Publikované: 01.08.2020

Bude druhá vlna?

Som laik, preto neviem, či je koncept „druhej vlny“ Covidu, vo vlnách reálny. Mienim, že rastúce čísla vo svetovom rozmere sú následok nezvládnutia „prvej vlny“ (benevolentný nezodpovedný prístup). Ide aj o cezhraničný pohyb.
Áno, ako píše Markéta Šichtařová, Covid má ekonomický, fiskálny a sociálno-ekonomický aspekt. A dodávam: Aj sociálno-psychologický. Už sa k veci vyjadruje aj psychiatria.
Je zneužitý na ekonomicko-politické ciele integrácie v rámci EÚ a eurozóny. Ekonómka a šéfka Next Finance.cz https://www.nextfinance.cz/ píše toto:Pridáva sa k hlasom, ktoré vo fonde obnovy schválenom na summite, vidia jeden z ekonomických a fiškálnych nástrojov napĺňania a posilňovania centristickej integrácie do „jadra“ EÚ.
„Summit místo aby ekonomickou situaci zlepšil, naopak výrazně zhoršil fiskální pozici EU. Rozumějme: toho, kdo byl zadlužený až po uši, zadlužil ještě víc. Tak záchrana nevypadá… Eurozóna je až příliš odhodlaná udržet všechny stávající země ve své náruči, to je celé.“
Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755046
Poznámka: Nastúpi záchranný mechanizmus, podobný eurovalu, pre ktorý padla Radičovej vláda a zadlžovanie bude pokračovať…
K posolstvu článku M. Šichtařovej, znova môj pohľad laika, pozorovateľa: Zrejme sa osvedčujú rúška, osobná a kolektívna hygiena plus sociálne odstupy a dočasné uzavretie (nových) zón ohnísk nákazy.
Na dobu neurčitú sa budeme musieť adaptovať aj na nové sociálno-psychologické podmienky v rámci sociálnej komunikácie, čo zanechá stopu v ľudskej psychike.
Keďže svetové aj ekonomiky EÚ „padajú“ a ľudia nemôžu ostať doma, ekonomický aspekt prežitia spoločnosti je rovnako silný ako jej  zdravie, budeme sa musieť adaptovať na nevyhnutné ochranné opatrenia a pracovať, žiť s rúškami…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?