Publikované: 19.09.2020

Blahoželáme

NOVO-OGAREVO, 19. septembra. /TASS.ru/. Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že má v modernej histórii Ruskej federácie vôbec najpokročilejšiu zbraň schopnú chrániť krajinu pred akýmikoľvek vonkajšími zásahmi.
            

Tak ako mi ide do klávesnice: Supersonický systém, majúci 27-krát vyššiu rýchlosť než zvuk, v USA a vo svete v súčasnosti nemá obdoby.
Bezpečnostnou hrozbou pre Western a USA nie je Rusko, sú ňou pre seba samých samotné USA a spojenci. USA majú vo svete na rozdiel od Ruska množstvo nepriateľov. Lebo hegemónia USA.
Rusko je od vzniku Ruskej federácie a nove Ústavy RF zo 4. júla 2020 plus po prvý raz v dejinách po skončení studenej vojny, ktorá ale z viny USA pokračuje,  jedinou bezpečnostnou zárukou mieru a kolektívnej bezpečnosti v „partnerskom“ regióne RF-EÚ-USA.
„Desaťročia sme neustále museli byť v úlohe dobiehania, išlo o atómové, jadrové zbrane, strategické letectvo dlhého doletu a potom medzikontinentálnu raketovú technológiu, teda to, čo odborníci nazývajú dodávkové vozidlá (pozn. editora: „nosiče“),“ uviedol Putin.
Ak kto nerozumie významu slova „dobiehanie“ vysvetlím: Rusko od prvej americkej jadrovej bomby USA muselo „dobiehať“ Ameriku. Dobiehanie malo a aj dnes má výlučne obranný charakter.
Na dobu neurčitú sa karta obrátila. Na ťahu sú USA.
Post sovietske Rusko (zodpovedný naivný Gorbačov) bolo oklamané už vo veci: rozpad Varšavskej zmluvy verzus NATO, ktoré nezaniklo, naopak, ďalej sa rozširuje a ohrozuje Moskvu. Vydáva sa za ochrancu a obrancu „západných hodnôt“ a dodávam: „proti ruskému agresorovi“.
Aby sa nezabudlo, ZSSR bol vlastne USA (Reagan, Bush st.) „uzbrojený“ (vinník: ťažkopádny Kremeľ a slabá ruská ekonomika, a nutnosť ohľadu Kremľa na životnú úroveň a udržanie sociálneho zmieru s ruským ľudom).
Rusko sa v dôsledku vlastníctva funkčnej univerzálnej zbrane s neobmedzeným doletom, extrémne ťažko zistiteľnej a zastaviteľnej dnes už „až tak“ nemusí sa sústrediť na koncentráciu pozemných síl NATO v blízkosti svojich hraníc, ani vzdušných síl krátkeho a stredného doletu.
Z povahy a charakteru deep state a neoconov USA, ani žiadne jednania o znižovaní ich stavov nemajú význam a cenu (dôvod): Akákoľvek dôvera Ruska voči USA nemá opodstatnenie.
Úlohou Ruska, vynútenou USA, je ale prostredníctvom spravodajských služieb sledovať smerovanie výskumu a vývoja amerických zbrojárov vo veci podobných zbraní. Samozrejme, nečaká, a vo vývoji a zdokonaľovaní svojich  vlastných ruských obranných systémov pokračuje.
Rusko sa môže a musí viac sústrediť na svoju ochranu a obranu „zhora“ a pripraviť sa na odrazenie prípadných útokov USA z vesmíru.
„Práve teraz, po prvýkrát v našej modernej histórii, Rusko vlastní najmodernejšie typy zbraní, ktoré sú mnohonásobne vynikajúce v sile, sile, rýchlosti, presnosti, vo všetkých súčasnosti existujúcich zbraní, nikto na svete také zbrane nemá, v každom prípade, zatiaľ nie,“ pokračoval Putin.
Hlava štátu Putin, hovorila prostredníctvom video konferencie s konštruktérom, čestným generálnym dizajnérom NPO Mashinostroyenia, 87-ročným Herbertom Efremovom. Putin zablahoželal jemu ale aj  všetkým ruským zbrojárom k sviatku a ich prácu označil za „neoceniteľnú pre obranu a bezpečnosť Ruska“.
Putin súčasne poďakoval aj vývojárom a výrobcom laserového komplexu Peresvet, hypersonickej rakety Dagger Aviation, morského podmorského robotického komplexu Poseidon, raketového pohonu Burevestnik neobmedzeného dosahu, hypersonickej rakety Zircon a ďalších druhov zbraní, ktoré vstupujú alebo čoskoro vstúpia do služby v armáde a námorníctve Ruskej federácie.
Situácia vo vzťahu USA-RF je zrejme natoľko vážna, že Putin odkázal aj na modlitbu „Očenáš“ za Rusko v reakcii na „God Bless America“.
Putinovo presvedčenie: “V tomto rade zaujíma špeciálne miesto systém Avangard s manévrovacou hypersonickou jednotkou pohybujúcou sa rýchlosťou 27-násobnou rýchlosťou zvuku, meniacou smer vo výške a horizontálne. Je to nový typ strategickej zbrane.”
Prezident porovnal prácu ruských zbrojárov na vývoji hypersonických rakiet Avangard s rozsahom jadrového projektu ZSSR. Uviedol to počas rozhovoru s Efremovom.
“Výsledky vašej práce sa ťažko preceňujú. Stáli ste nielen pri zrode tejto technologickej myšlienky, ale ste aj jej autormi. V moderných podmienkach pre našu krajinu je stelesnenie vašej myšlienky nepochybne porovnateľné s realizáciou jadrových a raketových projektov Sovietskeho zväzu, ktoré uskutočnili vynikajúce spoločnosti. Sovietski vedci Kurchatov a Korolev,“ pochvalne uviedol Putin.
Ruský vodca pripomenul, že odstúpenie USA od zmluvy o protibalistických raketách v roku 2002 prinútilo Rusko začať s vývojom hypersonických zbraní.
“Tieto zbrane sme museli vytvoriť v reakcii na americké nasadenie strategického systému protiraketovej obrany, ktorý by v budúcnosti dokázal skutočne neutralizovať a zrušiť celý náš jadrový potenciál,” uviedol Putin.
Dodal, že v nasledujúcich rokoch Rusko vyvinulo všetko možné úsilie na dosiahnutie dohôd s americkou stranou o ukončení prác na strategickom systéme protiraketovej obrany alebo o jeho spoločnom vykonávaní v oblastiach ohrozených raketami, a to aj za účasti európskych štátov. Všetky tieto pokusy však boli márne. Preto v roku 2004 začala Ruská federácia rozsiahle práce na implementácii hypersonického projektu.
“Mimochodom, všetci boli o tom verejne varovaní. Hovoril som o tom verejne,” zdôraznil Putin.
V decembri 2018 uskutočnilo sa posledné testovanie.
„Prvý pluk strategických rakiet vybavený systémom Avangard bol uvedený do pohotovosti,“ vec uzavrel Putin s tým, že ide o obrovskú udalosť pre zaistenie bezpečnosti Ruskej federácie.
Čerpané a spracované zo zdroja: https://tass.ru/armiya-i-opk/9501165
História vzniku hypersonického raketového systému Avangard: https://tass.ru/info/5955357
Avangard v praxi: https://tass.ru/opinions/8727839
Vynálezca systému: https://tass.ru/opinions/8727839
…..
Dnes (sobota) sa po druhý raz ukázal a cez Instagram ohlásil po údajnej otrave novičokom zotavujúci sa pacient Alexej Navalný. Ale to už viete z „našich“ propagandistických nenávistných rusofóbnych médií…
Aj za seba Navalnému želám uzdravenie a návrat do politického života Ruska. Opozícia prinajmenej v roli kontroly vládnutia je pre demokratické zriadenie Ruska potrebná.
Mimochodom, jeho otrava novičokom je málo pravdepodobná. Ak, šlo len o príjem pätinovej dávky kožou bez fatálneho následku. Ak šlo o atentát, v hre je aj od počiatku lekármi z Tomska definovaný metabolický rozvrat organizmu ako následok extrémnej dávky inzulínu s následným pádom hladiny cukru v krvi. No, toto je pre prognózu pacienta tu a teraz irelevantné, je z najhoršieho „vonku“.
Ajhľa ho, fešáka! Je mladý, silný, uzdraví sa. Dáku „chvíľu“ to ešte potrvá…


