Publikované: 30.10.2019

Čisté víno…

Každá osoba v postavení verejného alebo ústavného činiteľa, so záznamom komunikácie s Kočnerom, by mala prednostne vyvodiť osobné konzekvencie. Sama a dobrovoľne.

          

Samo obhajoba Glváča sú kecy. Tak ako Jankovskej a ďalších (Smer si škodí). Ak Glváč neodstúpi, “zrušiť” ho bude musieť Smer; nech to už “neskúšajú” (habaďúry). Glváč si chce cez “dušičky” ešte preveriť právne šance. Nemá čo hľadať v kresle podpredsedu parlamentu ani v Smere. Ani v politike. Smer musí prejsť “hygienickou” očistou. Od predsedu po vrátnika na Súmračnej…
Glváč bol aj Zsuzsu „maznák“. Podľa nej sa mali stretnúť aj osobne. Rrobil selfíčka z parlamentu, aký je on frajer.  Že sa ho po toľkom „vodopáde“ z Threema zastáva “preceda” Fico, mám za priamy výsmech etického kódexu správania politikov a poslancov parlamentu. Bojkot Glváčovej odvolávačky a postoje členov koalície, počnúc Pellegrinim, Ficom a ostatnými zakladá zásadnú zmenu môjho názoru v ich neprospech.
Pasívne čakanie Fica a Pelegriniho a koalície na Glváčovo oznámenie rozhodnutia pred či po dušičkách zakladá podozrenie, že čakajúce “dušičky” majú maslo na hlave a o každom z nich Martin Glváč “niečo” vie a drží ich “vo svojej hrsti”… (bežne sa to označuje ako falošná kolegialita; alebo krytie trestnej činnosti).
Kde sú povestné Ficove “tri minúty”? A čo vyhýbajúci sa a dnes kľučkujúci vajatavec Peter Pellegrini?  

   

Vývoj stavu parlamentnej pluralitnej demokracie na Slovensku po Veľkom Novembri:
Po „nežnej“ došlo k oslobodeniu a pluralizácii politického priestoru. Divokej a kupónovej zbabranej a tunelárskej privatizácii (Mečiar-Dzurinda). Jednému volebnému obvodu (Mečiar). Chyba. Zrušeniu Úradu pre štátnu službu (Dzurinda).
Od vzniku samostatného Slovenska (1992) došlo k jeho partokratizácii (politické nominácie, čo je blízka obdoba socialistickej nomenklatúry a straníckych “árijských” kádrov; Český premiér Babiš pracuje s nestraníkmi, a len odborníkmi; dnes má ANO 30 a pol percenta).
Druhá polovica 90-tych rokov priniesla oligarcho-partokratizáciu politiky (prepájanie finančne mocného a o to agresívnejšieho podnikateľského prostredia s vrcholovou slovenskou parlamentnou politikou) pre účel „šitia zákonov“ na mieru pre ich objednávateľov v súbehu s korupciou a províziami). Slovensku hrozí ukrajinizácia (korupčná a provízna závislosť na vôli, prianiach a záujmoch oligarchokracie).

Klasická pravica a ľavica už neexistuje. Sú nečitateľné (platí aj pre sociálno-demokratický Smer, ktorý je dieťa reformovaných komunistov a socialistov SDĽ a HZDS na “sociálne orientovanú trhovú” ekonomiku. Chýba mi ekonomický, podnikateľský, obchodný a sociálny systém Baťa; spoluúčasť zamestnancov na riadení podniku, rovnosť príležitostí, zásluhovosť a s ňou podiel na zisku, komplexné sociálne zabezpečenie, ekonomika Milana Zeleného, a idea: “Myslieť globálne a konať lokálne.” Aj cezhranične.
Súbežne ekonomická teória Milana Zeleného v praxi. Nič nepožadovať od štátu, doma odvádzať dane. Houston, Houston, máme problém tu (pojmy slobodný a voľný obchod):
http://www.blogovisko.sk/obmedzovanie-slobody-volneho-obchodu.html

