Publikované: 04.12.2013

Pastiersky list je Cirkevnou mediálnou kamuflážou,

kde duch a hmota našli spoločnú reč i pero, aby napísali „príbeh s nohami“, lebo hrozba straty privilégií je veľká.

Zmutované média vyburcovali verejnú mienku k nerestiam a seba obsadili do úlohy kuriéra, aby sa nemravnosť  zjavila v celej svojej sile a veľkosti. A všade a aj u všetkých. Aby dostala iný náboj, ako prvoplánovo vystavovaný na obdiv, aby vyvolal dlhotrvajúce rozhorčenie a odpútala pozornosť. Veriacich i ateistov, homosexuálov aj 96 percentných.

A čo je najpodstatnejšie, list biskupský s dômyselnosťou londýnskeho Jacka Rozparovača, vylákal protagonistov každej záujmovej skupiny voličov z ich prirodzeného prostredia, aby  rozdeľoval a oni zraniteľnejší sa stali závislejšími na „pastieroch“  i vodcoch stáda.

Ak tu po stáročia prežíva fluidum záhady odluky ducha a hmoty, aby dokladovala voľkanie si karikatúry obrazu chudobného plášťa Krista u cirkevných hodnostárov a jednoduchého dhoti Mahatma Gándhího pri politikoch, potom niet div, že až typizované slovenské štádium spárenia sa ducha s hmotou dáva tušiť rozmer súčasnej biedy voliča.

Ešte nikdy Róbert Fico neutŕžil taký debakel, ako vo voľbách do VÚC, kedy donedávna volič istôt oživil čierne čižmy jednoduchých riešení Ficovho neprávneho štátu a otvoril dnes iba netušené stavidlá ubúdajúcej červenej reminiscencie na čas už raz odmietnutý.

Ešte nikdy nebola verejná mienka tak zjednotená v pohŕdaní statusom politika Slovenskej republiky, kde nie farba ideológie alebo galéria obnosených bezduchých tvári, ale vyčnievajúca neschopnosť protagonistov politiky prichádzať s riešeniami, ktoré by umožnili ľuďom dôstojný život občana. Bez korupcie, bez rozkrádania, bez kupcov s právom v talároch, zato s jasnými pravidlami.

Ešte nikdy verejná mienka nedosiahla blízkosť bodu varu nespokojnosti i presvedčenia a nahlas vyslovovaných požiadaviek odluky cirkvi od štátu. Odluky rovnakej intenzity akou volajú po komplexnej revízií sociálneho systému, kde práca a poctivo pracujúci sú vystavovaní na posmech a evidovaným je stavaný piedestál obdivu.

Ešte nikdy nebola daňové a odvodové zaťaženie v takých vysokých číslach pri súbežnom poznaní občana, že drvivá časť verejných financií je dômyselne presmerovaná do priestoru, v ktorom sa stráca.

Ešte nikdy nedosahoval štátny dlh výšku nezaplatiteľnú troma nenarodenými generáciami, ktorým už dnes je zhlobená pasca systematicky znižovanej úrovne vzdelania nástrojmi štátu.

Ešte nikdy nepresiahla miera rozkrádania verejných financií v podobe provízií čierne obdobie Mr.Twenty , rozumej Mečiarov Ducký, ako dnes, kedy určujúcim kritériom nie sú hodnoty, ale hmota.

Ešte nikdy sa na rozkrádaní verejných financií nepodieľali úradníci štátu zaradení vo všetkých pilieroch moci v takom rozsahu a s takou istotou nepostihnuteľnosti svojich zločinov ako dnes. Ich verejné funkcie sa stali predmetom koristi a zisku.

Ešte nikdy neboli stáročiami overené hodnoty vystavené takému posmechu a zosmiešňovaniu, ako dnes. Česť, zmysel pre povinnosť i zodpovednosť, zápal pre veci verejné sú dnes vyhodené na smetisku našej spoločnosti a nikto sa nechystá ich recyklovať.

Ešte nikdy neboli občanom ústami politikov ponúkané mystifikované ilúzie  sľubov  , na konci ktorých nenájdeme nič iba ničotu.

