Publikované: 21.11.2021

Božie sväté tajomstvo zjavené…

Keď apoštol Pavol pod inšpiráciou písal list adresovaný kresťanskému zboru v meste Efezus, v prvej kapitole píše: “Štedro nás zahrnul touto nezaslúženou láskavosťou so všetkou múdrosťou a rozumnosťou, keď nám oznámil sväté tajomstvo svojej vôle.” – Efezanom 1:8, 9.

Aj keď to Božie sväté tajomstvo bolo ľudstvu (ale aj anjelom alebo inteligentným bytostiam na nebi) oznámené už v prvom biblickom proroctve v 1. Mojžišovej 3:15, trvalo celých asi 4 000 rokov, až kým to bolo konečne zjavené apoštolom Ježiša Krista! O čom to je:

 “Týmto tajomstvom, ktoré je v súlade s jeho prianím a zámerom, je to, že keď sa naplní určený čas, zriadi správu, pod ktorou zhromaždí všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi. Tak budú všetky veci zhromaždené v Kristovi.” – Efezanom 1:9-11.

Božie prianie alebo inými slovami aj večný zámer bol Stvoriteľom formovaný od samého začiatku v spojení s jeho jednosplodeným (jediným priamo stvoreným Božím synom) a prvorodeným synom Ježišom Kristom, ktorého nebeské hebrejské meno je Michael, čo znamená – “kto je ako Boh?”

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?