Publikované: 27.05.2013

ČAS PRE NOVÚ LIBERÁLNU STRANU EŠTE LEN PRÍDE

Dnes prieskum Fokusu mimoparlamentné postavenie SaS potvrdil!  Opäť sme to viac menej vedeli dopredu všetci. Stačí mať na to intuíciu a byť homo politicus, skrátka, aby vás politika bavila.
SaS defintívne skončila a nepomôže ani tisíc  Sulíkových hlasných trúb na internete a ani 100 ďalších blogerov, ktorí sa budú pokúšať interpretovať čísla Focusu tak, aby to ešte nejak zachránilo SaS.

Priatelia všetko sú to táraniny a pre praktickú politiku absolútne nepoužitelmé veci!

SaS ma jediný problém a tým je Richard Sulík. On sa nevzdá SaS a SaS sa nevzdá jeho a tu to celé  končí a začína.  Vedia to aj v SaS, vie to aj Richard Sulík a v súkromných rozhovoroch vám to potvrdia aj tie hlásne trúby na internete, ktoré sa s postupom času stavajú užitočnými idiotmi.

Po dnešku sa môže SaS už len rozpustiť, už nebude zaujímať nikoho a aj členovia SaS po tom ako vznikla NOVA VACSINA – DOHODA začnú chápať, že SaS im už nedáva žiadnu prespektívu.
Po prezidentskej kampani sa k NOVA – DOHODA prida Procházka a aj Žitňanská.
Môžme si o tom myslieť čokolvek.  Faktom zostáva, že voliči dostavajú signal a aj dostatok osobností,  aby sa začali s týmto projektom stotožňovať!

Politika je predovšetkým o hľadaní vlastných tém, spojencov a vtvárania okruhov názorového vplyvu.

Skutočným lídrom je ten, kto si dokáže vytvárať vlastný zásobník tém, marketingových poltiických nástrojov a tak tvoriť obraz,  že on je to prirodzenou a skutočnou alternatívou.

Cez víkend som písal, že Slovensko zažíva po prvý krát možno istý štýl personifikovanej kampane s osobnym vkladom kandidáta, mal som na mysli toto:
Monika Flašikova-Beňova, Ľudo Kanik a Ján Čarnogurský sú v tých kampaniach za seba a riskujú samých seba – je to osobne a aktívne pojatá kampaň.
Hľadajú spojencov v teréne, vytvárajú si svoje politické a nepoliticke témy. Je ich vidieť všade tam,  kde im čas a priestor dáva možnosť šancu ukázať sa.
Ponukúkajú kampaň, ktorá nerozdeluje ale integruje – je to vyslovene nepolarizačná a priateľska kampaň.
Títo kandidáti pochopili, že občania už majú pokrk dúchanie štvavých emócií v spoločnosti a že už nechcú nenávisť, ale slušnosť.
Niečo podobné predvádza aj Daniel Lipšic. Jeho kritika Ficovej vlády nie je vulgárna ale vecná.
Jeho spolupracovníci publikujú vecné negatívnych emócii pozbavene blogy. Navyše sa nedal zatiahnuť do hluposti ako volba predsedu NKU, či trápnej spolupráce s Ľudovou platformou.
Ide vlastnou cestou a prináša to ovocie.
Pred mesiacom som toto hovoril na margo SaS a ponúkal som scenár ako sa dostať z preferenčnej beznadeje vid blog FICO, LOBOTÓMIA A SAS na blogovisku.

Mesiac je preč! Všetko to čo mohla spraviť SaS,  spravil Daniel Lipšic.

Niešiel do koalícii s LP, odmietol hru okolo predsedu NKU, našiel spojencov a vytvoril tak dojem integrácie pravice a priniesol vlastné témy , čo ho jasne odlíšilo.

To všetko za 30 dní okolo Slovenska!

Predsedom akejkoľvek strany by mal byt predovšetkým človek, ktorý ma politickú intuíciu, je homo politicus hlavou aj srdcom a ktory vie čo je nevyhnutné preto, aby jeho projekt prežil.
Predsedom strany ma byť predovšetkym človek vizionár-facilitátor! Skrátka človek, ktorý  vie prejaviť  empatiu a osobnú angažovanosť.

