Publikované: 22.10.2014

„Bombové nákupy na Aliexpresse“ – Skúsenosť na nezaplatenie

Už nejaký čas mám ťažké srdce na oblečenie, čo sa na Slovenskom internete predáva. Sú tým zaplavené mnohé eshopy ale aj facebook. Tak nejak mám za povinnosť napísať tento otvorený článok k tejto téme.

Milujem módu, vytváranie outfitov, doslova sa hrám ako malé dieťa a vytešujem sa, keď stvorím niečo pre druhého a on je z toho happy, respektíve ona. Mužov som nechala zatiaľ bokom, aj keď vyberať pre krásneho chlapa oblek je veľmi príjemné. :-)

Išla som si s veľkou chuťou a nadšením plniť svoj dávny sen a začala som budovať vlastné podnikanie s módou. Pomaličky, od základov a s plánmi hádam na celý život. S veľkými skúsenosťami, ale na začiatku s málo kontaktami. Svet online je neobmedzený zdroj informácii a pri jednom takom surfovaní po internete som natrafila na zaujímavú stránku , vraj združuje veľkoobchodných dodávateľov. Hovorím si, super – mnoho vecí ma tam na prvý pohľad zaujalo a čím častejšie som ju navštevovala, tým viac som bola presvedčená , že toto je to pravé do môjho obchodíku.

Netrvalo dlho a zamilovaná do mnohých kúskov z toho webu som teda začala objednávať. Po troške a opatrne, z každého druhu oblečenia niečo – šaty, tričko, nohavice, sako, sveter….proste skúšala som. Prišla prvá zásielka, s nadšením ju otváram a ľudia, ten šok, čo ja som zažila, neprajem nikomu.

Mám určitú predstavu o kvalite materiálov aj spracovaní. A z mojej minulej pracovnej skúsenosti je teda laťka vysoko. A nakoniec odevníctvo mám aj vyštudované, tak sa nieje čo diviť. Vyžadujem kvalitu a každý kúsok oblečenia pozerám aj z vnútornej strany, ako je vypracovaný.

Ale aby som neodbiehala od témy, vrátim sa k tej zásielke. Presne si pamätám, ako mi ostalo fyzicky naozaj zle, keď som rozbalila vlastne balíček s tovarom, s ktorým si chcem budovať dobré meno. Slzy ako hrachy a totálne zdesenie mnou prešlo, z toho čo som videla.

To sa nedalo nazvať oblečením, okolo prezentačnej fotografie to ani neprešlo. Tvárilo sa to ako originál a štekalo to na mňa, hrýzlo a kopalo. Nevedela som, či mám plakať alebo nadávať, ani jedno z toho mi v tej chvíli nepomáhalo. Cítila som sa hrozne podvedená, oklamaná , zhnusená.

Nejako som to rozdýchala a na druhý deň som išla znovu na ten web, hovorím si, od toho dodavateľa už nikdy nekúpim. Nájdem iného. Tak som ich našla niekoľko, aj som si ich vyskúšala a jeden ako druhý – ako sa povie „ako by ich jedna mater mala „ u nás na Slovensku , nestáli za nič. Určite mnohí alebo lepšie povedané mnohé z vás poznáte „aliexpress“. Z toho množstva veci, ktoré som tam skúšala objednať, sa mi páčili ako tak dve.

Tak ako som z veľkým nadšením plnila obchod vybraným tovarom , a podotýkam bolo to kopec práce aj po nociach, tak som ho ani nie po mesiaci všetok vyhádzala a vyčistila všetko zanesené zlou energiou.

Teraz už viem aj ja s kým som mala tú česť. Online obchod ponúkajúci ten najhorší tovar, čo sa vyprodukuje v Čine. Jedno veľké smetisko a ľudia od nás tam chodia na „skvelé nákupy“ ako u seba doma do špajze. Blek . Zobuďte sa!!!

Prečo toľko ľudí nakupuje taký odpad? O to viac tu platí „ Nie som taká bohatá, aby som si mohla kupovať lacné veci. V konečnom dôsledku vždy na to doplatíte niekoľkonásobne. To ešte ani oprané nebolo a už to vyzerá ako handra na podlahu, dokonca ani na tu sa to nedá použiť mnohokrát.

Ja som teraz ale veľmi vďačná za túto cennú skúsenosť, medzi časom som sa zo sklamania oklepala, našla kvalitné značky a za skvelé ceny aj u nás na Slovensku. Obchodík je moja srdcovka a nedovolím, aby ho otravoval nejaký čínsky toxín.

Chcem aby rástol a kvitol pre ľudí a ja s ním. Chcem aby ste sa hlavne vy ženy tešili z nádherných nových šiat, alebo čohokoľvek iného na seba, aby ste sa samy sebe v tom páčili a cítili sa sebaisto a príjemne. Aby ste neboli sklamané z nevydareného nákupu a následne mali kopec starostí, čo s tým.

Chcem vám dopriať pocit istoty, túžim po vašej dôvere a milých slovách, teším sa na vaše otázky a veľmi rada s vami pokecám nielen na tému móda.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

S láskou Janka alias Iman

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?