KDH je mačkopes svetskej demokracie a teokracie; „kresťania“ by mali byť obozretní, hoc sú občanmi svetského systému vecí; ostražití aj pri Progresívnych veriacich; falošná tuiež „kresťanská“ strana (Prostredník) je heretická filiálka Progresívneho Slovenska a SPOLU.
SaS je mačkopes („konzervatívni liberáli“. Čo to je?). OKS (Dostál) detto. OĽANO tiež (cením si ten krik. Pohýna veci dopredu; Matovič je aký je. Nemám ho za poloblázna. Má to v hlave v poriadku. Je len pre „maslom potreté hlavy“ rušivý element. Nech je. Občania si vo voľbách vyberú…).
Sme rodina nechce Ficov Smer ani Trubanove a Beblavého registrované partnerstvá. Počet Kollárových detí nie je Kollárov osobný ani politický zločin. Ten sa deje v priamom prenose z parlamentu a zo záznamov z Threemy.
Tu obzvlášť spozornejte: Za hranice demokracie mám totalitárske vyjadrenie Pavla Demeša: “Nedovolíme, aby sa v kampani hovorilo o témach ako národ, vlasť, rodina…“
Konšpirácie o výmaze a likvidácii pojmov vlasť, vlastenetvo, národ, národovectvo a rodina zo strany „liberálov“ nie sú konšpirácie. To je liberálny fašizmus v priamom prenose. Priamy otvorený nenávistný útok proti právam a slobodám iných. Podnet pre OČTK. Sú povinné konať na podnet aj ex offo. Sám podnet je článok z liberálmi nenávideného “konšpiratívneho” webu Hlavné správy.  
Sociologička, diplomatka a bývalá politička Magdaléna Vášáryová: „Tradičná rodina nikdy neexistovala.“ V oboch prípadoch ide o priamy útok piatej kolóny tretieho sektora na preambulu Ústavy SR a charakter štátu. Zvonka aj zvnútra. Povinne a zodpovedne zdieľam, povinne a zodpovedne vám treba vedieť, že: https://www.hlavnespravy.sk/mimovladky-platene-zo-zahranicia-idu-ovplyvnovat-volby-na-slovensku-nedovolime-aby-sa-v-predvolebnej-kampani-hovorilo-o-temach-ako-narod-vlast-rodina/1937399
Dokladám odkazom na zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/736459/do-predvolebnej-kampane-opat-zasiahne-treti-sektor-tvrdi-p-demes-podcast/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok2
Chýba mi slovenský Okamura a SPD a téma priamej demokracie, v časti posilnenie inštitútu petičného práva a občianskeho referenda. Aj téma migrácie a nechutností okolo xenofóbie, a v súvise s týmto inkriminujúcim pojmom, útokov na základné slobody a práva.

Konečne sa začali aj rokovania politických subjektov, majúcich zastupovať maďarskú národnostnú menšinu. Ale Maďari majú problém s Bugárom.
Chýba politický subjekt zastupujúci Rómov; detto Rusínov (je to na ich záujme a ľudských zdrojoch). Rómovia, nemajúci požadovanú mentálnu výbavu, lebo ich mentalita, majú svoju zástupkyňu, Irenu Bihariovú, na hrane s trestným zákonom nastavenú proti bielej rase, spoluzakladateľku PS (v koalícii s Beblavého SPOLU).

Do volieb pôjde Harabin (strana Vlasť) a Mečiar (strana Slovenská, liga). Lex Harabin neriešim, za seba strach z Harabina nemám, vlastne ani z Medčiara. Mimo politiku je od 98-meho, vystriedal ho “zločinec” Dzurinda a po ňom kamsi k liberalizmu v hlave “posunutá” Radičová; Mečiar dnes Slovensko vidí inak, a zrejme má čo povedať: Ani jeden nebol trestne stíhaný a odsúdený, nebolo im právne a súdne nič dokázané. Ani Dzurindovi a Miklošovi (asi len nostalgicky tárajúci diváci: Dzurinda a Radičová, sú viac  v Otázkach Václava Moravce, než v slovenských televíziách… (Vášáryová podobne). Radičová chodí “doma” na Pohodu a “vláči sa” s “liberálnymi demokratmi” a slniečkármi. Liberálnymi fašistami.
K dôvere občanov v slovenské právo a súdnictvo pridávam, že občania sa majú k svojim právam a zákonom (neprehľadná legislatíva) takto:

Akási “národná koalícia” je len humbug. Prázdna bublina. Rostasov projekt s “prezidentom” Harabinom obom nevyšiel; obaja zlyhali. Rostas dnes po viac ako roku čelí obžalobe z antisemitizmu (paranormálna trestná vec).

ĽSNS mi už lezie na nervy. Je transformovaná Pospolitosť. Kotleba sa práve máča v symbolike čísla 1488. Koná sám proti sebe. Tú stranu raz súd zruší. A príde zákon lex Kotleba. Aj “spolužiak” (Čižnár) sa učí…

