Publikované: 28.11.2022

Biden dnes podporuje globálne NATO!

Na summite ASEAN v Phnom Penh dvojica, prezident Joe Biden a poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, na stretnutiach a v médiách jasne objasňujú hlavný zámer propagácie indicko-pacifického bloku, ktorý, bez toho, aby to povedali, je súčasťou dosahu globálneho NATO.

Biden na úvod summitu ASEAN-USA uviedol krátke poznámky, v ktorých povedal: ‘Toto je moja tretia cesta, môj tretí samit – druhý osobne – a je to dôkaz dôležitosti, ktorú Spojené štáty prikladajú nášmu vzťahu s ASEAN-om, ktorý je srdcom indicko-pacifickej stratégie mojej administratívy.

A pokračujeme v posilňovaní nášho záväzku pracovať v súlade s posilneným a zjednoteným ASEAN-om. Sullivan si pozrel Bidenov scenár, keď hovoril s médiami na palube Air Force One, na ceste z COP27 v Egypte do Kambodže včera večer. Povedal, že Biden mal v úmysle zvýšiť našu angažovanosť v Indo-Pacifiku!

Hovorí o ASEAN-e, zajtrajšom východoázijskom summite a o skupine 20 na Bali v Indonézii, 15.-16. novembra. Sullivan povedal, že Biden bude podporovať indicko-pacifický hospodársky rámec a bezpečnostné partnerstvá iniciované USA. Toto je IPEF ohlásený začiatkom tohto roka, ktorý vzlietol ako olovený balón.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?