Publikované: 03.06.2013

BOJ O BRATISLAVSKÝ KRAJ II. (kauza Dobrovodský)

Keď som písal súhrnú správu a analýzu Boj o Bratislavský kraj http://www.blogovisko.sk/boj-o-bratislavsky-kraj-suhrna-sprava-a-analyza.html, informácie o kauze Oskara Dobrovodského som mal takmer nulové.

Niečo som za posledné roky zachytil v médiách a nepripisoval som tomu veľkú pozornosť – až na povzdychnutie, že na Slovensku je to proste tak.

 Keď som na svojom profile uverejnil blog Boj o Bratislavský kraj http://www.blogovisko.sk/boj-o-bratislavsky-kraj-suhrna-sprava-a-analyza.html, netušil som aké reakcie to vyvolá. (diskusiu si možete pozrieť tu https://www.facebook.com/peter.kralik1/posts/4709613189214?comment_id=4468863)

Začal som sa teda zaujímať viac o celú kauzu a sanžil som sa komunikovať s väččinou diskutérov.

 Svoje stanovisko k vulgarizmom a k nenávisti pod príspevkom som vyslovil v sobotu https://www.facebook.com/peter.kralik1/posts/4718865100506?comment_id=4471407&offset=0&total_comments=12&notif_t=feed_comment

Oskar Dobrovodský sa od prejavov nenávisti a vulgarizmov prispievateľov verejne dištancoval a nebolo to prvý krát, čo tak spravil.

Podozrenia s fašizmu, rasizmu a xenofóbie vyvrátil sám vo svojom blogu http://oskardobrovodsky.blog.sme.sk/c/310016/Moje-distancovanie-sa-od-fasistov-nacistov.html.

Oskar Dobrovodský je dobrý, slušný a statočný človek a na tomto vyjadrení trvám!

Kauza Dobrovodský a Boj o Bratislavský kraj.

Kauza Oskar Dobrovodský je nielen reálna kauza (problém), ale dnes už aj kauza výsostne politická.

Všetko, čo potrebujete vedieť, si pozrite v tomto dokumentárnom filme: http://www.edennik.sk/e-spravy/1583-uz-dnes-dokumentarny-film-druzstevna-pribeh-oskara-dobrovodskeho#.UYzATInbQr8.facebook

 Oskar Dobrovodský dnes drží v rukách kartu, ktorou môže zamiešať voľby na župana BSK.

Jeho príbeh je príbehom beznádeje občana na Slovensku, od ktorého sa takmer všetci politici radšej pre svoje pohodlie a pokoj odvrátili.

Kým bol príbeh Oskara Dobrovodského v počiatkoch a bol mediálne zaujímavý ako príbeh statočného občana, ktorý sa dožaduje “len” svojich práv, dovtedy sa politici v jeho blízkosti len tak striedali. S pribúdajúcim časom a hlavne s pribúdajúcim poznaním, že ak by politici začali reálne riešiť problém pána Dobrovodského, otvárajú tým Pandorinu skrinku rómskeho problému na Slovensku a teda, že by sa začali “Dobrovodskí” ozývať po celom Slovensku, prijali všetci politici hru na pštrosov v piesku!

Začali jednoducho problém ignorovať.

 Oskar Dobrovodský je dnes v tomto probléme už iba sám.

 Avšak!

Za obdobie 5rokov, čo jeho problém trvá sa mu podarilo okolo seba sústrediť dostatok ľudí, ktorí ho podporujú v reálnom živote a na sociálnych fórach na internete.

 Oskar Dobrovodský je dnes už verejne činná osoba – politik, aj keď si to sám možno nechce priznať.

 Dnes pred ním stojí výzva ako s dôverou, podporou a hlavne vlastnou zodpovednousťou voči tomuto politickému kapitálu, ktorý sa mu podarilo za posledných 5rokov zhromaždiť, naloží.

Oskar Dobrovodský má dnes iba jediné riešenie.

Vstúpiť do krajských volieb v BSK a kandidovať sám za seba, ako nezávislý na poslanca.

Oskar Dobrovodský dnes oslovuje tisíce ľudí v Bratislavskom kraji.

Ak nechce, aby hlasy týchto ľudí prepadli, je jeho povinnosťou a zodpovednosťou voči tým, ktorí ho podporujú kandidovať a zároveň svojou kandidatúrou dať nádej všetkým ostatným Dobrovodským na Slovensku!