„Takže teraz sme zostali sami“ ! Nariekal mystifikátor  doktor Goebbels vo chvíli, keď Taliani vešali Mussoliniho.

„Vymysli synonymum pre slovo katastrofa“ ! Vydával príkazy Adolf Hitler doktorovi Goebbelsovi v čase, kedy bomby Angličanov pustošili Berlín.

„Ak budú mlčať ti, ktorí majú hovoriť a kázať vhod i nevhod, budú hovoriť kamene“. Zrádza podvedomie hovorcu konferencie biskupov Kováčika pri obhajobe Pastierskeho listu.

Kamene ? Áno, kamene ulice a jej zbrane v celom kontexte dejín cirkvi i štátnej moci.

Kamene staroveku so svojskou humánnosťou kameňovania.

Kamene v rukách rodiaceho sa občana v uliciach Napoleonovho Paríža.

Kamene v rukách demonštrantov arabskej jari.

Na Slovensku je ich nedostatok, no aj tak vyvolali strach. Politikov i cirkevných hodnostárov až do takej mieri, že vytvorili príbeh o „kultúre smrti“.

Príbeh, ako jednu z najstarších nátlakových a manipulačných technik, aby vniesli medzi tých, ktorí predsa len začali hľadať slovenské kamene chaos. A takto umne rozčesnutých účinnejšie mohli manipulovať z postov „pastierov“ i „vodcov“ stáda.

 

 • SlabéVýborné (+3 skóre, 11 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

4 Komentárov

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Ján Gaborčík

  Guláš….ešte nikdy sme neboli tak blízko ku genocíde národa po vzoru starého Ríma.Kultúra smrti tu je,či sa vám páči to slovo,či nie .A ide na pokraj existencie morálky,premývanie mozgov je denno-denne.Som rád, že sa cirkev ozvala má na to právo.Dnes každy iba kriztizuje,vo svojom oku nevidí brvno a v cudzom vidí triesku.Nikto nevymyslel doteraz nič ,lepšie na dodržiavanie,ludskosti,morálky a etiky ako je desatoro.

  1. Pavol Varga

   Som veriaci človek, ktorý k dôvernému rozhovoru s Bohom nepotrebuje prostredníka. Cirkev. Desatoro je základom židovsko-kresťanskej kultúry ibaže Desatoro nie základom obsahu poslania Pastierov z radov cirky a už vôbec nie v obsahu štátnej moci. A o tom píšem.

  2. Myslel som, že máš rozum. Nie. Ty máš len klérofašistickú vieru. Genocída národa ? Kým ? 4% menšinou homosexuálov či tými, ktorých si tento nacionálne-socialistická a klérofašistická zberba / národ zvolila ? Cirkev má právo pindať do života a práv iných ? V sekulárnom štáte ? Klérofas, pozri si ako dodržiavali katolíci desatoro v ústave slovenského totalitného katolíckeho štátu ! Svoju kultúra smrti, inkvizícia, okrádania a upaľovania v plyne povýšili na zákon! Debil !

   1. Pavol Varga

    Vždy, keď zaujúka Súmračná, viem, že som presný v problematike.


   2. Ja nie som ani súmračná ani slovenská straka. Komančov Fica, Mečiara, Slotu, Kotlebu a ani ich kolaborantov KDHákov z ŠTBácko-fašistickej RKC som nikdy nevolil.


