Publikované: 25.11.2012

Blokáda verejnoprávnych médií?

Ak idete proti niečomu protestovať, dôležité je zamerať sa na ten správny cieľ. Identifikovať problém nestačí. Dôležité je zamerať sa na podstatu daného problému. V tomto prípade, ako je tomu aj v iných krajinách v tejto dobe, sa tento cieľ zatiaľ totálne míňa.

“Ak vás doženú k tomu, aby ste sa pýtali nesprávne otázky, potom sa už nemusia obávať odpovedí.”
~ Thomas Pynchon

Organizátori protestov chcú v decembri zablokovať verejnoprávne médiá, predstaviť tam svoju “skvelú” “víziu” (memorandum slobodného občana) a informovať o skutočnom stave krajiny (už sa neviem dočkať, čo sa dozviem).

Po protestoch 17. novembra, kde sa požadovalo aj znárodňovanie (!) a po memorande slobodného občana (ktoré okolo slobody ani neprešlo) a jeho z prsta vycucané 2500 percentné zvýšenie zahraničného dlhu a 300 percentný nárast kriminality (bez uvedenia zdroja), tu máme ďalšiu srandu v podobe blokády “verejnoprávnych” médií. Zriadiť si nejakú protestnú komisiu v úzkom kruhu ľudí, ísť pred “verejnoprávne” médium a požadovať  verejné vypočutie, je trošku postavené na hlavu, či nie?

Nakoniec, podľa akého práva? Podľa toho, že táto televízia patrí NÁM všetkým? No áno, ak prijmeme túto dogmu, tak potom musia protestujúci akceptovať aj to, že nepatrí LEN im, no aj zvyšku celého slovenska (cez 5 miliónov obyvateľov vs. koľko stovák ľudí?). Mňa ako vlastníka sa teda nikto nepýtal, či súhlasím so zablokovaním verejnoprávneho média. Čo ak som s vysielaním nadmieru spokojný? To týmto ľuďom neprekáža, že podľa ich logiky porušujú vlastnícke práva tisícok, možno státisícov obyvateľov?

Realita je však taká, že toto verejnoprávne médium my, bežní občania, jednoducho nevlastníme. Je to len taká hra na vlastníctvo. Ako keby vám niekto povedal: “Darujem ti auto, je tvoje, si jeho plným vlastníkom, no jazdiť budem na ňom ja, ty budeš len dolievať benzín.” Nakoniec, človek sa s tým svojim vlastníckym právom veľmi rýchlo zoznámi, vždy keď príde do styku s niečim v správe štátu.

Memorandum, ktoré chce táto skupina odprezentovať verejnosti v STV nemá ani hlavu ani pätu a formuláciou sa podobá skôr na slávne prejavy Vasiľa Biľaka na zjazde komunistickej strany Československa. Dokonca ani ten vo svojich prejavoch nehovoril o Bilderberg group, ktorý sa v memorande spomína. Aj keď by to iste zapadlo do jeho marxisticko-leninského repertoáru.

Koniec koncov, ak nie ste spokojní so službami nejakej firmy, idete protestovať pred jej sídlo, alebo jej len jednoducho prestanete platiť? Protestujúci si vybrali ten prvý – nelogický a kontraproduktívny spôsob. “Verejnoprávne” médiá treba v prvom rade zrušiť. Ja ich nepotrebujem. Pravdupovediac, televízor vôbec nesledujem a nejaká STV by mi tým pádom absolútne nechýbala. Ak niekto potrebuje ku svojmu životu Drišľakoviny aj s memorandom vo večerných správach, nech sa páči. Nech si to potom aj zo svojho zaplatí. No nech nenúti niekoho pod hrozbou štátnej moci platiť za niečo, čo vôbec nevyužíva.

Štátna telka mala, má a vždy bude mať len jeden účel – indoktrináciu más. Ak si to ešte niekto neuvedomil, bol by asi najvyšší čas tento fakt prijať a pomaly sa začať s ním zmierovať. Prezentovanie názorovej línie jednej úzkej skupiny ľudí, ktorá sa nazýva vláda. Televízia je silným nástrojom indoktrinácie, keďže zasahuje všetky významné vnemy obyvateľstva.

