Publikované: 25.05.2014

Bola som voliť

A máme pred letnou prestávkou roku bohatého na voľby. V tých včerajších som ani na okamih nezaváhala… hoci možno všetci kandidujúci mňa osobne majú v paži, sú im ukradnuté moje pocity, moje postoje, moje smerovanie a sú im sväte iba ich osobné záujmy.

Bola som voliť! Som predsa euroobčianka .?

Voľby do európskeho parlamentu pokračujú v krajinách EU ešte dnes a oficiálne výsledky budú známe pred polnocou. Ako dopadli na Slovensku, dá sa len tušiť. Jasným debaklom všetkých politických strán. A prečo tak súdim? Pretože včera bolo viac členov volebnej komisie ako ľudí – v širokom okolí našich všetkých okrskov. V nemalej miere prispelo k tomu aj počasie, ale počasie iste nebolo jediným dôvodom rezignácie občanom nad vecami verejnými, vecami európskymi.

K rezignácii jednoznačne a dlhú dobu prispievajú očakávané istoty, ktorými boli občania tejto krajiny kŕmení a z ktorých sa doteraz nenajedli. Povedala by som, že čím ďalej tým viac ich trápi hlad. Hlad fyzického tela, hlad emočného tela i hlad tela mentálneho. Ono, nečudo, že politicko-ekonomická situácia sa vyvíja aj napriek bombastickým mediálnym ukazovateľom „dole z kopca“. Pastier, ktorý bol onoho času omylom nominovaný do tejto funkcie, funkciu zdá sa nezvláda. Či je na vine dvanásť alebo tých en apoštolov, ktorí mu celé roky radia, dnes súdiť nebudeme. Vlastne vo všeobecnosti nie je správne posudzovať človeka, nie to ešte na takých vysokých stoličkách, ako pán premiér a jeho ministri sedia.

Hovorí sa, že je vždy lepšie sa učiť z cudzích chýb, ako svojich. Preto nechápem, prečo po toľkých rokoch vládnutia nedokážu/nechcú/nemôžu zvrátiť koleso dejín Slovenskej republiky k vlastnej prosperite budovanej na slovenskej zemi, občanmi, ktorí jej rozumejú a ktorým na nej záleží; hodnotách, ktoré nám zanechali naši predkovia. Ideálne by bolo, keby náš pastier aspoň uvažoval v intenciách nemeckej kancelárky, ktorá na margo prisťahovalcov z partnerských krajín vyhlásila, že EÚ nie je úniou sociálnych služieb a dávok. Ja sa pýtam, je Slovensko v tomto smere výnimkou? Prečo Slovensko nemôže v tomto smere nasledovať od vojny neustále prosperujúce Nemecko?

 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?