Predsedom akejkoľvek strany by mal byť človek,  ktorý  vytvára modely správania, ktoré sa stávajú pre väčšsinu vzorom tak totiž vznika líder.

Ak predseda mlčí,  keď  jeho sukmeňovci verejne klamú a šíria nenávisť,  vytvára tým model spravania, že už niet žiadnych zábran a všetko je dovolené…
Lenže všetko dovolené nie je!
Ľudia nie su hlupáci! Majú v sebe prah citlivosti,  po ktorom nikto nesmie sliapať, lebo si  vyšliape cestičku na smetisko dejín!

NOVA – DOHODA

Všetky úspešné pravicové zoskupenia vo svete boli vždy postavené na kooperácii kresťanských konzervatívcov, občianskych demokratov a libertariánov.

Jedine  takéto zoskupenia vďaka rôznej názorovej pestrosti svoich osobností dokázali pritiahnuť voličov a umožňovali voličom sa s nimi identifikovať.

NOVA – DOHODA je klasickým príkladom takéhoto hnutia Novej pravice. Zaujímavosťou je ohlásenie vzniku aj tretej vnútornej platformy tzv. občianskej čo naznačuje, že prednedávnom vzniknutá Občianska platforma, ktorá má blizko k Ivete Radičovej sa zrejme časom taktiež vleje do zoskupenia NOVA – DOHODA.

Spôsob ako prezentuje navonok Daniel Lipšic svoj politický subjekt je podobný marketingovo-personálnej schéme MONEYBALL zo športu.

Pracuje s príbehom budovania “novej vačšiny” a stavia na základe toho líderstvo. Vytvára si spojencov s ktorými sa navonok integruje, aby tento marketingový pribeh obohacoval a rozvijal. Pracuje totiž so sociometrickými faktami.
Ludia v pravicom zoskupení očakavajú svojho katolíka, svojho libertariána, umierneného konzervatívca, občianskeho demokrata ako aj mladého liberála!
Každá sociálna a profesná skupina očkáva svojho komunikatóra navonok – hovorí sa tomu focusovanie politiky.

Posledné prorocké slová na adresu SaS.

Vždy ma pobavi ako vyjadrenia predsedu SaS na internete potom dovysvetľujú jeho hlásne trúby, aby tak navodili pocit, že je všetko OK a vlastne aj keď psi štekajú karavana ide ďalej. Tá snaha je upne nanič!  Už sa začínajú títo vykladači predsedu meniť na užitočných idiotov. Prečo? Pretože aj keď sa rozkrájajú čísla nepustia! Richard Sulik je dnes vyslovene negatívna politická postava.

Jeho negatívne preferecnie a teda nepopularita je už dnes vyšia ako bývala nepopularita Vladimíra Mečiara alebo Mikuláša Dzurindu, no kym týto páni ešte  mali nejaké pozitívne preferenčne body, tak Richard Sulík ich nemá takmer žiadne!

Richard Sulik je dnes jedinou a najväčšiou prekážkou toho, aby sa SaS pozviechala!

V tomto negatívnom vnimaní ho úspešne nasleduje Ľubomír Gaľko a je druhou a podstatnou prekážkou toho, aby sa SaS niekam pohla. Toto tvrdenie potvrdia udalosti najbližších mesiacov!

Jediná pozitívna postava SaS je dnes Peter Osuský! Avšak čas kedy sa mohlo všetko prepolovať na jeho osobu v SaS, už uplynul pre neschopnosť Richarda Sulíka vyhlásiť kandidatúru Petra Osuského na prezidenta.

Dnes už voliči začínajú vytvarať pevné väzby k svojim kandidátom. Tá šanca, ktorú mala SaS a možno jediná šanca ako zachraniť vlastnú stranu, sa už premárnila!

Zostalo už len trápne vtipkovanie Sulíka v Hospodárských novinách na adresu spájania Lipšíca a Kollára, ale aj jeho súkmeňovci dobre vedia, že je to vtipkovanie na Titanicu!

Ostatne domnievam sa: 

čas pre novú liberálnu stranu ešte len príde!

