Publikované: 17.07.2022

Burza budúcnosti dorazila – s temnou minulosťou

Keď bol Jay Clayton predsedom Komisie pre cenné papiere a burzy v Trumpovej administratíve, SEC udelila súhlas pre novú národnú burzu s názvom MEMX, ktorej vlastníci megabanky na Wall Street priznali kolektívne deväť trestných činov. prinieslo ministerstvo spravodlivosti USA.

JPMorgan Chase má na svedomí päť z týchto trestných činov ; Goldman Sachs a dcérska spoločnosť sú zodpovedné za dva trestné činy. Citigroup a UBS majú na svedomí každý jeden trestný čin. Medzi ďalších vlastníkov MEMX patria: Bank of America, BlackRock, Charles Schwab, Citadel Securities, E*TRADE, Fidelity Investments, Flow Traders, Jane Street, Manikay Partners, Morgan Stanley, TD Ameritrade, Virtu Financial, Wells Fargo a Williams Trading.

List SEC schvaľujúci MEMX ako národnú burzu cenných papierov uviedol, že SEC je presvedčená, že MEMX „zabráni podvodným a manipulatívnym činom a praktikám, bude podporovať spravodlivé a nestranné princípy obchodovania…“; „nepovoliť nespravodlivú diskrimináciu medzi zákazníkmi, emitentmi alebo obchodníkmi…“ a že by „chránil investorov a verejný záujem“. SEC zahrnula tento jazyk do svojho listu, pretože to je to, čo sa vyžaduje od samoregulačnej organizácie (SRO), čo je označenie pre všetky národné burzy cenných papierov v Spojených štátoch.

Umožnenie prijatým zločincom, ktorí sa opakovane podieľali na manipulácii trhu, aby sa samoregulovali a prevádzkovali svoju vlastnú burzu cenných papierov, nie je ničím úchvatným, najmä keď piati z majiteľov MEMX boli predtým obvinení z určovania cien na burze cenných papierov Nasdaq.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?