Oskar Dobrovodský a Monika Beňová Flašíková.

Oskar Dobrovodský a Monika Beňová Flašíková sú dnes na opačných stranách barikády.

Paradoxne Monika Beňová Flašíkova na počiatku, keď ju minule leto Oskar Dobrovodský oslovil, chcela pomôcť. Dokonca nemala ani záujem na medializácii tejto pomoci!

Všetko sa zlomilo v momente, keď Oskar Dobrovodský zorganizoval protest občanov a na jeho podporu sa postavili ľudia aj z krajnej pravice.

Vtedy sa mobilizovali ľudia “ľudsko-právnej” agendy a voči protestu Oskara Dobrovodského postavili živú reťaz.

Na jednej strane stála Monika Beňová Flašíková a na druhej strane stála Anna Belousovová!

Od tohoto momentu komunikácia medzi Oskarom Dobrovodským a Monikou Flašíkovou Beňovou nie je možná!

 Keď Monika Beňová Flašíková oznámila svoju kandidatúru na županku , okamžite to mobilizovalo Oskara Dobrovodského a jeho priaznivcov.

Tým, že Monika Beňová – Flašíková verejne vstúpila do kauzy Dobrovodský a zároveň nemá problém o nej verejne hovoriť, účinne eliminuje, negatívne dopady kampane Dobrovodského priaznivcov na jej kandidatúru.

 Ak Dobrovodský nebude kandidovať, vačšina, tých čo ho podporujú a teda “protiflašíkovske” hlasy k voľbám nepôjdu.

Mottom týchto hlasov je totiž beznádej a hnus z politiky!

Naopak, čím hlučnejší a videľnejšší budú voči Monike Beňovej Flašíkovej, tým viac budú mobilizovať bratislavský voličský urbánny mainstreem na podporu Beňovej Flašíkovej.

 Aj tu sa ukazuje, že ak chce nejakým zásadným spôsobom Oskar Dobrovodský prehovoriť do volieb VUC musí sám kandidovať, aby ľuďom, ktorí ho podporujú, dal jednak perspektívu ich volebného hlasu a jednak, aby ich donútil ísť k voľbám a tam, aby vyjadrili svoj “protiflašíkovský” názor!

 Dnes sú názory a stanoviská Moniky Beňovej – Flašíkovej v kauze Oskar Dobrovodský verejne známe. Monika Beňová Flašíková dokáže s touto kauzov pracovať a nie je v jej kampani časovanou bombou a ani prekvapením!

Oskar Dobrovodský, Pavol Frešo a koalícia SDKÚ-KDH-MOST-SMK-SAS-OKS-SZ

Kauza Oskar Dobrovodský ukazuje na plnej čiare najmä zlyhanie pravicovej koalície, ktorá kandiduje Pavola Freša na post župana!

 Pavol Frešo mal riešenie tejto kauzy ako župan celý čas v rukách!

To riešenie spočívalo vo vykúpení nehnuteľnosti pána Dobrovodského za trhovú cenu, čím by sa mu umožnilo presťahovať.

Zároveň v odkúpení pozemku jeho susedov a následne vybudovania sociálnej nájomnej bytovky pre “problematických” občanov na týchto pozemkoch.

 Keď dokáže Bratislavský samosprávny kraj staviať byty pre seniorov, nájomné byty, mohol sa rovnako pokúsiť vyriešiť aj tento problém a ukončiť tak 5ročné trápenie pána Dobrovodského!

 Pavol Frešo dal od tejto kauzy ruky preč, pretože vedel, že ak by prijal takéto riešenie, otvára tým Pandorinu skrinku, kde by sa občania žijúci v susedstve “problematických” občanov, dožadovali riešenia podobného problému!

 Pavola Freša zároveň tento alibizmus pochová v kampani!

 Pavol Frešo je zároveň verejný klamár a koalícia, ktorá ho podporuje sa stáva koalíciou morálneho a politického outu!

 Pavol Frešo tvrdí, že sa s pánom Dobrovodským v živote nestretol dôkaz, že klame je tu v podobe fotografie so stretnutia občanov so županom 17.marca 2013 na pôde MsÚ v Malackách.http://www.region-bsk.sk/clanok/aktualne-spravy-zupan-na-stretnuti-s-obcanmi-v-malackach.aspx

 Pavol Frešo dnes tvrdí, že nevie o čo pánovi Dobrovodskému ide https://www.facebook.com/FresoPavol?fref=ts) a pán Dobrovodský tvrdí, že pán Frešo dostal na pôde MsÚ v Malackách všetky potrebné dokumenty + CD o jeho situácii.

