Publikované: 20.02.2015

Česi ešte trpko oľutujú, že vsadili na Slováka

Chceli zmenu, dostali ju, no toto zrejme nečakali. Naši bratia museli byť výnimočne veľmi naivní, keď si mysleli, že im Andrej Babiš zabezpečí svetlejšiu budúcnosť. Malým podnikateľom zrejme už čoskoro odzvoní umieráčik. Ako bonus dostanú hrobové miesto, respektíve šálku na dušičku pre svoju firmu.

Prísny dohľad nad živnostníkmi a podnikmi v Čechách pod Babišovou taktovkou,  nastolí obdobie strachu a temnoty. Prirovnala by som to ku kráľovstvu, ktoré prekliala čarodejnica a celé roky v ňom nerástli krásne ruže. Netvrdím, že z ekonomického hľadiska je krok českého ministra financií úplne nezmyslený, to rozhodne nie, no zrejme od neho nemôže očakávať zázraky v podobe extrémne zvýšených príjmov do štátnej kasy. To by si musel posvietiť na úplne iné ryby…čo by ale v konečnom dôsledku znamenalo, že si musí lepšie posvietiť aj na svoje firmy…aj tie slovenské. Babiš chce viac kontrolovať napríklad aj kaderníčky, ktoré sú na materskej dovolenke a svojou činnosťou si privyrábajú…zrejme nie každá má doma podnikateľa typu “minister financií” a preto sú nútené pracovať. Naozaj si na ne musí posvietiť, veď ako by to vyzeralo, keby si taká kaderníčka odložila doma do prasiatka 50 “kaček” a náhodou by ich nezdanila…česká štátna kasa by sa otriasla v základoch.

Stredná vrstva u našich susedov možno už o pár rokov zmizne z podnikateľskej mapy. Nuž, naši nepoučiteľní a naivní bratia zrejme netušili, že Slovák ostane len Slovákom…a ten sa nemôže dlho nečinne prizerať na to, ako sa niektorým začína dariť…na Slovensku sa vláde Roberta Fica úspešne darí likvidovať strednú vrstvu nezmyselnými opatreniami a najmä štátnymi zákazkami pre donorov vládnucej strany. Tí zákazku získajú, no štát ich ochráni pred veriteľmi – malými stavebnými firmami, ktorým veľké firmy za prácu nezaplatia. My predsa nepotrebujeme ochrániť niekoho, kto zamestnáva len 10, alebo 20 ľudí. Taká zamestnanosť si nezaslúži povšimnutia od sociálnej vlády. My uprednostníme radšej koeficient zvyšujúcej sa nezamestnanosti…nech sme v medzinárodných tabuľkách aspoň v niečom na popredných priečkach. Ako to ten “náš” Robert robí?

Nechal sa inšpirovať časmi privatizácie…a ešte aj svojimi idolmi z minulosti, ktorým komunistická a ŠTB-ácka minulosť umožňuje už celé roky žiť na Slovensku v nemysliteľnom blahobyte, samozrejme na úkor tých, ktorí si chcú zarábať poctivou prácou. Finančníci z J&T, Penty, Istrokapitálu a páni Výboh, Široký, Brhel, Kmotrík, Poór, Beljajev, už dávno ovládli štátnu kasu vďaka privatizácii a vládnym zákazkám. Aspoň tak to píšu médiá a niečo málo prezrádza aj Obchodný register…Pardón, kedysi písali médiá…áno, kedysi, lebo teraz si ich privatizéri kúpili…aby sa už o nich nepísalo zle…aby veci ostali ukryté v trezore. Švajčiarske banky už pre nich nie sú totiž dosť bezpečné…

Andrej Babiš, mediálny a priemyselný magnát, český minister financií s temnou a “tajomnou” minulosťou, vlastne opäť “zjednotil” oba národy. Urobil to svojským spôsobom, “kúpil” si hračku – slovenskú vládu, aj vlády minulé a v tej českej sa rozhodol nastoliť poriadok na slovenský spôsob…pomyselne odstráni akúkoľvek konkurenciu pre svoje mega firmy, čo rozhodne nie je v konflikte záujmov s výkonom jeho funkcie a na Slovensku si zabezpečí okrem eurojackpotu v podobe európskych a vládnych dotácií aj bonus – výhru v spornom súdnom procese firmy Port Service, veď 60 miliónov € na kávu sa zíde…samozrejme, to tak nie je, veď minister hospodárstva Pavol Pavlis nielenže “nemá nič” so svojou manželkou, ktorá mimochodom vlastní vo firme tretinový podiel, ale nemá nič ani so spomínanou firmou a už vôbec nie s Andrejom Babišom… a Babiš rozhodne o firme Port Service už dávno ani nechyruje…veď firmu predali zahraničnej firme)…komu patrí, to je pochopiteľne obchodné tajomstvo a teda SKUTOK SA NESTAL. Ale škodu, ujmu na ich mentálnom zdraví (keď nezískali v privatizácii Slovenskú plavbu a prístavy), im samozrejme štát nahradí…veď, ako by to vyzeralo, keby im táto ujma spôsobila ešte hlbšiu traumu, ktorá by znemožnila výkon ich funkcie, ktorá im umožňuje robiť všetko pre dobro celého národa…musia predsa rok pred parlamentnými voľbami už niečo urobiť aj pre plebs…sociálne istoty to istia…

 

 • SlabéVýborné (+14 skóre, 14 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Toto, je skutocne nehorazna drzost. Toth, potomok hunskych hrdlorezov, ktori tento narod po starocia znasilnovali a utlacali, oznacuje zidovskeho zlodeja, lumpa a podvodnika, za Slovaka?

  1. Magda Želeňáková

   A ešte jedna vec, Eli… aj Maďari, aj Židia a ktorýkoľvek iný národ má právo na život…aj v tejto krajine…navyše, rasové delenie ešte nikdy nič dobré neprinieslo a vždy je to len o ľudskej hlúposti a neschopnosti pochopiť iných ľudí…skúste sa nad tým prosím Vás zamyslieť…

 2. Magda Želeňáková

  Eli, naozaj nechápem Vašej pripomienke…s menom Tóth nemám totiž nič spoločné a pokiaľ ide o moje korene…tak Vás možno upokojím, tie sú z Ukrajiny a Poľska…:-)

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?