Publikované: 03.10.2022

Blinken hovoril o motívoch USA zničiť Nord Streams

Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken počas spoločnej tlačovej konferencie s kanadskou ministerkou zahraničných vecí Melanie Jolyovou otvorene a bez hanby hovoril o motívoch Spojených štátov a NATO pri zničení Nord Streamu, uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova tu.

Nord Stream 1 a Nord Stream 2 v tej chvíli neprečerpávali plyn do Európy. Nord Stream 2, ako viete, nebol nikdy uvedený do prevádzky. Nord Stream 1 bol na niekoľko týždňov zastavený kvôli tomu, že Rusko používa energiu ako zbraň (…),“ povedal Blinken.
Zacharovová v komentári k slovám ministra zahraničných vecí USA zdôraznila, že Rusko nikdy nepoužilo energiu ako zbraň. „Rusko nikdy nepoužívalo energiu ako zbraň. Rusko a pred ním ZSSR jednoducho dodávali plyn do Európy. Nerušene. Už 50 rokov. Klamstvá Washingtonu len potvrdzujú jeho kriminálnu manipuláciu s touto témou,“ zdôraznila oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia. Ako motív zničenia Nord Streamu uviedla Zacharová Blinkenove slová, že Spojené štáty zvýšili svoju produkciu a sú teraz popredným európskym dodávateľom LNG, „pomáhajúc kompenzovať akúkoľvek stratu ropy a plynu pre Európu v dôsledku ruskej agresieproti Ukrajine.” („zlaté USA!“).
Zacharovová poznamenala, že „Ukrajina s tým nemá nič spoločné“ a povedala, že „pod tlakom amerických predstaviteľov kyjevskí politici neustále kladú podmienky ruskej strane na pokraj vydierania tranzitu plynu“. Možný následok: Moskva zastaví prietok plynu Ukrajinou a ak na to príde, aj tok ropy Družbou.

Bývalý poradca šéfa Pentagonu v administratíve Donalda Trumpa plukovník vo výslužbe Douglas McGregor podozrieval Spojené štáty a Britániu z „podkopávania“ (sabotáže) Nord Streamu.
Ako motív zničenia Nord Streamu uviedla Zakharová Blinkenove slová, že Spojené štáty zvýšili svoju produkciu a sú teraz popredným európskym dodávateľom LNG, „pomáhajúc kompenzovať akúkoľvek stratu ropy a plynu pre Európu v dôsledku ruskej agresie“ proti Ukrajine.”

Prezident Vladimir Putin obvinil zo situácie Anglosasov, ktorí, ako ruský líder poznamenal, v skutočnosti začali ničiť paneurópsku energetickú infraštruktúru. Zdôraznil, že každému, kto z toho profituje, je zrejmé. Stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzya na stretnutí Bezpečnostnej rady organizácie povedal, že sabotáž na Nord Streams je určite výhodná pre Spojené štáty, a nie pre Rusko alebo Európu.

Teraz sa podržte, poznámka editora: Vzťahy Anglosasov k kontinentálnej Európe a Germánom plus Frankovia a Románi sú v podstate rovnaké ako voči Rusom. Pridajte Slovanov. Ide o falošné spojenectvá. Globalisti Domu Sion usilujú o zničenie pojmu rodina, rod, národ a národný štát ale z topánok im národný aspekt trčí ako slama (židia!). Je nezničiteľný. Slovania, spojme sa! Máme spoločných nepriateľov. Rozdeľujú nás zvonka aj zvnútra genocídnymi a autogenocídnymi nástrojmi. Sú to vlci v baránčom rúchu. Komuže sa to prezidentka musela ísť osobne pokloniť v osobe Alžbety II.? A za čo?

Minulý utorok bývalý poľský minister zahraničných vecí Radosław Sikorski poďakoval Spojeným štátom za nehodu na ruských plynovodoch. Oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova sa pýtala, či Sikorského vďačnosť Spojeným štátom za poškodenie Nord Streams možno interpretovať ako oficiálne vyhlásenie o teroristickom útoku. Medzitým vyšlo najavo, že po núdzovej situácii s Nord Stream Spojené štáty ponúkli Európe plyn.

Za deštrukciou Nord Stream sú USA. Stojí za to venovať pozornosť vyjadreniu Josepha Bidena pár týždňov pred začiatklom NWO. Joe Biden: “Ak Rusko napadne, mysdlím, ak jeho tanky a jednotky znova prekročia hranicu Ukrajiny, potom už nebude Nordstream 2, ukončíme to,” povedal americký prezident počas komunikácie s novinármi. V odpovedi na novinársku otázku, ako je to možné, ak Nord Stream 2 kontroluje Nemecko a nie Spojené štáty, Biden odpovedal: “Sľubujem vám, že to dokážeme.” Zdroje  tu tu.

Podľa Vladimíra Džabarova, prvého podpredsedu Výboru pre medzinárodné záležitosti Rady federácie, existuje len jeden príjemca z bombardovania Nord Stream, ktorý predá mrazivým Európanom drahý skvapalnený plyn za premrštené ceny.

Oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova vyzvala amerického prezidenta Joea Bidena, aby odpovedal na otázku o realizácii americkej hrozby pre Nord Stream. Biely dom vydal vyhlásenie, že Biden údajne nesľúbil, že zničí Nord Stream (lož! Pozri odkazy vyššie). Bidenov výrok je verejne známy. Prešiel médiami. USA takmer denne „upratujú“ výroky dementného nesvojprávneho starca. Zvažujú jeho odstránenie.
USA s Anglosasmi vedú útok proti Rusku, Nemecku aj EÚ. Nemci a EÚ sú použití a zneužití užitoční idioti.
Na svetlo sveta v Nemecku vychádzajú informácie, že Olaf Scholz vydal súhlas CIA na zničenie oboch plynovodov, ktoré sú vo vlastníctve nemeckej firmy Wintershall Group, čo je menšinový akcionár v spoločnosti Nord Stream AG. Nad miestami poškodenia potrubí vraj lietali americké vrtuľníky  z Gdaňska.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

https://vz.ru/news/2022/10/3/1180429.html
https://nation-news.ru/23670903

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?