Publikované: 06.07.2020

Celosvetová Potopa – ale prečo?

Svet v ktorom Noe a jeho rodina spolu s miliónmi obyvateľov vtedajšieho sveta žil, zdegeneroval do takej miery, že sa Boh, Stvoriteľ života sa rozhodol drasticky zakročiť, pre ochranu tých, čo život milovali a boli schopní ho žiť podľa Božích zákonov. Takto vysvetľuje Biblia zlo na svete:

“V tých dňoch…keď synovia Boha (anjeli) mávali pomer s ľudskými dcérami a tie im rodili synov – Nefilim – boli to mocní, … preslávení muži…Tu videl Jehova, že zlo človeka na zemi je obzvlášť veľké a že každý sklon myšlienok jeho srdca je po celý čas len zlý.” – 1. Mojžíšová 6:4, 5.

Hrozilo dokonalé zničenie morálnosti na Zemi! Dnes hrozí zničenie všetkého živého! Len uvažujme o tejto správe: ”Dva tretiny prírodných zdrojov našej planéty, od zdrojov energie cez sladkú vodu až po čistý vzduch, boli do značnej miery vydrancované alebo znečistené,” uvádza NY list Daily News.

Štúdie vypracované odborníkmi upozorňujú na škody, ktoré počas minulých 50 rokov ľudia napáchali na ekosystémoch. Správa končí: ”Ľudská činnosť má na prirodzené funkcie Zeme taký závažný dopad, že schopnosť ekosystémov našej planéty udržovať pri živote aj budúce generácie už nemôžeme brať ako samozrejmosť.”

Správa, ktorú podporila OSN a Svetová banka, varuje, že vpriebehu doby by mohlo v prírode dôjsť k zrúteniam (ekosystémov), ktoré povedú k vylesňovaniu (už môžeme pozorovať ako lesy celosvetovo ‘umierajú ‘), nemociam alebo ´mŕtvým zónam´ v oceánoch nehovoriac o epidémiach!

Situácia je dnes celosvetovo presne podobná situácii pred potopou sveta, z mnohých iných aspektov! Ako na to reaguje Boh Všemohúci, Stvoriteľ našej Zeme? “Ale národy sa rozhnevali a prišiel tvoj hnev a ustanovený čas…aby bola privedená skaza na tých, ktorí kazia Zem.” – Zjavenie 11:18.

Takže keď Ježiš Kristus porovnal potopu k Armagedonu, nielenže ukázal, že celosvetová Potopa bola pravdivá historická udalosť, ale poukázal aj na to, prečo ju Jehova Boh priviedol na celé ľudstvo, ale že budú takí pred koncom, ktorí Armagedon prežijú, tak ako Noe a jeho rodina, do večného života na rajskej Zemi!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?