Publikované: 28.08.2015

Brusel a Európska komisia koná či nekoná?

Slovenská europoslankyňa, nepochybne po úžasnej dovolenke oddýchnutá a zrelaxovaná, v plnej sile znova „zasvietila“: „Neodpustiteľná tragédia pri Parndorfe je dôsledkom nečinnosti Európskej komisie“.
Ak si udrží tento trend až do nových prezidentských volieb, urobí ešte kariéru…
http://www.hlavnespravy.sk/flasikova-benova-neodpustitelna-tragedia-pri-parndorfe-je-dosledkom-necinnosti-europskej-komisie/667706
Ibaže nič, než zber bodíkov jednej pseudo političky, najmä od voličov, ktorých ochota premýšľať končí v ich peňaženkách a na ich účtoch…
Či sa im premýšľať chce alebo nechce je otázka majúca rovnakú hodnotu ako tá, o činnosti či nečinnosti EK.
Fejzbúk reagoval (občas mu to aj jemu „myslí“):
1. Nie nečinnosti ale činnosti.
2. Europoslankyňa by sa mala zaoberať (aj) samovraždami na Slovensku.
Problémom je explicitná otázka: Ide teda o nečinnosť alebo činnosť? Z odpovede je treba vyvodiť konzekvencie aj vo vzťahu k príčinám extrémizmu.
Zdroje extrémizmu sú na oboch koncoch, majúcich relatívnu pravdivostnú hodnotu: v činnosti a nečinnosti. Medicína má diagnostikovať , pomenovať a odstraňovať príčiny, následky sú spravidla neliečiteľné a neodstrániteľné.
Nielen fakty a spor ale takéto správanie politikov, ak na mediálnu scénu, kam majú beztrestný a voľný prístup, bombasticky vstúpia so svojimi „perlami ducha“, je jedným zo zdrojov extrémizmu.
A táto persóna bude pochodovať proti extrémizmu a vykrikovať: „Zastavte náckov!“. Alebo: „Stop fašizmu!“ Alebo: „Neprejdú!“ Otázka občanom, voličom: Prečo ste do Brusela poslali práve ju, a po zásluhe ste ju neposlali inam? Však s ňou ani jej rodný Smer nekomunikuje! Ibaže, už je tam!
Pozor! Policajná represia ich leda zaženie do podzemia! OČTK ich zopár „poodchytávajú“ ako slovenského pravicového extrémistu „vzdoristu“ Magáta z Kysúc na Staromestskom námestí v Prahe, polícia sa obligatórne príležitostne občas „pohrá“ s ľavicovým extrémistom masochistickým psychopatom Robertom Mihalym, ozdobou bratislavských „podujatí“ v priamom prenose STV a TA3 čo on práve chce a čím mu médiá robia reklamu (je pendantom pražského extrémistického aktivistu Milana Kohouta…).
Čo je lepšie? Mať ich pod kontrolou a pekne na svetle, viditeľných, alebo, netušiť, kde a kadiaľ sa pohybujú „v podzemí a kanálmi“: v ilegalite? (Uvedené v opore o Prof. Roger Griffin, jednu z najuznávanejších svetových akademických autorít, odborníkov na fašizmus a extrémizmus.)
Spoločnosť je v dôsledku jej mediálnej manipulácie rozdelená a nastavená už len na krajné, extrémne myslenie, márne čakajúca na „produkty myslenia“ európskych „elít“. Žiaľ, každý vyslovený názor, na jednej i druhej strane pólov (činnoť-nečinnosť) sú zdrojom extrémizmu. Brusel a Európska komisia by mali konať. Či nekonať? Či ako? Či? No, priznávam, že som z toho magor… no, prichádza čas, a bude to jeseň, keď sa nám to v našich hlavách po ochladení prečistí…
Vysvetľovanie? Presviedčanie? Práca s občanmi? Politická osveta? Lebo nechápu, nerozumejú? Treba nám na naše  hlavy (?): „Ste xenofóbni extrémisti!“ Všetkým, čo nesúhlasia s konaním-nekonaním (Brusela)?
