Publikované: 28.08.2020

Časť republikánov hlasuje za Joea Bidena

Stále viac amerických republikánov podporuje demokrata Bidena. Na konci zjazdu strany ohlásil Trumpov volebný tím „tvrdý prejav“ (predniesol ho včera, vo štvrtok).
Uvádzam ho ako reflexiu v nasledovnom článku, predtým si pre korektnosť a obraz stavu šancí Donalda Trumpa obhájiť svoje druhé volebné obdobie, „prejdite“ toto:https://www.handelsblatt.com/politik/international/us-wahlkampf-republikaner-sprechen-sich-fuer-demokratischen-praesidentschaftskandidaten-joe-biden-aus/26135926.html
Washington Krátko pred prejavom Donalda Trumpa na republikánskom kongrese správy z médií ukazujú, že prezidentova podpora v jeho vlastnom politickom tábore sa čoraz viac rozpadá. Ako informovali „New York Times“ a „Politico“, viac ako 160 bývalých zamestnancov republikánskeho exprezidenta Georga W. Busha a dvaja republikánski kandidáti na prezidenta sa otvorene vyslovili za Trumpovho vyzývateľa demokrata Joea Bidena.
Skupina chcela zverejniť tri otvorené listy vo štvrtok a piatok. Kandidátmi na bývalého prezidenta sú John McCain a Mitt Romney, ktorí v rokoch 2008 a 2012 prehrali s Trumpovým predchodcom Barackom Obamom.
Len pred niekoľkými dňami hlasovalo za Bidena 27 bývalých republikánskych poslancov. O niečo viac ako dva mesiace pred prezidentskými voľbami 3. novembra je bývalý viceprezident v prieskumoch verejnej mienky pred Trumpom.
Prezident Trump čelí najmä kritike jeho zaobchádzania s korónovou pandémiou. USA majú viac ako 179,000 úmrtí, súvisiacich s vírusom. Okrem toho sa milióny Američanov stali nezamestnanými.
Na prebiehajúcej štvordňovej konferencii republikánov prominentní stranícki priatelia a členovia rodiny propagovali Trumpa okrem iného aj tým, že bývalý podnikateľ dostane pandémiu pod kontrolu a vráti ekonomiku do jej rastu.
Mike Pence sľubuje vo volebnej kampani „zákon a poriadok“:
https://www.handelsblatt.com/politik/international/parteitag-der-republikaner-mike-pence-verspricht-im-wahlkampf-law-and-order/26131820.html
„Tvrdá pravda je, že v Amerike Joea Bidena nie ste v bezpečí,“ povedal Pence. Obvinil Trumpa z neúspechu v zaujatí jasného postoja k Dohovorom o demokratických stranách o násilných nepokojoch v súvislosti s protestmi proti Black Lives Matters (násilie zložiek Antifa a často falošné náreky a protesty údajne utláčanej a diskriminovanej militantnej afroamerickej luzy bezprizorných nelegálnych imigrantov).

Zlyhaný prezident – hrozí Amerike úpadok? Zlé hospodárenie, hospodársky pokles a obchodné vojny. Trumpove politiky ohrozujú dlhodobé ekonomické záujmy USA. Analýza:

https://www.handelsblatt.com/politik/international/donald-trump-und-die-usa-der-gescheiterte-praesident-droht-amerika-der-abstieg/26130886.html
Poznámka 1: Áno, ale následkami osobitnej korona krízy trpí ekonomika celého najmä vyspelého sveta…
(to treba všetkých politikov a vládcov odvolať? A nebolo by treba odvolať väčšinu voličstva?)
Trumpov plán predniesť svoj prejav pred početnými podporovateľmi v záhrade Bieleho domu je kontroverzný kvôli riziku infekcie a použitiu oficiálneho sídla na stranícko-politickú seba propagáciu.
Poznámka 2: V tom nevidím žiadny problém; Trump je prezident, ktorému „patrí“ Biely dom.
Poznámka 3: Ako sa dá zaviesť v krajine demokratický poriadok a disciplína, ak nie demokratickým poriadkom a disciplínou? Ústavnosťou a zákonom? Majú na to demokrati demokratické riešenie?
Medzitým Trumpov volebný tím oznámil „tvrdý prejav“ amerického prezidenta na konci republikánskeho zjazdu. Tímový komunikačný riaditeľ Tim Murtaugh vo štvrtok novinárom povedal, že Trump zaútočí na „radikálny ľavý program“ svojho demokratického vyzývateľa Joea Bidena v jeho „silnej a tvrdej reči“. Biden je „trójsky kôň“ radikálnej ľavice a slabý kandidát s politickým výsledkom „47 rokov neúspechu“.
Poznámka 4: Áno, o štyri roky starší Biden so zjavnými znakmi stareckej demencie je trójsky kôň novej liberálnej neomarxistickej demokratickej ľavice, ktorá s ním bude zametať ako bude chcieť.
„Posledné štyri roky sme sa snažili odstrániť škodu, ktorú Joe Biden spôsobil za posledných 47 rokov.“ Biden sedel v Senáte od roku 1973 do roku 2009 a potom bol podpredsedom Baracka Obamu.
Aktivisti chcú Trumpov prejav narušiť hlasnou hudbou
Poznámka 5: Akékoľvek rušivé akty sú porušením pravidiel verejného demokratického poriadku. Celá Amerika má právo počuť Trumpov prejav.
Krátko pred tým Nancy Pelosi , líderka demokratickej väčšiny v Snemovni reprezentantov USA, povedala, že podľa jej názoru by vzhľadom na správanie Trumpa nemala byť medzi prezidentskými kandidátmi žiadna rozprava. Biden v rozhovore zdôraznil, že bude čeliť Trumpovi: Budem s ním debatovať. Budem na mieste vykonávať kontrolu faktov.
Viac poznámok tu: http://www.blogovisko.sk/pence-sa-spojil-s-trumpom.htmlNa začiatku republikánskeho straníckého kongresu delegáti v pondelok jednomyseľne nominovali Trumpa za kandidáta na voľby 3. novembra. Nomináciu prijal s prejavom vo štvrtok.
Demokrati si v predošlom týždni za svojho kandidáta vybrali Bidena.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

K Trumpovmu prejavu prejdite v nasledujúcom článku:
http://www.blogovisko.sk/trumpov-nominacny-prejav.html

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?