Publikované: 14.07.2022

Čínski a švajčiarski astronauti spolupracujú!

Prvého júla sa približne 100 postgraduálnych študentov z Číny a Švajčiarska zúčastnilo medzikultúrneho podujatia s cieľom zapojiť ďalšie inštitúcie do inšpirácie mladých študentov k objavovaniu neznámeho. Dvaja astronauti sa na túto úlohu dobre hodili.

Jing Haipeng, šéf čínskeho zboru astronautov, je prvým taikonautom, ktorý letel na troch misiách organizovaných v Shenzhou. Claude Nicollier je prvým švajčiarskym astronautom a absolvoval štyri misie raketoplánov, z ktorých dve zahŕňali servis Hubbleovho vesmírneho teleskopu.

Interakcia bola súčasťou online stretnutia čínsko-švajčiarskej vesmírnej vedeckej a technologickej spolupráce, ktoré spolufinancovali China Science and Technology Exchange Center a Švajčiarske múzeum dopravy. Obe strany tiež podpísali memorandum!

O vytvorení stabilného mechanizmu výmeny a spolupráce, vybudovaní platformy na výmenu vedecko-výskumných inštitúcií a pracovníkov a povzbudení viacerých subjektov vedeckého výskumu a inovácií k účasti na čínsko – švajčiarskej spolupráci.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?