 2. No ale naozaj, čo si to tu, vo vlastnej zemi slovenského národa, dovoľujú nejakí “pastieri GÓJOV”, poučovať “vyvolených ” , ktorí svojou mentalitou sem vlastne ani nepatria ? ——————————————————————————- Gójovia majú pekne čušať a poslúchať čo a akú “kulturu” im vyvolení prezentujú a nariaďuju :-) ) _________________________________________________ Predsa, jasne to povedal izraelský —–Rabín Ovadia Jozef—– :  „Gójovia (hebrejské slovo, ktoré označuje príslušníka nežidovského národa alebo náboženstva, pozn. red.) sa narodili jedine preto, aby slúžili nám. Iné poslanie okrem služby národu Izraela na svete nemajú. Na čo sú pohania potrební? Budú pracovať, orať a žať. My budeme sedieť ako páni a jesť.“ ———————————————————————————- Viď: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235920-nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izraela-tvrdi-rabin/ ———————————————————————————– Dobre, povedzme, ža má pravdu. Čo sa týka masy oVčanov gójov. Ibaže………… čo ak sa nájdu GÓJOVIA, ktorým milý rabínko aj so svojou perepúťou ——ako aj svojim inteligenčno-intelektuálnym potenciálom—–  nesiaha  ani po päty ?????? ——————————————————————————- A čo ak masa “vyvolených” je rovnako blbá, naivná a manipulovateľná, ako  masa oVčanov-gójov ? ——————————————————————————— A čo  ak  názorovo  nejaký “vyvolený” , napr. Gilad Atzmon , nájde skôr spoločnú reč  s nejakým  jemu  podobným gójom, než s priemerom svojich súkmeňovcov ??? P.S. Ak niekto nevie kto je Gilad Atzmon, vygooglovať. ——————————————————————————— Nuž, veru, dnes to už nie je to také jednoduché s tou nadradenosťou a podradenosťou, svet sa neustále mení. Ľudia sa  geneticky neustále miešajú a vznikajú tak len dve rasy: Rasa  BLBCOV  a rasa NE-BLBCOV !!! Jedno, akej sú biologickej rasy,náboženstva, atď… ——————————————————————————— Alebo ešte iná kvalifikácia rasy sa črtá: 1. Rasa PSYCHOPATOV, rozumej ľudí s biologickou stavbou mozgu, ktorá neumožňuje danému jedincovi CIT a SVEDOMIE, ale za to vo zvýšenej miere produkuje PATOLOGICKÉ   KLAMANIE, KRADNUTIE a PODVÁDZANIE. Viď k tomu: http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm Ja typujem, že vzhľadom na vedecky zistenú  biologickú odlišnosť stavby mozgu v orbitofrontálnej a pre-frontálnej časti corexu, jedná  sa o nižší, resp.menej ušľachtilý hominidný druh menom  NEANDERTÁLEC- mentálny  medzičlánok medzi Primátmi a Homo Sapiensom. ——————————————————————————— 2. No a potom druhá rasa- rasa STATOĆNÝCH, PRACOVITÝCH a  SVEDOMITÝCH, ako aj PRAVDOMLUVNÝCH ľudí pre ktorých sú CNOSŤ , láska k blížnemu, ako aj, alebo hlavne, ľudská DOSTOJNOSŤ, esenciálne vlastnosi bytia človeka. Človeka vyššieho typu- Homo Sapiensa. ——————————————————————————- No a ak sa mýlim, nevadí  veď predsa “Errare humanum est”:-))

  1. Mordechaj Kapusta

   Ideme na Rím, povedal Mussolini. Aj my už ideme: http://www.mordechajkapusta.com/2013/12/pochod-na-michalovce.html :-)

 3. Ján Gaborčík

  Ivan Lexa,či čo si trafená hus zagagala.Cirkev ma na to právo.Hovorila k svojím vyše 60% percentám ,čo sa ku nej hlasia. A prečo vás to tak poburuje červení a teplí bratia?Prečo nadávaš v anonymite?Povedz , že si luteran,či žid a preto tu perliš…aspon vieme na čom sme.

 4. Podľa mňa je to naozaj kamufláž, avšak kamufláž na to, aby do druhého kola prezidentských volieb prešiel jeden z mnohým kandidátov KDH….Rosso-neri sa už konečne dávajú dokopy. Na Slovensku totiž nie je pravica – ľavica. Je to spiatočnícky, zaspatý, nevzdelaný vidiek proti liberánemu mestu. Ak sa KDH konečne odplazí natrvalo na vidiek /kde aj patrí/, konečne tu budú voľby o určitých hodnotách a nie len o korytách a rozhodne sa o smerovaní krajiny. Lebo konieckoncov, vždy ide len o prachy a ich spôsob prerozdelenia. či pôjdu cez sumračno-brusselské finančné toky, alebo priamo k ich vytvárateľom, avšak mám obavu, že to bude ten prvý prípad…

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?