Publikované: 25.07.2013

Bratislava – krásavica na Dunaji

Aj takéto prirovnania jej dávali mnohí. No kam sa pozriete, tam to neplatí.

Krásavica býva čistá, a to Bratislava nie je. Stačí sa prejsť po uliciach či už starého, alebo nového mesta. Smetné koše sú stále plné a odpadky sa váľajú okolo nich. Príčinou je často to, že ich konštrukcia neumožňuje vhodiť do nich ani plastovú fľašu. Viem, mala by sa stlačiť-rozšľapať. Môžeme to vyžadovať od domácich, ale nie od návštevníkov.

Na plné smetné koše som upozorňoval mailom primátora hlavného mesta a aj starostku starého mesta. No náprava neprišla. Tie koše sú plné o šiestej ráno i o desiatej či jedenástej dopoludnia, kedy by ich mohla organizácia, ktorá má na starosti tieto koše vyprázdniť, mohla vyprázdniť. Mohla by to urobiť i v noci. Veď za vyprázdňovanie košov je nejaká organizácia zodpovedná, alebo nie?

Najväčšie problémy so smetnými košmi som videl na vstupoch do Bratislavy – hlavná železničná stanica, autobusová stanica a osobný prístav. Tu sa premelie najviac ľudí, či už turistov, alebo prichádzajúcich za prácou. Čo si o Bratislave pomyslia, vieme si domyslieť.

Najvypuklejšie je to vari pri Dunaji, kam chodia turisti z lodí, návštevníci pozrieť si Dunaj, či korzujúci bratislavčania. Tam sú koše plné po nočnom flámovaní či posedení hlúčikov priateľov, ktoré sú spojené s jedením a pitím (škatule od pizze, obaly z nápojov MacDonald, fľaše a podobne). K nečistote prispejú aj bezdomovci prespávajúci na lavičkách.

Predsa nemôže byť problém vyčistiť koše ráno okolo piatej či šiestej hodine a potom prípadne okolo päťtnástej hodine.

Mne sa zdá, že tu v Bratislave sa stále na niečo čaká, aby sa stala náprava. Raz sú to voľby, župné voľby, vybudovanie predstaničného areálu, aby sa to dalo do volebného programu. Potom prídu ďalšie voľby a sľuby, ktoré boli aj predtým, no vidíme, že sa nedodržia.

Podľa štatistiky návštevníkov Bratislavy stále pribúda, ale iste pribúda aj mnoho negatívnych skúseností či hodnotení nášho naozaj krásneho, no mesta špinavého od smetí.

Vyzývam preto predstaviteľov nášho mesta, hlavného mesta Slovenska, aby riešili tento žalostný stav (ne)čistoty v meste Bratislava!

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?