Publikované: 05.07.2020

Celosvetová potopa – odkiaľ sa vzalo toľko vody?

Jeden vtipný učenec pred časom napísal, že neexistujú hlúpe otázky (až na výnimky), ale len hlúpe odpovede. Takže otázka odkiaľ sa zobralo toľko vody aby zakrylo celú zemeguľu v biblickej Potope v čase Noácha, vyžaduje dobrú a rozumnú, možno aj vedeckú odpoved. Existuje taká odpoveď a môžeme jej uveriť?

Definitívne existuje. Boh nám vždy dá nadmieru dôkazov a evidencie aby sme na nich stávali našu vieru v neho! A tak toje aj s Potopou sveta v čase Noácha a jeho rodiny, troch synov a ich tri menželky. Ale, ako hovorí iné príslovie: Boh krmí vtáctvo, ale im nehádže potravu do hniezd! 

To znamená, že nám dal nám intelektuálne schopnosti študovať a uveriť dokázateľným a rozumným faktom. Bolo povedané, že keby sa uvoľnila všetká vlhkosť v atmosfére a rozliala sa rovnomerne po celej Zemi, tak by ju nezakryla ani do výšky dvoch palcov alebo asi do 5 centimetrov výšky nad zemou.

Takže odkiaľ toľko vody aby zaplavila celú Zem? Tu nám príde na pomoc opis ako Boh pripravoval túto planétu pre ľudské obývanie. Biblia hovorí, že v druhom tvorivom dni-období – biblické dni majú rozličnú dĺžku času podľa kontextu, kde sa používajú - Boh ´rozdelil´ vody. Časť tvorila oceány a časť ako oblaky v atmosfére. 

“A Boh ďalej povedal: ´Nech nastane priestor medzi vodami a nech sa oddelia vody od vôd.´ A potom Boh urobil priestor a oddelil vody, ktoré mali byť pod priestorom, od vôd, ktoré mali byť nad priestorom. A stalo sa tak. A Boh začal nazývať priestor Nebom. A nastal večer a nastalo ráno, druhý deň.” - 1. Mojžíšová 1:6-8.

Takže jedná časť vôd sa vznášala nad Zemou a tvorila pokrývku vo forme oblakov, ktorá chránila Zem pred vesmírnym žiarením a zároveň udržiavala rovnomernú teplotu na celej Zemi. Tieto ´vody´, ktoré sa vznášali nad zemou vo forme oblačných zoskupení pod príkazom Boha spôsobili potopu celého sveta! 
 
Pred potopou neexistovali také veľke hory ako dnes. Dnešné pohoria dosahujúce tisíce metrov sú výsledkom vnútorných zemských síl ktoré boli spôsobené tlakom vody ktorá bola uvoľnená v potope a zaplavila zemský povrch. Takže ak si ľudia myslia, že potopa zakryla hory do výšky Everestu, tak majú veľmi mylnú mienku! 

Ohľadne potopy o ktorej nám hovorí Biblia a ktorú potvrdili aj vedci, máme aj svedectvo Božieho syna, Ježiša Krista, ktorý potopu nielen potvrdil, ale ju aj použil vo svojom učení ako príklad pre svojích študentov ale aj pre tých, čo neveria!

Prirovnal Armagedon z knihy zjavenie k potope takto: ”Lebo ako boli Noachove dni, práve taká bude aj prítomnosť Syna človeka. Preto zostaňte bdelí, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán.” - Matúš 24:37-42. Keby potopa nebola skutočná, tak aj Ježišovo učenie by bolo v skutku celkom bezvýznamné!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?