Publikované: 01.07.2018

Bezvýkopové opravy kanalizácií – technológia sanácia

Sanáciou potrubí rozumieme technológiu , pri ktorej nie sú nutné výkopové práce, ani väčšie zásahy do životného prostredia. Sanácia potrubia nám predĺži životnosť a prevádzkyschopnosť potrubí.

Ako to funguje?

Akonáhle sa lokalizuje porucha na potrubí, vtiahne sa doň nasýtený rukáv – inverzným spôsobom. Rukáv je impregnovaný epoxidovou živicovou hmotou. Privedie sa doň tlak vzduchu. Ním sa dopraví vložka do potrubia a následne sa rukáv naplní vodou. Tým priľne k stene poškodeného potrubia. Zaistí sa tým jeho tesnosť a presná poloha v potrubí. Tiež sa tým zabezpečí jeho presná poloha a zabráni to prípadnému pohybu rukáva.

Ak sa jedná o opravy dažďových zvodov, rukáv sa po oprave zreže a dodatočne prepojí epoxidovou živicou. Epoxidová živica vytvorí akýsi poistný bod, aby sa rukáv nezosunul do opravovaného potrubia. Akonáhle živica vytvrdne ,rukáv sa zreže a voda z nového potrubia sa vypustí. Zabezpečí to tesnosť sanovaného potrubia – či jeho úseku, a zvýši sa jeho pevnosť.

Existujú tri spôsoby opráv sanáciou :

Krátke vložky – DN 100- 1000 mm:

Používa sa pri netesných, alebo vylámaných hrdlách, trhlinách alebo prasklinách.  Týmto spôsobom sa opravujú miesta v dĺžkach 300-500 mm.
Vložka od DN 100 mm, oblúky, kolená :

Využíva sa pri renovácii domových prípojok čí strešných zvodov.  Výsledkom tejto opravy je nové potrubie s hrúbkou stien od 3-5 mm. Prilieha na staré potrubie. Touto metódou sa zabráni zvrásneniu vložky v oblúkoch a kolenách na potrubí.

Metóda Relinning :

Vťahuje fexibilné PE potrubie, cez kontrolné šachty do poškodenej či upchatej kanalizácie. Táto metóda sa využíva pri opravách kanalizačných potrubí od DN 100- DN 300 mm.

Výhody sanácie :

  • Nulové náklady na zemné či výkopové práce
  • Efektívny a rýchly spôsob opravy
  • Ako inovatívna technológia opravy zaručuje vysokú životnosť a ochranu životného prostredia
  • Sanácie , krtkovanie pezinok ako aj iné práce robia v západoslovenskom kraji viaceré firmy
  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?