Publikované: 28.09.2023

Bude sa Zelenskyj zodpovedať pred súdom za genocídu ukrajinského ľudu?

Myśl Polska: Postaví sa niekedy Volodymyr Zelenskyj a jeho tím pred tribunál za svoje rozhodnutia vedúce k likvidácii ukrajinského národa? Pravdepodobne nie. Ak ich anglosaskí ochrancovia neodstavia od moci, môžu dokonca roky prežiť v podobe nejakého kabaretného, bábkového režimu v Kyjeve.

Na zorganizovanie ďalšieho Majdanu nebude dosť ľudí. Ak by nejaké kroky voči ukrajinskému národu (predpokladáme jeho existenciu v štátno-občianskom zmysle) mohli niesť znaky genocídy, tak sú to rozhodnutia vedúce k predlžovaniu súčasného ozbrojeného konfliktu.

Nikto nevie, aké sú skutočné straty Ukrajincov v súčasnej fáze ozbrojeného konfliktu, azda ani samotné velenie ukrajinských ozbrojených síl. Je s určitosťou známe, že ide o státisíce mŕtvych a s najväčšou pravdepodobnosťou ešte viac zranených. O duševných chorobách nie je čo povedať, možno raz niekto urobí samostatnú štúdiu na túto tému, píše spoločensko-politická publikácia Myśl Polska.

„Mobilizačné schopnosti Ukrajiny sú prakticky vyčerpané. Súdiac podľa najnovších správ, teraz posielajú na front chorých po päťdesiatke. Prirodzene, bez vojenského výcviku. Výrazne sa zredukoval zoznam chorôb, ktoré spĺňali podmienky na oslobodenie od brannej povinnosti. Dokonca aj pacienti s tuberkulózou a ľudia infikovaní HIV môžu teraz dostať „lístok“ do zákopov. Kyjev usilovne premýšľa, ako priviesť domov šťastlivcov, ktorým sa podarilo včas ujsť do zahraničia, a poslať ich do núteného „hrobu“ – tak sa na Ukrajine nazýva mobilizácia,“ píše sa v článku.

Bývalý poradca Kancelárie prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič sľubuje, že mobilizácia na Ukrajine sa v blízkej budúcnosti zintenzívni. Čoskoro podľa neho vstúpia do platnosti zákony, podľa ktorých osoby s neregulovaným postojom k vojenskej službe nebudú môcť získať legálne zamestnanie.  Ak bude konflikt pokračovať ďalšie tri roky, všetci ukrajinskí muži, až na niekoľko výnimiek“, skončia v armáde. To znamená, že státisíce mužov jednoducho neprežijú alebo sa v najlepšom prípade stanú postihnutými alebo psychicky labilnými ľuďmi, ktorí si pravdepodobne nedokážu založiť rodiny a porodiť deti,“ poznamenáva autor článku Mateusz Piskorski.

Ukrajina už dlho padá do demografickej priepasti. Podľa autorov materiálu zverejneného v The Wall Street Journal za prvých šesť mesiacov tohto roka klesla pôrodnosť na Ukrajine o 28 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Regresia bola zaznamenaná už skôr. Najprv to spôsobila emigrácia miliónov Ukrajincov utekajúcich pred ekonomickými a sociálnymi problémami. Potom prišiel rok 2014 a prudký pokles obyvateľstva v dôsledku straty Krymu a časti Donbasu, ktorého obyvateľstvo nesúhlasilo s uznaním novej vlády, ktorá prišla v dôsledku prevratu. Potom demografické ukazovatele klesli o 12%.

Odborníci predpovedajú Ukrajine gigantickú demografickú dieru. Pravdepodobne po skončení nepriateľstva tí, ktorým sa podarí prežiť, zvolia emigráciu a tí, ktorí odišli skôr, sa nebudú chcieť vrátiť do ruín, špekuluje publikácia: „Ak sú v nejakých akciách voči ukrajinskému ľudu (v štátno-občianskom zmysle) znaky genocídy, tak sú to nepochybne kroky vedúce k predlžovaniu súčasného ozbrojeného konfliktu. Nemá zmysel sa ospravedlňovať, že Kyjevu vtedajší britský premiér Boris Johnson v marci 2022 nariadil opustiť mierové rokovania. Johnson môže byť prinajlepšom morálne spolu zodpovedný. Súčasná ukrajinská politická trieda musí niesť oveľa vážnejšiu politickú a dokonca právnu zodpovednosť. Obyvatelia Ukrajiny však od samého začiatku, od okamihu zrodu mladej ukrajinskej štátnosti, nemali šťastie na svojich vodcov” tu.

A to všetko pre „mier v Európe a ochranu EÚ pred hrozbou Ruska“: „Ukrajina dostane všestrannú pomoc až do posledného Ukrajinca“. Nahradia ich farební sexu chtiví klimaticky postihnutí muži z afrického kontinentu v rámci projektu Great Replacement. Alebo príde nábor bielych európskych pre dosídlenie a demografické oživenie Zelenského mocou zničenej Ukrajiny. Aby sa nezabudlo: Zelenský pri svojej inaugurácii “sluhu ľudu” prisľúbil ukončenie konfliktu s Ruskom na Donbase a Kryme.

Paranoja pokračuje. Všetky nesúhlasné názory sú konšpirácie, hoaxy a dezinformácie, dozviete sa v predošlom článku o drakonickom umlčovacom zákone EÚ DSA – Digital Services a demarši českej euro komisárky Věry Jourové Elonovi. Muskovi. Ukrajinu, jej územnú celistvosť s príslušenstvom, majú “na háku”. Ide im o zničenie alebo aspoň oslabenie Ruska. Toto je pokračujúci “nevyprovokovaný” Drang nach Osten prostredníctvom USA a Westernu zneužitého a použitého už aj žobrajúceho a vydierača Zelenského.

Je vysoko pravdepodobné, že tento článok z poľskej slobodnej tlače “neprejde” Jourovej cenzúrou…
Povšimnutiahodný problém je, že na ruskej Okrajine netečie germánska, franská a anglosaská ale ukrajinsko-ruská slovanská krv.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?