Publikované: 08.02.2022

Bezpečnostnou doktrínou Ukrajiny je len členstvo v NATO

Než by Kyjev nastúpil cestu Minských dohôd a odporúčaní Normandského formátu a hľadal diplomatickú cestu na zmier so separatistickým Donbasom, upriamil sa len na členstvo v NATO. Naplnenie Minských dohôd priznaním osobitného štatútu Donecku a Luhansku a tým Donbas vziať späť do zväzku s Ukrajinou, podľa Zelenského prinieslo by faktický rozpad Ukrajiny.

Vyprovokovať vojnu o Krym by bolo možné len s pomocou Aliancie. To by znamenalo tretiu svetovú vojnu. Stále je v hre bianko šek: „My vás podmienečne prijmeme a vy ( za to) vykonáte potrebné zmeny a reformy“.
Putin varoval členské krajiny NATO, že Kyjev plánuje vziať si späť Krym s pomocou NATO po vstupe do aliancie a po rozpútaní vojny s Ruskou federáciou! Členským štátom NATO by neostalo nič iné, než rozpútať 3. svetovú vojnu kvôli Krymu, ktorý Kyjev bez pomoci NATO späť získať nedokáže!
Kyjev zatiaľ prepočítava algoritmy možností; jednou z nich je útok na Krym Banderovcami, bataliónom Azov a ďalšími krajne pravicovými skupinami ukrajinských nacionalistov, neonacistov, veteránov ukrajinskej armády, domácimi a zahraničnými dobrovoľníkmi.
Na Slovenku „riešime“ Kotlebu a Mazureka? V medzičase „porodili“ Uhríka a Republiku? Ešte vám „nedochádza“? Platí politologická poučka: Politické subjekty generuje vždy aktuálna vláda. Nie ony, ale “novinka”: vláda je zodpovedná za ich vznik a aktivizmus v boji o moc…
Poznámka: Nie som člen, priaznivec, prívrženec žiadneho slovenského politického subjektu. Pre ozdravenie Slovenska mám inú terapiu. Menšie zlo voliť nemienim. Ak nedôjde k zmene volebného zákona, voliť nepôjdem. K zmene nedôjde. Pôjdem len do referenda.

Za vstup nacistickej Ukrajiny do NATO lobujú lokajské režimy Česka, Slovenska a Poľska. Poistka: Prijatie do NATO musí byť jednohlasné. K Budapeštianskemu memorandu: Ukrajina ľutuje, že sa vzdala jadrových zbraní…
Western provokuje. Želá si tretiu svetovú vojnu. Ktosi: “Prvá a druhá boli nedokončené”. Ak jedna zo strán bude ťahať, za kratší koniec, zmluvy-nezmluvy, navrch bude mať jadro. Budú Hirošimy, Nagasaki (lebo USA!) Černobyle a Fukušimy…
Mimochodom jadro, správne bezpečnostne ošetrené mám za čistý zdroj energie, včítane podzemných úložísk jadrového odpadu: zo zeme vzišlo, do zeme patrí. Odkaz obyvateľstvu vytypovaných lokalít pre úložiská: Nerobte problémy, sú neopodstatnené, nerozmiete tomu. Drahé ale čisté a bezpečné. Mimochodom: Voľná Teslova energia je zdarma. Mimochodom: Kežmarok sa začal prevŕtavať k lacnej trvalej geotermálnej volnej energii. Po splatení vstupov ostanú len udržiavacie náklady. Slovensko je obdarené geotermálnym potenciálom, len chudobné na vo veciach jehovyužitia akčné vlády. Aktuálne trpí mentálnou vládnucou chudobou.

Jedinou „mierovou iniciatívou“ Westernu je zničenie Ruska, ktoré má ale pre posledný prípad a veci systém „Mŕtva ruka“: samočinné odpálenie rakiet s jadrovými hlavicami na vopred určené miesta, Putin: „Ak nebude existovať Rusko…“. Na Zemi ostane tma, zima a ticho. Klimatická zmena bude vyriešená.

Rusko na Ukrajine partizánsku vojnu, akú zvažuje Kyjev, neustojí, bola by dlhá, do posledného Ukrajinca a nacistu aj s veľkými ruskými stratami. Kyjev „spracúva“ poznatky z Afganistanu. K ruskej národnostnej menšine sa správa ako Taliban.
K návšteve Kyjeva a Donbasu Korčokom: Apelovali ste na Kyjev vo veci práv na sebaurčenie národnostných menšín tak, ako proti Číne? Vytkli ste Kyjevu Banderovcov, nacistov  a teroristický prápor Azov?

Putin stále volá po dialógu. Hoc akože ochotným partnerom to stále „nedochádza“. Proti Rusku ako vždy v minulosti, ťahajú za kratší povraz Nemci, Francúzi, USA.

Mám obdiv k Putinovi a jeho zdržanlivej, trpezlivej rozvahe. Šéf nemeckého vojenského námorníctva, viceadmirál Kay-Achim Schoenbach povedal, že Ukrajina nikdy nezíska späť poloostrov Krym a pred odstúpením dodal, že ruský prezident Vladimir Putin si zaslúži rešpekt. Na generálnom štábe vybilo poistky.
Nie som admirál.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?