Pán Frešo dnes tvrdí, že o pánovi Dorbrovodskom nikdy nepočul e verejne klame! Čo dokazuje aj vyjadrenie poslanca MsZ v Malackách pána Říhu: http://img197.imageshack.us/img197/8969/freso7.png

 Koalícia ktorá dnes kandiduje Pavola Freša má na tričku veľký problém, jeho dôsledky si možno dnes ani jednotlivé strany neuvedomujú avšak zotrvanie na kandidatúre Pavola Freša bude mať pre pravicové strany takmer sebevražebné dôsledky!

 © BZ-OLF jún 2013

https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko

 

 

 • SlabéVýborné (+3 skóre, 11 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Čože, čože, Monika zmenila názor ? Už chce zrazu z Oskara cez Teba urobiť poslanca, keď mu nedávno ešte nevedela prísť na meno ? Takto okato kopať do Flašíkovej protikandidáta Freša, len potvrdzuje, že kde stojíš. Zabudol si totiž “zásluhy” za neriešenie priznať aj Lipšicovi. Vrajliberál :)

  1. Koller Jan

   nie je šťastné pre politika, ktorý mení z hodiny na hodinu svoje názory. Monika je príklad.

  2. Kto chce z koho urobit poslanca? Radsej si najprv over fakty, aka je skutocnost. Ja som nikdy nepovedal, ze chcem kandidovat za nejakeho poslanca. Kopat do Fresa? A co ho mam pochvalit za to, ze sa sprava ako typicky komunista po r. 1968, cize typicky normalizator, ktory rad cenzuruje, zakazuje, prekruca pravdu, klame a….pridaj si vsetky tie negativne vlastnosti. Ak by bola stale CSSR, tak sudruh Freso spolocne so sudruhom Ficom budu ti najtvrdsi zastanci tvrdej, komunistickej linie. Lipsic kandiduje vo VUC? Mozes sem dat link?

   1. Oskar, poslanca chce z Teba vyrobiť tento utrhnutý vrajliberál. Z jeho neprehľadného pretučneného textu vyberám: ” Oskar Dobrovodský je dnes už verejne činná osoba – politik, aj keď si to sám možno nechce priznať. Dnes pred ním stojí výzva ako s dôverou, podporou a hlavne vlastnou zodpovednousťou voči tomuto politickému kapitálu, ktorý sa mu podarilo za posledných 5rokov zhromaždiť, naloží. Oskar Dobrovodský má dnes iba jediné riešenie. Vstúpiť do krajských volieb v BSK a kandidovať sám za seba, ako nezávislý na poslanca. Oskar Dobrovodský dnes oslovuje tisíce ľudí v Bratislavskom kraji.” Tvoj názor na Freša beriem. SDKÚ, KDH ani Most-Híd a Matovičovo-Hlinove OĽaNOvce žiadna pravica nie sú. Čo som kritizoval, bolo toto uletené tvrdenie Freddieho Králika: “Koalícia ktorá dnes kandiduje Pavola Freša má na tričku veľký problém, jeho dôsledky si možno dnes ani jednotlivé strany neuvedomujú avšak zotrvanie na kandidatúre Pavola Freša bude mať pre pravicové strany takmer sebevražebné dôsledky!” = ktorým nepriamo nahráva kandidatúre Flašíkovej. Mne je úplne jasné, že Ťa štát okašlal a neriešil neprispôsobivých. V tomto som na Tvojej strane. Toto sa mi od Teba ale celkom určite nepáčilo: http://vybrali.sme.sk/diskusie/dpl/19519253/Oskar-Dobrovodsky-vs-Cigani–technicke-KO.html Pretože ľudské práva sú nedeliteľné. Neviem prečo si sa navážal do Pussy Riot. SaS nemala ani ministerstvo spravodlivosti ani vnútro. To, že chcú riešiť rómsku problematiku, pretože tá nás skôr, či neskôr dostihne, to im chceš vyčítať ? Prípad Mrázovci vs. Gašparovičovci napr. riešia.


