nás natáčať, nechajte nás dýchať!“;  „Vitajte na planéte mlčania!“
Zákon má chrániť policajtov ale dotkne sa aj novinárov a ich práva informovať o počtoch a priebehu protestov. Deje sa na Slovensku: Počty sa líšia od druhu média.
Francúzsky prezident, jeho vláda a parlament (prezidentský systém) sa pokúšajú vyňať Čl. 24 zo základného ľudského a občianskeho práva na informácie a transparentný výkon služby policajných zásahových zložiek.
Ten istý systém ale nie je demokratický v Rusku a Bielorusku.
Orbánovi sa vytýka prílišná moc (rozoberala to EK na adresu vládnutia dekrétmi). Matovič vládne vyhláškami a núdzovým zákonom. To ale EK nevadí… (zrejme to robí „v súlade s deklarovanými hodnotami EÚ“).  EK a Věra Jourová ale bude musieť byť objektívna (už idú prvé podnety).
https://www.bfmtv.com/societe/en-direct-nouvelle-mobilisation-contre-la-loi-securite-globale-attendue-ce-samedi_LN-202011280113.html
Galéria sa nachádza tu:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3233232-francouzi-protestuji-proti-zakonu-o-bezpecnosti-obavaji-se-naruseni-svobody-tisku
Prezident Macron zakladá krízu právneho štátu, slobody, demokracie a európskych hodnôt. Nastoľuje a prehlbuje stav nedôvery občanov voči štátu a policajnému zboru.
Inkvizícia EK a EP ale vedie konanie proti Maďarsku a Poľsku.
Vo štvrtok večer traja policajti fyzicky napadli a častovali rasistickými urážkami hudobného producenta tmavej pleti; v úradnom zázname policajti stret popísali inak (samozrejme neprospech občana). Dôkaz: obrazové záznamy vyhotovené prítomnými svedkami. Presne toto robí slovenská inšpekcia ministerstva vnútra.
Na protestoch v 70 francúzskych mestách sa zúčastňujú desiatky tisícok ľudí, podľa ministerstva vnútra do 150 tisíc protestujúcich… (podľa organizátorov do pol milióna).
Paradox: Protestujúci nesmú mať zahalené tváre z dôvodov ich identifikácie (výnimka: rúško). Ibaže proti protestom platí preventívny zákaz zhromažďovania viac ako 6 osôb…
Identita policajta je v odôvodnených prípadoch zo zákona chránená kuklou; ibaže musí platiť: verejný protest, verejný policajt, s výnimkou ochranného štítu, plus povinné viditeľné identifikačné číslo policajta.
Pozor! Ústava demokratického štátu povoľuje právo na pokojné zhromaždenia a sloboboné vyjadrenie občianskeho názoru na spôsob vládnutia a správu vecí verejných… (nie násilie!).
Čl. 24 sporného zákona má zabrániť zverejňovaniu viedozáznamov na sociálnych sieťach a ich použitiu ako dôkazných prostriedkov neoprávneného zásahu. Nič spoločné s ochranou osobných údajov!
Totalitné a diktátorské maniere má aj predseda slovenskej vlády Matovič (práve sa s Kolíkovou chystajú účelovo pre seba otvárať ústavu a obmedziť právomoci prezidentky (právo veta vo veci zákonov a ústavných zákonov pre spor s ústavou).
Poznámka: Obávam sa ega politických subjektov a ich „piesočkárenia“ v urýchlenej iniciácii a organizácii referenda o skrátení volebného obdobia Matovičovej vlády (predčasné voľby).
Slovenskí policajti stále nie sú vybavení osobnými kamerami, inšpekcia ministerstva vnútra hravo vyhodnocuje všetky zákroky ako dôvodné a v súlade so zákonom (vyšetrovanie policajtov policajtmi je detail, v ktorom sa skrýva diabol systému).
Minister vnútra Mikulec vydal už aj nariadenie, ktorým zakazuje policajtom vyjadrovať svoje názory na fejzbúku (vraj pre zachovanie vážnosti a dôveryhodnosti policajného zboru).
Policajt je viazaný služobným zákonom a prísahou. Nesmie byť členom politickej strany (princíp apolitickosti ozbrojených síl); príslušníci ozbrojených zborov musia plniť úlohy a rozkazy v rámci akéhokoľvek a čiehokoľvek režimu. Po dobu služobného pomeru im (možno) bude odobraté aj volebné právo.
Nemecko protestuje aj proti prijatému zákonu o popieraní covidu ako holocaustu
.
Toto všetko sa deje v „jadre“ EÚ pod rúškom ochrany zdravia a životov občanov pred covidom a ochrany slobody a demokracie.
Na Slovensku v mene 17. novembra, ako neo orwellovsky uviedli Matovič, ministri “jeho” silových rezortov a  Sulík.
Toto nie sú konšpirácie. To je realita.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?