Publikované: 21.11.2013

Chaos a panika medzi gorilami.

To,že na Slovensku straší duch-Zoro pomstiteľ, alias Marian Kotleba nedá spávať červeným, ako aj modrým gorilam a ani našim privelegovaným, ”zodpovedným a štandartným” politikom.Už sme si mysleli,že budú veční a nekoneční vo svojich istotách, byť na výslní v parlamente ,či médiach.Ich “istoty”a pokojné vody červeného mora na Slovensku narušila hnedá, postupne rastúca vlna. Naraz niekto si chce privlastniť naše jednofarebné Slovensko. To Slovensko, kde morálka je hriešna,kde pravdy sa nedovoláš, kde zlodej a podvodník je národný hrdina a slušný človek nemá šancu,lebo sme ovce ,čo potrebujú baču. Tak sme si baču Fica  vyvolili v nádeji, že klesne nezamestnanosť,že mladí dostanú šancu sa uplatniť v profesii,že malý podnikateľ a živnostník si svojou prácou zarobí na svoju rodinu a nie iba na odvody a dane.

Verili sme , ža na súde sa dovoláme spravodlivosti,že Mečiarovi privatizéri a iní ozajstní zbojníci, čo podvádzali a kradli budú sedieť za mrežami,že korupcia a klientelizmus sa vytratí z nášho života atd. Čakali sme , že parlament schváli zákony pre občana a nie pre svojich sponzorov-oligarchov.Boli sme sklamaní aj apatickí, či frustrovaní z toho,keď sme videli, že róm, správne ,cigán je kadejakými výnimkami a dodatkami privelegovaný v socialnej oblasti,že priestupky sa mu tolerujú, napr. jeho dôchodok, sa vypočítava z priemernej mzdy a gniavenému živnostníkovi z jeho mimimálnej mzdy, pretože po všetkých odvodoch,daniach a poplatkoch mu vyšla iba minimálna mzda a pritom pracuje bez dovolenky celý život.Toto naši politici nevideli . Sociálny zmier potichu financovali kadejakými výhodami,že sa fakticky rómom nevyplatio ani pracovať.Na tomto systéme sa priživovali, okrem poctivých, aj kadejaké nezískovky a nadácie z tretieho sektora,ktorí mali kancelárie v Bratislave a róma videli v televízii, alebo na nejakej exkurzii. Okrem analýz ,východísk a pokusov o riešenie rómskeho problému ,nespravili skoro nič, jedine ak tak pre seba.V jednom však vynikali, spolu s mienkotvornými médiami a to v tom, že keď ste poukázali na tento problém,alebo ich kritizovali.tak vás označili, za extrémistu ,rasistu,či nepriateľa štátu. Aj ja som to pocítil na vlastnej koži. Žijem na Spiši, kde je mnoho rómov ,ktorí otravujú život bežným občanom,pijú, kradnú, sú z nich gambléri a nenachádzajú východisko zo zlej situácie ,ktorá tu trvá desaťročia a ktorú nikto z politikov  zodpovedne nevyriešil,iba predlžoval skrytú agóniu. Začal som písať blogy ,kde v prvej básni: Hlasy  za lepšie časy,som poukázal , že neriešenie tohto problému je časovaná bomba a politici by sa ním mali čo najskôr zaoberať.Neskoršie som napísal blog: Kto poukazuje na rómsky problém je rasista? Nepriamo,som tým povedal, že niekto, ako Kotleba hovorí pravdu,že tento problém tu je a zatvárame pred ním oči,lebo konkrétne mńa sa to netýka.Bol som nemilo prekvapený, keď mi admín blogu napísal,aby som to stiahol,že je to rasistický ladený článok, lebo  sa viacej nedostanem na titulku najnávštevovanejšieho blogu,čo sa aj stalo.

