Publikované: 16.10.2019

Bombardovanie nemocníc.

   Pred pár dňami priniesli mnohé médiá správu o bombardovaní nemocnice ruským letectvom v sýrskom meste Sarmin. Vzápätí nastalo úplné ticho. Taká vážna udalosť neostáva bez pozornosti. Dôvodom ticha môže byť preto len nepravdivosť, alebo polopravdivosť správy. K tomu sa zrejme pridáva aj neoveriteľnosť.

   Prvou otázkou je, ako môže byť poľná nemocnica uprostred mesta. Kto určil kritériá pre poľné nemocnice v podmienkach Sýrie a kto ju za poľnú vyhlásil. Bol jej zriaďovateľ dostatočne kvalifikovaný? Je to vojak, alebo len vzbúrený civil so zbraňou?  S tým súvisí otázka, aké skupiny operujú v okolí mesta Sarmin. Podľa Sýrskej vlády islamisti. Podľa amerických zdrojov je to “opozícia”. Americká administratíva vie, komu posiela peniaze a zbrane. Ale aká v skutočnosti tá opozícia je, nevie a ani nemôže vedieť.  Sú to rôzne skupiny, ktoré sa menia a preskupujú. Sú to ľudia bez politickej minulosti. Ak dnes presviedčajú o svojej umiernenosti, zajtra budú súčasťou štruktúr ISIL. Ich prehlásenia nemajú žiadnu hodnotu.

   Správa do svetových médií o zbombardovanej nemocnici ale neprišla od ozbrojencov. Prišla z agentúry s efektným názvom “Sýrske observatórium ľudských práv”. Táto efektná a západom obľúbená agentúra je jeden jediný človek, sýrsky emigrant, žijúci v britskom Coventry. Observatórium tvorí jeho stôl a internet v jeho byte. Zlé jazyky tvrdia, že na túto činnosť sa dal až po tom, čo mal problémy s britskou sociálkou. Informácie čerpá cez internet z rôznych sýrskych zdrojov. Ako sunita je pochopiteľne zaujatý proti Asadovi. No a od tohto nešťastníka preberajú informácie svetové médiá, vrátane tých najkvalitnejších – slovenských.

   Z informácií, ktoré si môže overiť každý z nás rovnakým spôsobom ako pochybná agentúra sa dozvedáme, že v Sarmine bola zničená väčšia budova. Nevieme, či letectvom, raketami, alebo delostreľbou. Jednu explóziu sa podarilo zachytiť aj na záberoch. Jej rozsah sa ale vonkoncom nepodobá na výbuch leteckej bomby. Skôr na delostrelecký granát. Ďalej nie je jasné, čo v tej zničenej budove v bolo. Možno ošetrovňa, možno väčšia ošetrovňa, ktorú niekto nazval nemocnicou. Civilná nemocnica tam nebola. Obetovať drahé letecké útoky na zdravotnícke zariadenie je nezmyslom. Omnoho pravdepodobnejšie je, že v budove sídlil bojový štáb, alebo dokonca tam mohla byť munícia. Zničenie budovy by tomu mohlo nasvedčovať. O nemocnici, alebo hoci len ošetrovni už nie je ani slovo. Ani zo slávneho “observatória”. Ani z USA, ktorým by sa takáto udalosť pochopiteľne veľmi hodila.

Dostupné informácie na nete:

http://www.liveleak.com/view?i=7ed_1445440891

https://www.facebook.com/video.php?v=126599484363403

https://www.facebook.com/video.php?v=128662237490461

https://www.youtube.com/watch?v=xs7-cEfa-u4

https://twitter.com/trbrtc/status/656874922141184000/photo/1

https://inforesist.org/siriets-snyal-moment-padeniya-rossi…/

http://www.syriahr.com/en/2015/10/12-explosive-barrels-on-daraya-and-russian-airstrikes-on-idlib/

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/rusko-vybombardovalo-v-syrii-devet-nemocnic-hlasi-dalsi-organizace_359988.html

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?