1. Neschopné a impotentné OSN, riadené bohvie kým a zastupujúce bohvie koho, prijímajúce rezolúcie. A to je asi tak fšetko (ef ako fčela, konotát usilovnej pracovitosti). Ibaže, produktom nie je med.
2. Nečinnosť NATO, lebo jeho úlohou je obrana napadnutého členského štátu. Štatutárne nepripravené brániť EÚ pred jej napadnutím nie zvonka, ale z vnútra. Lebo Schengen. Ibaže, EÚ bola napadnutá nielen zvonka ale aj zvnútra. Ibaže zatiaľ sa „nevie“, proti komu bojovať. Alebo vie? A, čo, takto, islamský štát a jeho sofistikovaná diverzia do vnútra, srdca EÚ? Sú už v Brusele. V Paríži. V Londýne. V Berlíne… všade.
Činnosť rovná sa zbieranie mŕtvych, ranených, upratovanie po teroristických útokoch, naháňačky páchateľov, rozhorčené vyhlásenia vrcholových politikov EÚ a štátnikov proti terorizmu á la: „Zastavíme! Nepripustíme! Nedovolíme! S teroristami vyjednávať nebudeme! (…)“ Toľko k ich zo vzduchu, zeme chránenej reťaze spojených ručičiek, naháňajúc si hlasy voličov po útoku na parížsku redakciu Charlie Hebdo…
Som si istý, akože som, že informačné, spravodajské a bezpečnostné služby nebudú stíhať. Brusel ich svojou „činnosťou-nečinnosťou“ tak „zamestná“, že zlyhajú a prestanú zvládať. A o to ide islamského štátu.
Terorizmus je úžasný nástroj a prostriedok na vyvolanie psychologickej paniky, hrôzy, hysterického strachu, aký nemá obdoby v podobe otvorenej vojny.
A to je taktika a stratégia islamského štátu a radikálneho, militantného islamského džihádizmu.
Kto dokáže všetkých utečencov spoľahlivo prelustrovať? Islamisti k nám prichádzajú aj inak, než len nenápadne zamiešaní do davov imigrantov…
Vysokí funkcionári NATO: údajne neexistuje, nevznikla situácia napadnutia členského štátu Únie, ktorá by zakladala mobilizáciu Aliancie…
Všetko sa odohráva v krajinách Levanty, čo je ich vnútorná záležitosť a s tým toto obranné vojenské zoskupenie nemá nič, ale vôbec nič spoločné. Vo vzťahu k islamskému štátu tu, na tomto bode NATO končí. Chystá sa leda na Rusko. Vraj, obranná prevencia. Úplne opačným smerom. V Srbsku šlo o hrozbu humanitárnej katastrofy, čo je situácia vraj úplne odlišná od dnešnej situácie v nečlenských štátoch a vo vnútri Európskej únie.
Záver: Hospodársky rast-nerast EÚ a rast-nerast členských štátov, vyrovnané-nevyrovnané rozpočty: to je všetko humbug, ktorý začína a končí totálnym ekonomickým, sociálnym a kultúrnym rozvratom „denacionalizovanej“ multikultúrnej Európy, ktorú nám chystá Nový svetový poriadok a Islamský štát. Slasti a blahobyt EÚ končí. Zisk z práce, daní, odvodov a úverov ide inam, než by mal (školstvo, zdravotníctvo, rodinné politiky, služby…).
Štáty EÚ si situáciu spôsobenú mega inváziou nemajúcou obdobu od II. svetovej vojny majú riešiť samé, aktívne a zodpovedne, podľa zásad a princípov solidarity, hodnôt a princípov Európskej únie, na ktorých je EÚ založená.
A podľa toho koná. Či nekoná? Za rast extrémizmu, strety antifašistov s pravicovými radikálmi sú viac menej zodpovedné žiadne, neisté alebo pochybné rozhodnutia politikov, podľa miery zavinenia.
Ako a eko ďalej?
Sa uvidí…
P.S. Najnovší bonmot: Európska únia je európska múmia.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?