Vtedy som to cítil,ako krivdu od tích, čo nevedia, kde je sever a minorite tolerovali to , čo netolerujú majorite.Keď to tak zhrniem a pozerám sa, aký chaos spôsobil Kotleba medzi gorilami a politikmi, kvázi štandartných politických strán,tak to beriem aj ako určitú svoju satisfakciu, že som mal pravdu a tá doba je už tu. Je to predovšetkým “zásluha” politikov, že na scéne je legálne,nie fašistická,ale krajne pravicová politická strana,taká aká je aj v iných demokraciach, nevinímajúc ani Francúzsko,Rakúsko, alebo Česko. Páni politici sa zľakli a obzvlášť Fico,že sa tu snaď objavil  nový populista a že mu berie hlasy v komunistickej bašte B.Bystrici. Ale čuduj sa svete, zľakli sa aj iní -”modrí” politici a spolu so Smerom vytvorili jednotný Národný front voči Kotlebovi.Tejto témy sa chytili aj média . Takúto neplatenú hysterickú reklamu nečakal ani sám  Kotleba. Z toho logicky vyplýva  otázka, čoho sa tak boja títo “zjednotení” politici? Boja sa fakt nástupu fašizmu,alebo je to zástierka.Boja sa o svoje fleky ,pozície či majetky? Skôr, asi to druhé.Keď nastala táto predčasná kampaň politikov proti Kotlebovi, tak som si zo zvedavosti pozrel volebný program tejto vraj extrémistickej strany a bol som prekvapený,že niekto v dnešnej dobe, bez peňazí a známosti chce vyčistiť tento chliev a nastoliť poriadok a presné pravidla hry v tomto absurdistane.  A toto je asi tá hrozba a nebezpečenstvo pre našich spriatelených politikov,ktorí vo svojom rybníku nepotrebujú žiadnú šťuku. Boja sa, že ľudia precitli zo spánku a začínajú chapať , že kvôli ich politikárčeniu a neschopnosti sa dohodnúť v prospech občana, resp.” vďaka” ich chamtivosti ľudia  budú voliť vzdor!  A týmto symbolom a zosobnením vzdoru voči skorumpovaným politikom sa nechtiac stáva záporný hrdina v očiach politikov- Kotleba. Tak ho treba pošpiniť, ohovoriť a zdiskraditovať,ale  už je asi neskoro. On, pravdepodobne nepatrí k tým, čo sa s každým bratríčkuje, či sa dá kúpiť, za fľašu slivovice. Nie je ani blbec. Kampań si robí za svoje, z verejnej zbierky straníkov a  sympatizantov,čo je u nás nehoráznosť! A poučil sa z mladíckej nerozvážnosti,lebo vie s kým má tu česť.

Važení politici. Pokašlali ste,čo sa len dalo . Ľudia vám prestali veriť,preto nechodia k voľbám,ale vám to vyhovuje,takto sa cez svojich voliacich partajníkov dostanete k valovu. Pojem politik na Slovensku vyznieva tragikomický .Vízia politika nemôže byť založená na svojom profite,keď ostatní nemajú čo do úst. Preto vás čaká odplata aj za vašu nadprácu. Prídu parlamentné voľby a Kotleba sa stane “s vašou pomocou”  legitímnym kolegom v parlamente, čo sa vám môže pozerať na prsty. Bude vaším strážnym psom. A to je pre vás veľmi zlá sprava, ale aj o tom je sloboda a demokracia. Preto ste sa  zomkli v jednotný front a hysterčite okolo volieb do VÚC.  Fico môže širiť radikálne a nacionalistické názory,,ale on nie je v očiach naších politikov a médii extrémista.Tak potom o čo tu ide súdruhovia politici? Mnohí ľudia pochopili a čom je tento fenomén strachu z Kotlebu. Nie je to iba o hrozbe z fašizmu…

 

P.S.   Zahlasujte na Vybrali sme.Díky.

  • SlabéVýborné (+63 skóre, 65 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?