Publikované: 05.04.2021

Časozber aktuálneho stavu vzťahov UA-RF-USA

Jeden z dôvodov, prečo museli demokrati USA vyhrať prezidentské voľby v USA za každú cenu, aj trvajúcich pochybností o ich korektnosti je, že Washington už nechce čakať na čas „konečného riešenia ruskej otázky“.
Za každú cenu. Ten čas prichádza.

MOSKVA. Moskva a Washington vedú dialóg na vysokej úrovni o situácii na Ukrajine. Novinárom to v pondelok oznámil námestník ministra zahraničia Ruskej federácie Sergej Ryabkov.
https://tass.ru/politika/11071871
WASHINGTON. USA sú znepokojené krokmi Ruska na východe Ukrajiny, ktoré považujú za destabilizujúce.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11054279
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Ryabkov reagoval na obvinenia USA z presunu vojakov na hraniciach s Ukrajinou .
“Na našom území vykonávame, zdôrazňujem, na ruskom území, opatrenia, ktoré považujeme za potrebné. Niektoré americké signály s tým nemajú nič spoločné. Úplne ich ignorujeme,” povedal diplomat novinárom.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v reakcii na túto situáciu uviedol, že „ruská armáda sa pohybuje na ruskom území v smeroch, ktoré považuje za potrebné, a to v podobe, v ktorej považuje za potrebné zaistiť bezpečnosť a spoľahlivú bezpečnosť našej krajiny.“
https://ria.ru/20210405/voyska-1604305426.html
Vysvetlite mi: Ak sa NATO tlačí na hranice s Ruskom, je to OK. Ak sa ruské vojská presúvajú po vlastnom území, ide o bezpečnostnú hrozbu. Cvičenie NATO: Záruka mieru. Cvičenie Rusov: Príprava na agresiu. Čia je kognitívna disonancia?
Ukrajinské ministerstvo obrany dostalo americké záruky podpory Kyjeva v prípade konfliktu s Ruskom.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11053737
Jeden z hlavných dôvodov separatizmu Krymu a Donbasu je zotrvávanie Kyjeva na pozíciách Článku 10 ústavy, ktorý definuje, že „jediným štátnym jazykom na Ukrajine je ukrajinčina“; navyše vznikol termín: „Ukrajinská ruština“. Kremeľ reaguje: “Kodifikátorom ruského jazyka vo svete je Ruská federácia, preto je kodifikácia ruského jazyka na Ukrajine nemožná.“
Za slobodný rozvoj ruského jazyka na Ukrajine sa jasne vyslovil minister vnútra Ukrajiny. Na juhozápade Ukrajiny žije aj maďarská národnostná menšina. S používaním maďarčiny má podobný problém. Orbán to sleduje…
Politická reprezentácia Maďarov na Slovensku pre zmenu žiada, aby sa maďarčina stala na južnom Slovensku regionálnym štátnym jazykom… (Maďari “oplakávajú” Trianon; a znova otvorili “maďarskú kartu”).
https://ria.ru/20210405/yazyk-1604333624.html
Na pozíciu ukrajinských ozbrojených síl na Donbase dorazila delegácia vojenského pridelenca USA„Nevylučujeme cieľ demonštrovať západným partnerom zhoršenie situácie na kontaktnej línii ako aj tradičné obvinenie z ostreľovania územia kontrolovaného Ukrajinou, odkiaľ budú ukrajinské ozbrojené formácie viesť provokatívnu streľbu a rovnako budú zaznamenávať ostreľovanie kyjevských ich pozícií.“
Západní „kurátori“ Ukrajiny plánujú navštíviť oblasti kontrolované Kyjevom: Loskutovka, Artemovsk a Avdeevka.
Súčasne s návštevou delegácie v uvedených regiónoch „plánuje sa práca siedmich novinárskych skupín západných televíznych kanálov a spravodajských agentúr“. Vyhlásil Eduard Basurin, zástupca veliteľa Ľudové milícií Donecka.
https://vz.ru/news/2021/4/5/1093042.html
Spoločný menovateľ konfliktu je nacistickým Kyjevom odopierané právo na sebaurčenie ukrajinským národnostných menšinám a etnickým skupinám.
Krym je vyriešený. Donbas (Doneck, Luhansk) žiada autonómiu. Nemusel by. Keby dostal od Kyjeva pozvanie za stôl.
Minské dohody (Normandský formát) mali priniesť dialóg. Kyjev ho odmieta.
Späť k perexu článku: USA nejde o ľudské práva. Ide im o konečné zúčtovanie s Ruskom. Rusko stáročia leží v žalúdku Germánom, Frankom a Anglosasom.
A s ním slovanské národy. I. a II. svetová vojna neboli dokončené.
Na Ukrajine okolo Donbasu sa dejú veci!!! Médiá nás (vás!) neinformujú!
Len o nejasných presunoch vojsk NATO do Pobaltia! Kam sa skryjete, kam utečiete? Do trenírok Korčoka a Naďa???
