Publikované: 24.10.2020

Čestný doktorát Bartolomejovi od Vatikánu

Laudatio pri tejto príležitosti udelenia čestného doktorátu patriarchovi Bartolomejovi, predniesol vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin.
Vo svojej ďakovnej reči Bartolomej I. zdôraznil, že „náboženstvá tvoria mosty, aby spoločne zhromažďovali výzvy, ktoré dnes stoja pred ľudstvom.“
To je politikum a politikárčenie, ktoré sa spája s politikami satanistickej a neomarxistickej OSN a svetských mocností.
Spomeňme na hnutie Pacem in terris (kolaborácia s „komunistami“). Aby sa katolíci dostali k moci, spájajú sa s čertom aj diablom. A do Gehenny (údolie Hinnom, spalovňa,  v starom Jeruzaleme) vťahujú ostatné a nielen kresťanské náboženstvá…
Vzájomne sa škrabkajú pod bradičkami (doktoráty). Ekumenizačné stretnutie papa Františka s patriarchom Kirillom na Kube (15.2.2016) „nedopadlo“.
https://placegid.ru/sk/sotrudnichestvo-nesmotrya-na-istoricheskie-barery-vystuplenie/
Ak sa komu nechce čítať, má problém: Nebude vedieť to, čo má vedieť. Nie môj problém (napísal som). Váš.
Katolicistický Vatikán a Moskovský pravoslávny patriarchát ostávajú naďalej oddelenými od roku 1054.
Katolicistický Vatikán stojí nad priepasťou Gehenny neomarxistickej herézy. Pravoslávie má vážny problém s mariánstvom:
Bohorodička je štvrtou božskou osobou; podobnosť s poľským katolicizmom (detto oslava Márie na Slovensku).
Mariánske náboženstvo je vo vzťahu k kresťanstvu jeho paralelným a preto heretickým náboženstvom.
Neomarxizmus ako rozkladný prvok pravého kresťanstva je dielo Satana, Ježiš (k falošným náboženstvám): „Oddeľte sa od nich!“    
https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2020-10/ekumenicky-patriarcha-bartolomej-prijal-cestny-doktorat.html
Ekumenický Patriarcha Bartolomej (držiteľ čestného doktorátu je hlavou Konštantinopolského ekumenického patriarchátu; zastupuje grécku menšinu v Turecku.

              

Konštantínopol (bývalý Carihrad, Istanbul, založený Konštantínom, aj prijatím kresťanstva ako štátneho náboženstva Ríma) bol ako druhý Rím bol dobytý a zničený v roku 1453 Osmanskou ríšou: Neo Osman (Turek, sunnita) Erdogan má ambície obnoviť Osmanskú ríšu;  sunnitskou islamizáciou, obnovou funkčnosti  mešít v Turecku, mocenské ekonomické (ropné a plynové) ambície v severozápadnom stredomorí, útok na EÚ a Nemecko (obsadzovanie Turkami plus vydieranie EÚ utečencami, podpora islamistického terorizmu…).
Poznámka: Proti Vatikánu bude vedený masívny teroristický islamistický útok.
Moskovský patriarcha Kirill a jeho ekumenizačné zjednocujúce politiky vo vzťahu k Konštantínopolu (Bartolomej) a Ukrajine (Kyjev, krymský Sevastopol):
https://svetkrestanstva.postoj.sk/39300/apel-patriarchu-moskvy-a-celej-rusi
Moskovský patriarcha Kirill má sa za jediného predstaviteľa pravoslávnej cirkvi v Rusku, ktorý je aj v DVTR a KSB označený ako Tretí Rím.
Na Kréte sa v r. 2016 stretli pravoslávne cirkvi pre účel vytvorenia panortodoxie bez účasti moskovského patriarchu; dohodli sa len na tom, že sa budú pravidelne stretávať, to je asi tak všetko.

Rola kresťanstva v Rusku je zakotvená a definovaná aj v novej Ústave RF zo 4.7.2020. Zakotvuje aj náboženskú slobodu (mimo Jehovových svedkov)…

Ako vidno, všetko je len politika, politika a politika a geopolitické politické záujmy…

Pochopenie geopolitických aj multi polarizačných procesov je možné len ich sústavným hĺbkovým  štúdiom.
Platí to aj pre gay hnutie v súvise s podporou homo zväzkov a registrovaných partnerstiev pápežom Františkom (či Bergoliom)? To sú dve osoby, ktoré by mali byť jedno. Nie sú.

