Publikované: 16.12.2013

Chaos na slovenský spôsob …

Posledné dva týždne sa opakuje situácia z pred niekoľkých rokov, keď končilo rádio Twist.

Ale je to presne to isté?

Poďme teda pekne od začiatku a skúsme si zhrnúť pár faktov.

Na jednej strane spoločnosť  Rádio Viva a.s., spoločnosť Viva Production House a spoločnosť Scan Development … Asi sa v tom dá stratiť, kto je vlastne kto, keď na jednej strane Rádio Viva vlastní licenciu, Viva Production House vysiela a Scan Development je majiteľom Viva Rádia a na dôvažok je ešte Scan Development v konkurze za dosť zvláštnych okolností. Čo už, niekedy je aj nedokonalosť zákona výhodou…

Jeden  z majiteľov  tvrdí, že bolo navýšené základné imanie spoločnosti, druhý majiteľ oznamuje, že navýšenie je neplatné….  Je pravda, že Rádio Viva požiadalo o vrátenie licencie… No vyberte si čo chcete.

Na druhej strane spoločnosť Corporate Legal, kto to vlastne je… ? Firma o jednom majiteľovi, ktorá má vo výpise uvedené, že vykonáva, vlastne už len vykonávala právne služby, rieši nehnuteľnosti….aaaa, pozrime sa, od 15.8.2012  sa rozhodli pre prevádzkovanie celoplošného rozhlasového vysielania. A hneď v prvej polovici roku 2013 im bola udelená aj licencia.

O pozadí tejto spoločnosti sa tiež vedú mnohé zaujímavé diskusie. Zaujímali by ma tie dôvody, na základe ktorých sa Rada pre vysielanie a retransmisiu rozhodla o udelenie licencií tejto spoločnosti … Že by mali skúsenosti s vysielaním, ale nechcem byť ironická …

A medzi nimi  kraľuje Rada pre vysielanie a retransmisiu, tá tu svojim jednoznačným  vyjadrením alebo lepšie nevyjadrením sa, dáva korunku všetkému zamotanému a nejednoznačnému. A keď by mohla nechať situáciu vyriešiť súdom, hovorí sa, že rozhodla proti rozhodnutiu ústavného súdu.

Takže sa nám tu naskytá zase jedna otázka – konala rada transparentne a v súlade

s pravidlami?

V tejto zamotanej situácií má asi každý svoju pravdu, svoje vysvetlenie, svoj názor, ale podstatné je, že v konečnom dôsledku na to doplácajú poslucháči a odkaz, ktorý znie medzi ľuďmi ďalej a ďalej je, kde to vlastne žijeme?

No, záver si musí spraviť asi každý sám.  Ja  z tejto situácie asi naozaj neviem reálne povedať, kde je pravda… Asi, ako to už býva, niekde uprostred. Akurát – kde je ten stred?

 

 

  • SlabéVýborné (+15 skóre, 17 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?