Okamžite riešte predčasné voľby a zmenu zahraničnej politiky Slovenska!
Tú zločinnú háveď treba postaviť pred súd za vlastizradu (služba záujmom cudzích mocností; skutok definuje Ústava SR!)…
Chcem veriť, že raz k tomu dôjde! Klamú seba, klamú nás!
NATO nás nechráni, vťahuje nás do vojny s Ruskom!
EÚ pôjde prvá na “odpis”!…
Toľko výrez z „minúta po minúte“. Ibaže Denník N ani necekol. Slovenské médiá záhadne mlčia. Ticho pred búrkou. Asi „naberajú dych cez rúška“. USA zároveň zvyšujú tlak na (ne)dostavbu Nordstream 2: „Berlín, Viedeň a ďalšie hlavné mestá nerozumejú, prečo by mala byť energetická politika krajín EÚ regulovaná z Washingtonu?“
https://ria.ru/20210405/davlenie-1604242762.html Rusko odkláňa plyn okolo Ukrajiny rumunskou trasou.
Čo hovoria a myslia si v Donecku na zvesti o veľkej vojne: „Nikdy od roku 2014 nedošlo k takej koncentrácii vojakov na oboch stranách, napínanie svalov“ môže mať čisto politické, demonštratívne pozadie. Ako každú jar. Ale kedykoľvek sa demonštrácia môže zmeniť na skutočnú vojnu.“
https://strana.ua/articles/special/326443-na-donbass-perebrasyvajut-voennuju-tekhniku-.html
Čoskoro nebude vo vzťahoch medzi Ruskom a Ukrajinou priestor na reciprocitu a všetko bude úplne zničené.V rozhovore pre RIA Novosti to uviedol tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov, ktorý sa vyjadril k novým ukrajinským sankciám. Prezident Vladimir Zelensky predtým schválil zavedenie sankcií proti Rossotrudnichestvo, Volge-Dnepr a množstvu ďalších ruských podnikov. Zelensky podporil rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany.
https://nahnews.org/1021700-peskov-skoro-v-otnosheniyakh-rossii-i-ukrainy-ne-ostanetsya-mesta-dlya-vzaimnosti
“Zakážte ruský jazyk, vymažte Rusko z máp a učebníc!“ Český novinár Milan Daniel sarkastisticky píše o českom vzťahu k Rusku na príklade dostavby dostavby JE Dukovany a Sputniku V (píše rádio Sputnik):
https://ria.ru/20210405/rusofobiya-1604311314.html
Originál: http://casopisargument.cz/?p=35177
Nacistický Kyjev a rehabilitácia nacistických zločincov: Prijatím hanebného dekrétu č. 2364 o oslavách pamätných dátumov a výročí v roku 2020 je všetko symptomatické. Zoznam obsahuje  nacistov a kolaborantov, z ktorých Najvyššia rada urobila hrdinov hodných pocty na štátnej úrovni:
Spolupracovník Ivan Poltavets-Ostryanitsa, vedúci organizácie UNAKOR, organizácie ukrajinských nacistických kozákov, ktorá zahŕňala prápory ukrajinskej pomocnej polície, ktoré sa zúčastňovali na masakroch Židov vo Volyni, Žitomire, Bile Cerkve a Vinnici. Punisher Vasyl Levkovich ako súčasť ukrajinskej pomocnej polície v Dubne bol organizátorom a účastníkom masakry tisícov Židov v Dubne a Rovnom. Nacistický stúpenec Ulas Samčuk - počas okupácie šéfredaktor rovnianskych antisemitských novín Volyn uverejňoval články požadujúce vyvraždenie Židov, spolupáchateľ vraždenia 25 tisíc Židov v Rivne.
Punisher Vasyl Sidor sa ako súčasť práporu Nachtigal a 201. pomocného policajného práporu zúčastnil na masakroch Židov, Poliakov, operáciách proti bieloruským partizánom a civilistom. Spolupracovník Kirill Osmak v rokoch 1941–1943. bol na vrchole Ukrajinskej národnej rady v Kyjeve, ktorú viedol Melnik, vodca jednej z pobočiek OUN. Alexander Vyshnivsky, jeden zo zakladateľov divízie SS „Halič“. Vladimir Kubiyovich je  ďalším tvorcom divízie SS Halič (na fotografii vyššie). Člen OUN a UPA Vasyl Galasa bol jedným z organizátorov a účastníkov židovských pogromov na západnej Ukrajine, ako aj masakrov Poliakov. Yaroslav Starukha, organizátor židovských pogromov na západnej Ukrajine v lete 1941. Andriy Melnyk je vodca OUN, organizátor jednotiek ukrajinskej pomocnej polície, organizátor masakrov Židov, najmä v Babi Yar. Jeden z odporcov na Facebooku v komentároch píše, že tieto osoby neboli odsúdené norimberským tribunálom. Dolinský odpovedá: „Z vrahov ste urobili hrdinov!“ Predseda Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinský podrobne preštudoval zoznam výročí a zverejnil mená ukrajinských „hrdinov“  na Facebooku.  Na snímke oslávenec Stepan Bandera:


