Publikované: 06.07.2020

Chystá sa ruská vojenská invázia na Ukrajinu pre vodu na Kryme?

KIEV, 6. júla. TASS/. Ukrajina vraj posilňuje svoje námorníctvo a pripravuje sa na možnú rozsiahlu vojenskú konfrontáciu s Ruskom na mori. Uviedol to veliteľ ukrajinského námorníctva Alexej Neizhpapa v rozhovore pre dumu so sídlom v Odese.
Veliteľ ukrajinského námorníctva Alexej Neizhpapa : „Hneď, ako sa na Kryme začne obnovovať Severný krymský kanál, ktorý má zaistiť vodu pre Krym z Dnepra, bude to jasný signál, že sa Ruská federácia pripravuje na úplnú vojenskú konfrontáciu s Ukrajinou. Potom budeme musieť odpovedať na výzvy,“ dodal.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/8892137
Podľa denníka Hlavné správy má Krym vodovod:
https://www.hlavnespravy.sk/novy-vodovod-zabezpecil-uplnu-nezavislost-krymu-od-ukrajiny/596930
MOSKVA, 6. júla. TASS/. Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov poprel, že Rusko by mohlo (chcelo) napadnúť územie Ukrajiny s cieľom získať prístup k vode na Kryme.


https://tass.ru/politika/8894299
Hovorca prezidenta Putina označil správy o plánoch ruskej invázie na Ukrajinu za totálnu hlúposť. Dodal, že „ide o umelú eskaláciu proti ruskej hystérie na Ukrajine, ktorá, žiaľ, nijako nepomáha vyriešiť situáciu na juhovýchode krajiny,” uviedol v piatok novinárom Peskov. Tak odpovedal na otázku, či Ruská federácia má plány na inváziu z Krymu na juh Ukrajiny, aby Krym mohol dostať vodu z Dnepra.
Stavba kanála prebiehala od roku 1961 s jeho dostavbou a sprevádzkovaním v decembri 1971. V roku 2014 v nadväznosti na prebiehajúcu krymskú krízu obmedzili v apríli ukrajinské úrady množstvo vody do kanála, prepúšťané z Dnepra. Rusko reagovalo privedením vody na Krym z Krasnodarského kraja cez Kerčskú úžinu.
Tieto a podobné falošné a provokačné poplašné správy majú priamy súvis s prijatím a schválením novej Ústavy Ruskej federácie.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?