Publikované: 12.05.2022

Chystá sa vojenská mierová misia Poľska a spojencov na Ukrajine?

Odveký sen USA zničiť Rusko viedol k vzniku NATO ako ich obrannej aliancie, ktorého USA sú najsilnejším akcionárom. Priama intervencia NATO na území nie je možná, USA preto s Ruskom vedú proxy vojnu financovaním Ukrajiny, vojenským výcvikom, dodávkami zbraní.
V ostatnom čase boli zaznamenané mimoriadne komunikačné aktivity na osi Česko (Fiala), Slovensko (Čaputová) a Poľsko s vrcholom komunikačného trojuholníka, ktorým je poľský prezident Andrzej Duda. Motívom je problém: ako zastaviť ruský vpád na Ukrajinu, ktorá nie je členským štátom NATO a nemožno uplatniť Článok 5 Zmluvy.


Známe sú vzťahy Poľska a Ruska, i to, že Poľsko má v rámci východného pásu „trojmoria“ najsilnejšiu armádu. Mení sa postoj Nemecka vo vojenskej podpore Ukrajiny. Mimo zdržanlivého Maďarska, vyšegrádska “trojka“ intenzívne komunikuje s Poľskom a NATO (súčasne prebieha intenzívna príprava na prijatie Fínska a Švédska do Aliancie).

Černochová: „S Polskem koordinujeme postup ohledně dodávek pomoci na Ukrajinu. Každopádně východní křídlo Aliance, k němuž patříme my i Poláci, dává ke spolupráci spoustu dalších příležitostí. Válka na Ukrajině vyvolaná ruským agresorem naše země dala zpět dohromady. Už neřešíme staré spory.“ (1)

Vojna medzi Ruskom a NATO Informačné zdroje naznačujú, že USA cez Alianciu použijú Poľsko a spojencov na „mierovú misiu“ s cieľom vytlačiť Rusov zo západnej časti Ukrajiny. Stane sa vtedy, ak Volodymir Zelenský požiada Poľsko o vojenskú pomoc Ukrajine.
Plukovník americkej armády Plukovník vo výslužbe, bývalý poradca amerického ministra obrany McGregor priznal, že Biden začne vojnu s NATO a Ruskou federáciou s pomocou Poľska. 
V článku pre amerických konzervatívcov uviedol, že prezident Joe Biden má plán začať vojnu medzi NATO a Ruskom.

Na jeho realizáciu mieni hlava štátu využiť pomoc jednej európskej krajiny, vyhlásil McGregor. Prezradil Bidenov plán začať vojnu medzi NATO a Ruskom a pripustil, že prezident ho uskutoční s pomocou Poľska. Jeho invázia na západnú Ukrajinu by mohla byť použitá ako zámienka na začatie konfliktu. Podľa nepotvrdených správ z Varšavy, dostal poľský generálny štáb pokyn, aby v tichosti vypracoval plán zásahu do konfliktu a zmocnenia sa západnej Ukrajiny. McGregor dodal, že Kyjev ovládaný USA dá súhlas na poľskú intervenciu. Na legitimizáciu nepriateľských akcií takéhoto rozsahu je potrebné povolenie Ukrajiny. (2

Poľský prezident Andrzej Duda na slávnostnom ceremoniáli pred nastúpenou poľskou armádou predniesol dramatický a šokujúci prejav, ktorým odštartoval plán Varšavy na obnovu Veľkopoľska.


Poľský prezident totiž vyhlásil, že je presvedčený, že medzi Poľskom a Ukrajinou už nikdy nebude hranica, že tá hranica skutočne zmizne a oba štáty budú žiť v spoločnej krajine, budú sa spoločne rozvíjať a vytvoria spoločnú silu, na ktorú si nikto nedovolí už nikdy zaútočiť. (3)

Poľská armáda by mohla vstúpiť na Ukrajinu, teda konkrétne na západnú časť Ukrajiny pod rúškom mierovej a bezpečnostnej misie na základe pozvania a mandátu ukrajinského prezidenta, takže nepôjde podľa medzinárodného práva o inváziu, ale iba o pozvané mierové zbory. (4)

V čase vyhláseného vojnového stavu na Ukrajine podľa ukrajinskej ústavy nepotrebuje prezident Ukrajiny žiadny súhlas ukrajinského parlamentu. V dobe vojny je Ukrajina riadená iba prezidentom ako vrchným veliteľom a iba jeho dekrétmi, ktoré majú formu rozkazov. Varšava vycítila príležitosť k obnove Veľkého Poľska.

Hrá sa tak aj o plán zatiahnutia NATO do vojny s Ruskom na Ukrajine cez poľskú vojenskú misiu na Ukrajine.

Vedia o tom Fiala, chodiaci do Poľska ako na klavír, čo si všimol aj Babiš, vedia o tom aj Heger a Čaputová. Z ich tlačoviek sa to nedozviete.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?