 • SlabéVýborné (-5 skóre, 17 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Bod zlomu je dobrý názov — jasne vychádza zo slova “zlo”

  1. Heh, to len socialistickému autorovi sa čosi prisnilo :)

 2. Peter Kralik

  Milý Ivan možes sa rozkrájať aj od jedu čísla nepustia. V dňoch od 18. – 25. mája sme robili prieskum v našom think-tanku Bod Zlomu – Občianske a Liberálne fórum na vzorke 1730 respondedntov s výpovednou hodnotou až na úroveň krajov. Niesom človek, ktorý bude risko vať svoju povesť a preto nemám problém s číslami, ktoré máme k dispozícii a ktoré postupne zverejňujeme na našej stránke FCB Bod Zlomu – Občianske a liberálne fórum. O mojej objektivite a vecnosti svedčí to, že sme ako prvé uverejnili čísla o tom koho by dnes liberálny volič volil a ktoré sú úplne odlišné od toho čo tvrdil prieskum MVK. Takže podozrenie zo zaujatosti sme vyvrátili praktickým krokom zverjenia! Tu sú vysledky: KDE SÚ LIBERÁLNI VOLIČI? V dňoch od 18.-25.mája sma v rámci liberálnehio think-tanku Bod Zlomu – Občianske a liberálne fórum robili prieskum s názvom “Co chce počuť liberálny volič” na vzorke 1730 respondentov. Včera sme vám priniesli výsledky z prvej otázky a to koľlko ľudí sa proklamovalo ako liberálni voliči a zároveň sme vám prisniesli odpoveď koho by dnes títo liberálni voliči volili. Dnes vám prinášame údaje o tom “Kto sú liberálni voliči?”. V teréne sa proklamovalo ako librálny volič za celé Slovensko 15,6% opýtaných. Tú sú čísla za jednotlivé kraje. Bratislavský kraj ………………………………… 37.1% Trnavský kraj ………………………………… 12.9% Nitriansky kraj ………………………………… 10.8% Trenčiansky kraj ………………………………… 5.4% Žilinský kraj ………………………………… 4.8% Banskobystrický kraj …………………………. 14.1% Prešovský kraj …………………………. 12.3% Košický kraj …………………………. 27.4% ……………………………………………………………… SLOVENSKO 15.6% —————————————————————————————————————————- Jedna otázka prebiehala aj na internete krátko potom čo MVK zverejnilo svoje výsledky prieskumu ostatné sme zbierali v teréne na vzorke 1730 ľudí. Kým na internete sa proklamovalo ako liberálni voliči 9.2% opýtaných v teréne to bolo 15.6%. Naša prvá otázka znela “Ak by sa konali parlamentné voľby budúci víkend, ktoré z liberálnych zoskupení by ste si vybrali?” Možnosti boli 1. SAS, 2. LIDO a 3. ŽIADNE. Na internete to dopadlo následovne: 44.5% by si vybralo SAS, 31.7% LIDO a 24.8% ŽIADNE. V teréne boli výsledky odlišné: 41.4% SaS, 29.5 % ŽIADNE a 29.1 % LIDO. Interval volitelnosti SaS je od 2.6 do 5.1% s klesajúcim trendom! Ostatné výsledky prinesieme postupne v následujúcich dňoch a publikované budú v prvej publikácii, ktorú planujeme vydať pred letom s názvom “ČO CHCE LIBERÁLNY VOLIČ POČUŤ”.

  1. Sa poserem :) Od smiechu :) Think tank zrátal percentá z 8 krajov a vydelil ich 8-mi :) :):) Think -tank ešte asi nepočul o váženom priemere :) :):) No čo, asi si myslia, že v BA kraji je rovnaký poćet obyvateľov ako v tom Trenčianskom :) Svoje výsledky “nezávislého prieskumu” nezabudni odovzdať tým, ktorí si Ťa kúpili. Ozaj, ako si z jedného prieskumu zistil “klesajúci trend” ? :) :):) Nemáš na prste cucfleky ? :)

 3. Zdenek Janecek

  kdyby to bylo podane normalne a bez tech komentaru, asi bych tomu uveril. Ale takto mi to pripada dost mimo misu a tak nejak jedovite a prehnane. — Je jasne, ze strana SaS nezapada do schemat podvodniku a podvrataku a je velka snaha je vystrnadit z aktivni politiky. Ja byt na miste Goril a lenivych, blbych a zkorumpovanych uradniku, tak bych se jich taky bal a delal vse pro to, abych si jednou nemusel vyzrat sve svinstva.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?