Publikované: 13.11.2014

Centrálna banka Ruska plánuje spustiť plnohodnotný analóg SWIFT-u

Odklonenie sa od platobného systému SWIFT je v podstate omnoho strašnejšie než akékoľvek sankcie. Je to odvrátenie kolapsu bankového sektora. A hľa, od decembra tohto roka sa ruský systém (PRO100) spúšťa v pilotnom režime, a od mája 2015 bude mať Rusko plnohodnotný analóg SWIFT-u.

Centrálna banka Ruska plánuje v máji 2015 spustiť svoj systém predávania bankových operácií. Oznámila zástupkyňa riaditeľa oddelenia národného platobného systému Centrálnej banky Ramilja Kanafina na stretnutí bankárov s vedením Banky Ruska.

CB plánuje začať poskytovanie zosúladených služieb rôznymi bankami v decembri 2014. V prvom kvartále 2015 plánuje zaviesť tarify za prevody podľa objemu a množstva. Zavŕšenie celého projektu systému prevodov finančných prostriedkov je máj 2015 – povedala Kanafina.

Systém poskytne možnosť prenosu formátov SWIFT tak pri vnútroruských, ako aj cezhraničných operáciách.

V polovici septembra Európsky parlament vyzval na odpojenie Ruska od SWIFT-u v súvislosti s dianím na Ukrajine. Ruský minister financií následne prehlásil, že sa pripravuje projekt zavádzajúci prvky “operátor služieb kritickej infraštruktúry” a “operátor služieb kriticky významnej infraštruktúry” pre také globálne systémy ako SWIFT a “Rosswift”. Keďže v ruskom zákonodarstve chýba norma definujúca operátorov tejto infraštruktúry, je potrebné určiť ich práva a povinnosti. Takto je možné minimalizovať risk pri platbách a iných finančných operáciách, dodalo ruské Ministerstvo financií. Idea podliehania platobných systémov ruskej juridiscikcii bude správna, pretože ich porušenie povedie k právnym následkom.

P.S. Skutočný patriot nie je ten, ktorý o všetkom hlasno kričí, ale ten kto robí svoju vlasť slobodnou a nezávislou.

 

Krátené a upravené, zdroj: vedomosti.rupolitikus.ru

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?