Chmelár to “motá” hore dole, systémom pokus-omyl (strana, prezidentúra) pedagogická, vedecká činnosť (ako Procházka); aktuálne strana Socialisti… (vidím tam tiež osobnostnú patickú poruchu…). Sklon k mentoringu a násiliu (dať mu tak moc). Vedecké hodnosti a akademické tituly to nevytrhnú…
Nik nevie, čo vlastne Chmelár je a čo chce. U mňa sa úplne odpísal v roku 2016: “Všetci Zemanovi voliči vedia, že Zeman trpí nevyliečiteľnou cukrovkou…”  Vytkol som mu to. Zablokoval ma. Tak to robí s oponentmi aj dnes; chce mať svoju stránku “čistú”. Vo voľbách bez šance. Pre mňa, zablokovaného, Chmelár neexistuje. Jeho ego nie a nie byť uznané a akceptované… (dokonca mu nevyšlo ani prezidentské kreslo…).
Chmelár sa kamsi chce zaradiť a zviditeľniť a byť uznaný a akceptovaný. Zaradil sa už aj do šíku s ANTIFA (extrémistická organizácia); skúša to kade-tade, dávno nebol v telke. Nepozývajú (?)…
Ponúka aj registrované partnerstvá v zálohe ako neomarxista, novo ľavičiar; ak by ho chceli do koalície tí z PS/SPOLU a SaS..? Zahlasoval by aj za manželstvá dúhy..?
Svoje fotky na osobnom fb profile si mení ako ponožky a názory. Ako narcis a “mesiáš” falošný filozof a prorok Tibor Eliot (hmm…) Rostas; tu je Chmelár: https://www.facebook.com/eduard.chmelar?fref=ufi&pnref=story
Svoju profilovú fotku som zmenil raz. Aktualizoval som ju v čase, aby som “neklamal ksichtom”. Nič na titulnú stránku typu Rostas, módneho časopisu ani Zem a vek; ten už nečítam, hoc som tam publikoval, a nie som ani vzor polonormálneho zženštelého metrosexuála…
Tu je Rostas: https://www.facebook.com/tibor.e.rostas?fref=ts  Od momentu, keď som mu to zmienil, ma ani Rostas “nemusí”…

Teším sa na Harabina a jeho “Vlasť” a jeho predstavy spôsobov návratu k dnes rozbitému právnemu štátu verzus politická vôľa pre výkon zmien ústavy v časti prokuratúra a justícia; mám ale výhrady “samorosta”. Mám výhradu: Verejne činná osoba má dbať o slovenskú spisovnosť a kultúru prejavu…
Nesúhlasím s generalizáciou zákazu retroaktivity; práve milosťami a amnestiami bol narušený právny štát. Ich zrušenie zakladá prirodzené právo nad pozitívnym právom. Už mala byť zrušená aj milosť Kočnerovi. Je vrchol skrytého ľadovca a reprezentatívna „vzorka“ mafiánskej oligarcho-partokracie; vydieranie, objednávky vrážd. Slovenské a cezhraničné podsvetie. V tej pavučine je aj a najmä Smer, už nielen s Ficovou “kolou”; je to už aj Threema. Boli dojednávané politicko-oligarchické politické kšefty a rozsudky. Hlas podobný Ficovi “myslel „vlastnou hlavou“ (o 75 mil. Sk pre Smer hovorí o F. Flašíkovi.). Rád by sa kamsi “upratal” (ústavný súd). Pripomeňme si aj Ficovo (rok 2009): “V roku 2014 ma už v politike neuvidíte.” Vidíme…

Škandalózne bolo menovanie Kováča ml. veľvyslancom. Je v postavení obvineného v trestnej veci Technopol. Prezidentka Čaputová Lajčákovu osobu vymenovala v rozpore s jej deklarovaným etickým kódexom; poslušná svojmu nadriadenému.

Cúvať a čistiť politický priestor bude „cezvolebne“ ťažké a takmer nemožné; oligarchia pokračuje v privatizácii parlamentu (súkromné rokovania; „koly“ sa dokazujú ťažko; nie sú nástroje; mám ich). Vlastné podnikateľské a „politické“ záujmy má aj dobre „viditeľná“ Penta a Eset. A ďalšie. Oligarchokraciu treba rozbiť systémovými opatreniami smerom k kontrole pohybu a komunikácie poslancov parlamentu (kedy, kde, s kým a pre koho).

Zamrznutá súdna rada sa konečne “rozhýbala”. Bola rozhýbaná. Chce to zákon o disciplinárnych senátoch.
Prokuratúru treba tiež “od hlavy”. Sčasti už „samo odkonšpirovaná“ (dajú sa očakávať aj ďalšie odhalenia).

Tri súčasti (trojdelenie ústavnej moci) treba rozobrať na súčiastky a poskladať inak; totálne a absolútne oddeliť výkonnú (vnútro, prokuratúra, policajný zbor, inšpekčná služba) a súdnu moc úplne odstrihnúť od akýchkoľvek politických vplyvov; ryby sa budú sa brániť, svoj rybník si sami nevypustia. Chce to aj lustrácie a previerky osôb v terajšom a budúcom postavení ústavných a verejných činiteľov. Garantom previerok sudcov má byť len súdna rada. Ústavných sudcov by mal voliť sudcovský a právnický stav. Generálneho prokurátora zasa len prokurátori.
Politici musia dať ruky preč od justície a prokuratúry! Inak “odťať”!
Slovensko potrebuje hlboké a dôsledné systémové zmeny. Rozobrať na súčiastky a znova poskladať. Inak hrozí zdvihnutý prst Európskej komisie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?