https://www.instagram.com/p/CFUAPu8llSO/

Na to, akú má Navalný politickú silu a výtlak v Rusku proti Putinovmu jednotnému Rusku, nateraz zabudnime. Má ju len v zopár východných gubernií, a v celkovom ruskom rozmere ani takú, akú má hoc liberál Žirinovský.
Rusko už pred a po schválení Ústavy RF zo 4. júla koná na báze svojej  DVTR (vnútorný a vonkajší prediktor, t.j. vnútorné a zahraničné ekonomické sociálne a zahraničné politiky) a postupne ju systémovo a inštitucionálne (legislatíva) uvádza do života…
K agende údajného zasahovania Ruska do amerických volieb v roku 2016 ale aj blížiacich sa prezidentských novembrových akoukoľvek cestou po drôte alebo osobne, zahoďte do koša ako nepodstatný informačný a konšpiračný propagandistický a anti propagandistický balast! Pridajte k Ukrajine vzťah Janukovyč-EÚ-RF, a vzťah Biden-Bidenov syn-Porošenko. A máte to…
Stačí si „premietnuť“ udalosti na Ukrajine od roku 2012-14 a po Majdane, alebo zasahovanie-nezasahovanie Westernu do vnútorných záležitostí Bieloruska a Ruska vo veci Bielorusko pred voľbami, po nich a dnes. Poučenie: Bielorusko zrejme neskončí ako Ukrajina.
Tak, aj to by sme mali.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?