   2. Peter Kralik

    IVAN LUKSA—— Freša kandiduje aj SaS takže nemlč aj o tomto. A teraz podme k faktom boli to aj poslanci SaS, ktorí poslankyne Plšekovej odklepli o 2roky skor predlzenie najomnej zmluvy na Nemocnicu na Šustekovej, boli to aj poslanci SaS ktory odklepli Nemcničnej a.s. v Malackách 2.5mil eur na modernizaciu Nemocnice. SaS nie je žiadna pravica a ani žiadna alternatíva. Vo VUCe v Bratislave dokonale splynula so stranamy Ludovej platformy takže podla tejto realnej politiku ju budem aj posudzovat vo vzťahu k volba, do VUC. To že som napísal, že koalicia podporujuca Freša je koaliciou morálneho a politického outu na tom trvam a fakty prinesiem v dalsich blogoch. Ja Flašíkovu nepodporujem ale nebudem ako ovca v ohrade držať hubu len preto že fanaticky sympatizant SaS ma komplexy z toho, že by mohla vyhrať Flašíkova a preto je ochotny aj privreť oči nad tým za čo nesie SaS zodpovednosť. Na margo SaS a Oskara mam materiály aj o tom ako v tejto kauze chcela SaS vytlct politicky kapital cez ministra Galka a neskor potom Oskara oznacila za cloveka ktorý “prska na všetky strany” a vykaslala sa na neho! Kedže som sa venoval zatial dvom jedinym podstatnym kandidátom a vyznam SaS je dnes na urovni prdu Sulika vo vesmire tak som to do blogu nezaradil, pretože blog nebol o SaS a tiež nemam potrebu kopat do mrtvych :-)


   3. Ivan L. Tento moj komentar sa Ti nepacil? “SaS mi NIKDY nechceli pomoct, je to hlupost, prave naopak, ja som ziadal o pomoc ich poslanca Poliacika, no ten mi odmietol pomoct….na jednej strane bojuje za ludske prava ruskych umelkyn Pussy Riot, no za prava obcanov SR, ktori su dlhorocne tyrani neprisposobivymi ciganmi, tym odmieta pomoct… Cize takato je realita…myslim si, ze SaS viac bojuje za neprisposobivych ciganov ako za slusnych obcanov SR. No co sa tyka ekonomickej oblasti, tak plne sa stotoznujem s ekonomickymi expertami tejto strany. ” Ved ja sa nenavazam do Pussy Riot. Mimochodom, ja pocuvam punkovu hudbu 30 rokov a Pussy Riot nemaju s punkom nic spolocne, len zneuzivaju tento szyl na svoju propagaciu. Ale to nie je podstatne, podstatne je to, ZE NAJPRV BY SME SI MALI DAT DO PORIADKU LUDSKE PRAVA NA SLOVENSKU a az potom “bojovat” za ludske prava v Rusku, v Cine ci na Madagaskare. Ci Ty si myslis, ze ludske prava v SR su nepodstatne alebo ako si to myslel?


 2. Zarazilo ma, ked som sa slusne na FB-stranke spytal zupana Fresa, ze kedy mi da odpoved na moje podnety ohladom porusovania zakonov a ludskych prav na Druzstevnej v MA, ze NAMIESTO ODPOVEDE MA ZABLOKOVAL A VYMAZAL VSETKY MOJE KOMENTARE. Nic vulgarne ci neslusne som v mojich otazkach nepisal. Ak by mi vtedy, teda uz pred viac ako troma rokmi povedal, ze nie je v jeho kompetencii konat co sa tyka dodrziavania zakonov atd., ze je mu luto, ze nemoze nic robit, ze je “len” zupan, tak nepoviem nic. Preco mi potom hovoril, ze da tu neprijemnu situaciu do poriadku? A nechaval mna a mojich najblizsich vo falosnych iluziach, ze budeme znova konecnce zit ako ludia, teda normalne, bez terorizovania neprisposobivymi asocialmi… Freso bol prvy politik, ktoreho som poziadal o riesenie tejto kauzy. Naivne som si myslel, ze praviciari na Slovensku vedia co su to ozajstne pravicove, obcianske, ludske hodnoty. Az neskor som zistil, ze takmer vsetci politici su rovnaki, nie je rozdiel medzi pravicou a lavicou, ze IM VOBEC NEZALEZI NA OBYCAJNYCH OBCANOCH, len mesiac pred volbami, ked si kupuju vase hlasy gulasom a pivom. Vtedy vam naslubuju aj nemozne a modre z neba, len aby ste im dali svoj hlas!

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?