Publikované: 14.01.2020

Bluf generálneho advokáta súdneho dvora EÚ

Maďarský zákon obmedzujúci zahraničné financovanie mimovládnych organizácií údajne porušuje právne predpisy Európskej únie. Uviedol to generálny advokát (poradca) Súdneho dvora EÚ

Zákon vraj nie je v súlade s princípmi Schengenu ako voľného pohybu osôb, tovarov, služieb a kapitálu. Tvrdí, že je v rozpore so slobodou cezhraničného pohybu kapitálu v rámci schengenského priestoru.
Právny poradca Európskeho súdneho dvora uviedol, že zákon z roku 2017 údajne porušil zásadu voľného pohybu kapitálu v rámci bloku 28 krajín, pretože vyžaduje zverejnenie len na financovanie zo zahraničia. Pod zahraničím chápe priestor mimo Schengen.
Právny poradca chápe schengenský priestor ako štát a vonkajšie hranice Schengenu (aj nečlenské štáty EÚ) ako vonkajšie hranice európskeho super štátu.
https://www.reuters.com/article/us-eu-hungary/hungarys-law-on-ngo-foreign-funding-is-unlawful-eu-court-adviser-idUSKBN1ZD187
Chucpe
. MVO (mimovládne organizácie) nie sú podnikateľské subjekty, teda nie je jedno, kam Soros investuje svoj kapitál. Navyše, MVO sú neziskové organizácie a nevykonávajú podnikateľskú činnosť.
Maďarsko vo veci sprísňovania dohľadu nad činnosťou „neziskoviek“ zaviedlo podľa podobného zákona FARA v USA z roku 1938 povinnosť popri ich registrácii uvádzať pri prekročení výšky príjmu nad 7,2 milióna forintov (20 tisíc eur) zdroje a podrobnosti o darcoch zo zahraničia…
Zákon bol zostrený a vyžaduje, aby občianske organizácie, ktoré dostávajú finančné prostriedky zo zahraničia, zverejnili vo verejnom online registri svojich zahraničných donorov s darmi presahujúcimi pol milióna forintov (1 670 USD), keď ich zahraničné financovanie presiahne túto hranicu, dnes stanovenú maďarským parlamentom a zákonom.
Zároveň sú tieto subjekty povinné uvádzať označenie „zahraničný agent“ (organizácie využívajúce financovanie zahraničím).
Z tohto dôvodu podľa generálneho advokáta Súdneho dvora EÚ maďarský zákon vraj porušuje princíp voľného pohybu kapitálu, pretože obmedzuje zahraničných darcov zverejňovaním ich údajov, tak aj maďarské „neziskové“ organizácie v ich „podnikaní“.
Zákon tiež vraj neoprávnene zasahuje do základných práv, ako je “rešpektovanie súkromného života a ochrana osobných údajov”, pretože vyžaduje neprimerané zverejnenie osobných údajov darcov, uviedol právny poradca ESD Manuel Campos Sanchez-Bordona.
George Soros nekoná anonymne, spoluprácu s ním netajili a neskrývajú už ani “slovenské neziskovky”. Vedia, že predošlé pokusy o zachovanie anonymity už nemajú zmysel…
Maďarský parlament v r. 2017 schválil zákon, ktorý sprísňuje kontrolu vládnych úradov nad MVO finančne podporovanými zo zahraničia, osobitne Sorosovej OSF.
Terčom podľa agentúry AFP sú predovšetkým organizácie sponzorované americkým finančníkom Georgeom Sorosom, ktorého premiér Viktor Orbán dnes považuje za úhlavného nepriateľa národno-štátnych záujmov suverénneho a zvrchovaného Maďarska.
Kritici v EÚ tvrdia, že Orbán chce Maďarsko izolovať od tzv. západných európskych hodnôt. Ibaže tie majú na podstatu národného, hoc aj členského štátu EÚ a jeho autochtónnych a autonómnych hodnôt deštruktívny vplyv, financovaný zahraničím. Tieto typy zahraničných „neziskoviek“ nie sú žiaduce v Izraeli ani v Rusku či Turecku…
Izrael je považovaný ako demokratický štát, Ruská federácia je demokraciou s prezidentským systémom. Turecko je demokratický štát s ambíciami blížiacimi sa sunnitskej teokracii. Ktorý meter je určený Maďarsku?
V podobnom postavení sú aj niektoré politikárčiace a politické proti slovenské mimovládky na Slovensku, ktoré sú zároveň maternicou persón, trebárs dnes v strane Progresívne Slovensko a Za ľudí a vezú sa na ich kandidátkach do parlamentných volieb s ich mimovládnym politickým programom, ktorý sa stal súčasťou politických programov politických strán tzv. liberálnych demokratov, liberálov a „progresívcov“…
Ich liberálne programy poznáme.
Názor generálneho advokáta Súdneho dvora EÚ bol sponzorovaný Georgom Sorosom a je súčasťou hybridnej vojny vedenej Sorosom proti Orbánovi a slobodnému Maďarsku.
No, skúšajú…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?