Ak teraz príde nejaká iná skupina obyvateľstva a bude požadovať prezentovanie svojich názorov, bude to rovnako forma indoktrinácie. Názorovú líniu jednej bandy vystrieda druhá.

Ako povedal George Orwell: “Každá revolúcia končí vtedy, keď sa nové prasatá dostanú ku korytu.”

 • SlabéVýborné (+4 skóre, 16 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Televíziu si nemôžeš deliť na moju a tvoju. Nepatri ani libertarianom, ani tým cvokom, voči ktorým bojuješ. Aj jedni aj druhí prezentujete slepú vývojovú vetvu. Tvoj názor, že televízia nejako extra prezentuje vládu, je len priznaním toho, že nemáš ani páru o tom, čo v tej telke ide. Politických programov je tam tak päť percent.

  1. Martin Bulák

   Nebojujem proti nikomu, len vyjadrujem svoj názor. Čo sa týka telky, nehovorím len o politických diskusných reláciách, no hlavne o spravodajstve. Každé spravodajstvo danej telky ide v určitej ideovej línii. U nás je to pro-západoeurópsky/pro-americký pro-demokratický ideový smer.

 2. Pán Martin – nevzrušujte sa, to len súmračný zväzák iniciatívne tliacha.

 3. Vážený pánko …  autor článku  v prvom rade : verejno právne média patria nám všetkým a to je fakt … každý z nás má právo aspoň malou mierou vyjadriť sa –  čo sa s financiami  vyzbieranými na fungovanie bude robiť a hlavne ako má vyzerať programová zložka….  myslím že  verejno právne média nefungujú len rok … a hlavne kedže rok má 365 dní, každý deň ma 24 hodín … a hodiny maju minúty …. verím že je  dosť časoveho priestoru na to aby si ludia mohli vyžiadať aj určitý čas na umiestnenie ich záujmov …. aj keď by žiadal každý druhý občan svoj priestor ….  v druhom rade …. memorandum.sk  je vyjadrenie toho ako sa ľudia cítia … naše vlády už od 1.republiky nám klamú a robia z nás otrokov iných národov … elít … myslím že je na mieste im teraz ukázať čo si o ich špinavých hrách myslíme… a verím že tak ako každým dňom pribúda ľudí ktorí končia na ulici, bez práce atc…. tak každým dňom sa blíži koniec vlády tíchto zradcov a zapredancov ….  Znárodňovanie sa nikdy nepožadovalo … zavádzate ….  požaduje sa : 4.) Požadujeme obnovenie verejnej kontroly strategických odvetvi, ktoré sú dôležite pre spoločnosť: poľnohospodárstvo, bankovníctvo, energetika, vodne hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia. a to od znárodňovania ktoré popisujete má ďaleko !!! prečo sa staviame k médiam ktoré platíme tak ako sa staviame ??? Tu nejde o to že sa tam nerieši politika v čase viac ako 20% ale správy , informácie atc .  sú tam nedostačujúce, zavádzajúce a hlavne klamné … presne podľa scenára ktorý dostanú ….  prečo do diskusií nikdy nieje prizvaný poriadny odborník ??? prečo ludia nemožu v reálnom čase položit vo vysielaní otázky ktoré by mal ten daný politik zodpovedať naživo ??? prečo nemajú prístup do médii odborníci ako pán Peter Stanek ??? https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CpWK79lEpVs bojí sa ho naša vláda ????  mala by sa !!!!! tak ako iných ktorým ten čas v médiách vybojujeme …  média tak ako vy v článku blogu zavádzate … a to je prečo budeme požadovať prístup do médií pre nás všetkých slobodných občanov  !!! a verte že keď včera nás bolo 100   – zajtra nás bude 1000  a každý deň viac a viac !!! VŠETCI CHCEME PRAVDU V MÉDIÁCH  …  CHCEME ABY NÁŠ HLAS BOL VYPOČUTÝ CHCEME PRIESTOR PRE PRAVDU 

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?