Petrovské magistérium rovná sa katolicistické pápežstvo. O jeho pravosti možno pochybovať aj na pozadí sporov o Ježišovo určenie Petra ako svojho zástupcu na Zemi. Vo svojej podstate ide o ideológiu ekumenizmu, ktorá je nezlučiteľná s pravým kresťanským biblickým učením (Nový Zákon).
Katolicistický (vatikánsky) ekumenizmus je katolicistické politikum.
Odkazujem na dejiny rozkolu kresťanskej cirkvi, ktorý pokračuje. Dotkol sa aj protestantských konfesií a denominácií.
Kresťanská cirkev pokračuje v sústavnom delení sa na „kresťanské“ cirkvi, cirkvičky, rády, spoločnosti, sekty a sektičky. Úplne osobitné postavenie vo svete kresťanstva si vyhradzuje náboženká spoločnosť Jehovovi svedkovia  s centrom v Brooklyne (USA). V Rusku sú neuznaní a prenasledovaní v opore o Jarovovej zákon (ním aj patriarcha Kirill chráni si svoje teritórium).
Ktorá konfesia a denominácia je pravá a najpravejšia, už sa ani prasa nevyzná.
Satan si mädlí ruky, smeje a rehoce sa radosťou a úspechom. Práve On je za zničením Babylona a bábelského zmätenia jazykov… (vo veci „pracuje“ ďalej).
Účel: Rozdeľ a vládni. Ak by tak nebolo, Boh ako kreátor a ochranca židovstva, Jeho vyvoleného národa, a kresťanstva, zrodeného v lone židovstva (Mária bola židovka) musel by ísť podľa iného scenára a nie „po ruke“ Satanovi  (odpadlík od Boha, Lucifer, Svetlonos…) a proti sebe. Nie všetko staro biblické a starozákonné zapadá do seba, sú tam nejasné „diery“ ošetrené „mystériom Božieho zámeru“. Podoba s „pápežskou neomylnosťou“ (mystérium magistéria katolíckej cirkvi).
Židovského a kresťanského Boha (?) nemožno stotožňovať s Allahom Ale aj Ježiš priniesol inú filozofiu (a učenie) ako Jeho Otec…
Islam (arabskí Izmaeliti) je jednotou ideológie, náboženstva a džihádistickej aj násilnej politiky. Vznikol ako politická opozícia proti judaizmu a kresťanstvu o 600rokov po vzniku kresťanstva (Izmael verzus Izák, ako synovia Abrahámovi, preto abrahámovské monoteistické náboženstvá…).
Judaizmus, kresťanstvo a islam majú úplne odlišnú ideológiu.
V zásade nie je možné a je úplne vylúčené, spájať (ekumenizovať) židovstvo, kresťanstvo, islam, východné náboženstvá a filozofické učenia…
Dobrý dôvod: Sú úplne odlišné od geopolitických procesov blízkeho Východu v biblických dobách.
To je výstavba židovskej Satanovej Synagogy. Dielo Góga z Magógu.
Vysvetlivka: Góg z Magógu sa v proroctve uvádza s piatimi menami: Roš, Mešech, Túbal, Góg a Magóg. http://www.zmenaarast.sk/mp31/ostro_magog.pdf
Podľa Ezechiel 38 bude zničený. Má stať na biblickom mieste Megiddo (bývalá Galilea); obrázok nižšie, vľavo.
Islam má svoj Dábik (neďaleko sýrskeho Aleppo).
Náhorná planina Meggido má byť víťazným stretnutím Božích proti Satanovým silám a vojskám…
Obec Dábik je miesto, kde Allahove vojsko zvíťazí nad židovstvom, kresťanstvom, ostatnými neislamskými náboženstvami, odpadlíkmi a nevercami (káfiri, takfíri); severovýchodne kúsok od Aleppa (obrázok vpravo):

                  

Berte s rezervou, vzal som z reálnych biblických a islamských zdrojov…
Odmietačom kresťanstva a uctievačom náboženstva neomarxizmu
: Nemáte šajn ani potuchy, negramotní a hlúpi pro Gays a lesbians, podporujúci s heretikom (odpadlíkom) pápežom inštitucionalizáciu ich spárovania ako „rodiny“…
a o čo tu ide a čo sa deje mimo vás (nás)…
Svetský systém vecí sa rúca. Na to môžete vziať jed. Alebo dôjde k jeho preformátovaniu, alebo…
Tieto procesy urýchľuje záhadný covid: Ukáže a odhalí „who is who“ (kto je kto).
K esenciálnemu zjednoteniu náboženstiev nedôjde, lebo: Písané je! Na počiatku bolo Slovo a bude aj na konci (Ján, Apokalypsa, Zjavenie).
K tomu, čo sa má stať, patrí aj fáza: Zrušenie a zákaz všetkých náboženstiev. Až potom sa majú začať a budú diať ďalšie veci. Ale: “Ať co víš, zamlčíš!”.
Kresťanom: Ak prijmete a “osvojíte si” Francescovo Bergoliovo odporúčanie pre prijatie zákona o registrovaných partnerstiev pre páry rovnakého pohlavia, prihlásite a prihlásite sa k jeho heréze (heréza je odpadlíctvo) vyškrtnite sa zo zoznamu kresťanov.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickybcan

Písal som: http://www.blogovisko.sk/potvrdzujem-je-to-tiez-blbec-a-nebezpecny-hlupak.html
Dôkaz:
https://www.christianitas.sk/vyhlasenie-arcibiskupa-carla-maria-vigano-o-dokumentarnom-filme-francesco/

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?