Publikované: 28.01.2023

Chrislam ako nové zjednotené svetové náboženstvo

V časovom poradí judaizmus, kresťanstvo, islam sú tri samostatné abrahámovské náboženstvá, pričom kresťanstvo vzišlo z lona judaizmu (židovka Mária) a o 600 rokov mladší islam z lona Abrahámovej slúžky Hagar, ktorá porodila Izmaela; potom počala Abrahámova manželka Sára a porodila Izáka, pokračovateľa rodu Abrahámovho.

http://www.fides.org/en/news/71459-AFRICA_EGYPT_Crislam_does_not_exist_Judge_Mahmud_Salam_unmasks_fake_news_on_the_Abu_Dhabi_Document

http://www.halalcertificationturkey.com/2022/09/30/chrislam-new-complot-of-the-vatican-on-the-other-side-of-the-medal-islam-is-coming/

Islam je v triáde asymetrický. Zjednotenie nemožné. Okrem toho, islam mám za falošné náboženstvo ako etnicko-politické opozitum o náboženstvo “ochudobnených” Arabov voči judaizmu a kresťanstvu a ostatným nearabským etnikám, s tradičnými monoteistickými náboženstvami nekompatibilné, vzájomne nezmieriteľné a voči obom konfliktné. Judaizmus a kresťanstvo akceptujú pojem sekulárny štát, islam ho odmieta.
Abrahám s Hagar urobil veľkú chybu. Mal vyčkať na Božie požehnanie starej neplodnej Sáre. Za chyby sa platí. Každý skutok má následok.

Kresťanstvo je najslobodnejšia teokracia, slobodnejšia ako demokracia. Máte slobodu skutkov, môžete von i dnu. Islam je totalitná diktatúra. Allahove zákony sú nadradené svetským zákonom. Dnu môžete. Skúste von…

Hoops! Množstvá skutkov  v mene kresťanstva v minulost aj dnes nemalo a nemá nič spoločné s kresťanstvom! Drvivá väčšina hlásiacich sa k kresťanstvu aj navonok sa tváriacich svätuškárov, s kresťanstvom nemá nič spoločné! Veľa pozvaných, málo vyvolených!

Chrislam je blud. Eklektická heréza. K žiadnemu zjednoteniu tohto trojuholníka nedôjde. Info o Chrislame je fejk a falošná dezinformácia. Blud náboženských heretikov…

Zmes kresťanstva a islamu. Nigérijské synkretické náboženstvo založené nigérijským duchovným Tela Tellom (sedemdesiate roky), ktoré spája prvky kresťanstva a islamu. Akákoľvek sekta spojenia kresťanstva alebo islamu, o ktorej sa predpokladá, že má aspekty tej druhej. Chrislam pôsobí proti konvenčnému chápaniu islamu a kresťanstva ako dvoch samostatných a exkluzívnych náboženstiev, ktoré hľadajú spoločné znaky medzi oboma náboženstvami a podporujú inkluzívne spojenie oboch. Bez šance na prijatie kresťanstvom a islamom. Dve nezmieriteľné a nespojiteľné náboženstvá v jedno spoločné.

Odporúčam venovať sa radšej reálnej hrozbe sekulárneho svetového náboženstva bez religióznych náboženstiev, ktoré všetky na konci dní majú byť zakázané (Ján, Zjavenie) aby mohol byť vyhlásený „Mier a bezpečie“ New World Order. Potom sa začnú diať veci: „Ať co víš, zamlčíš!“ Lebo.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan


  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?