https://nahnews.org/1014471-ukraina-vstupilas-za-nacistov-slugi-naroda-geroizirovali-karatelei-vremen-vov

Česi váhajúc, zvažujú štyroch záujemcov o dodávku dostavby JE Dukovany. Poznatok: Geopolitický aspekt. Bezpečnostné hľadisko. Čína „von z hry“, Rosatom tam má „nakročené“…
Ostáva ekonomické hľadisko: Do hry sa vtískajú, a viac, než dosť agresívne, ale aj s ich bridlicovým plynom drahšie USA. Ako vo veci Nord Stream 2. Budem „nekvalifikovane“ a politicky “nekorektne” drzý: Dostavbu jadra Dukovany by som jednoznačne zveril Rusku (Rosatom). Dôvody: Obrovská skúsenosť a pozitívne referencie. A dobrá cena. Aspoľahlivosť dodávateľov. Bodka.
V článku odporúčam názor úžasnej Dany Drábovej;  jediná osoba, ktorá môže až do reaktorovne bez ohlásenia aj o polnoci!
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3290627-cena-a-bezpecnost-jsou-na-vahach-dostavba-dukovan-stepi-ceskou-politiku
Rosatom je k dostavbe JE Dukovany vnímaný ako Sputnik V (EÚ)
Na Slovensku sa Mochovce len predražujú… a dostavba sa odďaľuje. Ktosi sa ešte „nenasýtil“. Páchajú sa tam trestné skutky a bezpečnostné podvody. A peniaze sa strácajú odkiaľsi-kamsi…
Áááách, Slovenskóoo!

Ak NATO koncentruje svoje sily v Pobaltí a tlačí sa ruským hraniciam, a Rusko presúva svoje recipročne a linárne so zvyšovaním napätia a konflikltov na osi Kyjev-Donbas k východným hraniciam Ukrajiny, vedzte, že ide o syndróm wahaboutizmu: „A čo vy?“ Mienim obvinenia Ruska Westernom a opačne.
Ibaže Minské dohody (Normandský formát) neplní Kyjev! Western klame!
Ak Rusi porušujú vzdušný priestor pobaltských štátov, treba to riešiť v súlade s medzinárodným právom: Hoc aj zlikvidovať zostrelom… (a naopak).
Toto už nie je „len“ studená vojna. Iné mi neostáva, len vziať na vedomie.

Takzvanú „ruskú otázku“ sa pokúšalo „riešiť“ Francúzsko a Nemecko. Na rade sú USA a EÚ (podpindos USA)
Rusi majú prehľad, kde sa čo deje…
Western je zdesený z možnosti Putina ostať pri moci do roku 2036…
Nemrazí vás?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Ešte z Ukrajiny: Prečo zmena AstraZeneca na Vaxzevria nepomohla? Spoločnosť dúfala, že takýmto spôsobom „vybieli“ svoju reputáciu. Kríza dôvery ostala. Ukrajina odmieta Zenecu aj Sputnik V. EÚ nemá dôvod pre solidaritu. Rieši nedostatok vakcín „doma“. UA by mali pomôcť USA. Tie ale majú Ukrajinu a jej kovid „na háku“.
https://strana.ua/news/326486-astrazeneca-v-kakikh-stranakh-zapretili-pochemu-vyzyvaet-tromboz-effektivnost-novye-dannye.html
Pri prehľadávaní ruskej a ukrajinskej tlače mi „podbehlo“ ; Fúúú! Ale sú krásne! Apage Satanas! Zvádzač! Nože si najmä páni, rozkliknite! A utekajte to vyšibať a vyoblievať!
https://strana.ua/news/326494-ukrainki-razdelis-v-dubae-foto-podrobnosti-intsidenta.html

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?