Publikované: 29.10.2020

Čo je civil convivencia treba pápežské vysvetlenie

Civil convivencia (španielčina) rovná sa občianske spolužitie. Tento pojem bol vo filme Francesco preložený ako „zväzok“ alebo „partnerstvo“ párov rovnakého pohlavia:
„To čo musíme vytvoriť, je zákon o občianskom spolužití. Takto by homosexuáli mohli mať zákonné krytie. Normy tohto typu som hájil.“
Čo však pápež týmito slovami myslel, sa divák nedozvie z filmu ale už ani z pôvodného televízneho rozhovoru, z ktorého boli citlivé pasáže vystrihnuté.
Možno sa preto len pri najlepšom v dobrej viere domýšľať, že pápež hovoril o medziľudskom spolužití úplne všeobecne. Možno bola reč o nevyhnutnosti presadiť zákon legalizujúci homosexualitu, niekde ešte trestnú. Možno o antidiskriminačnom či trestnom zákone, v časti nenávistné homofóbne skutky, ktoré oba Slovensko má…
Ústavný súd SR neriešil žiadny podnet podozrenia z porušovania alebo obmedziovania základných ľudských práv osôb patriacich k “dúhe”.
Ombudsmanka v rozpore so zákonom o verejnom ochrancovi práv dožaduje sa prijatia zákona o registrovaných (životných) partnerstvách párov rovnakého pohlavia v opore o nič, len arbitrárne.
https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=31832
Vatikán, 23. októbra 2020/08:50 MT (CNA): Mexická Televisa:
„Vatikán zadržal zábery z rozhovoru z roku 2019, ktorý uskutočnil s pápežom Františkom a v ktorom pápež požadoval prijatie zákonov o občianskych zväzkoch pre páry rovnakého pohlavia. Nachádzajú v dokumente František, avšak Vatikán zatiaľ vec nevysvetlil.“
https://www.catholicnewsagency.com/news/mexican-broadcaster-televisa-vatican-held-back-popes-words-on-same-sex-civil-unions-in-2019-interview-76337
Odovzdanie ceny Kinéo Movie for Humanity Award americkému režisérovi Evgeny Afinevskému za dokumentárny film Francesco:
               
https://www.agensir.it/quotidiano/2020/10/22/cinema-vaticano-consegnato-il-premio-kineo-al-regista-afineevsky/
Bergogliov list z roku 2010
Či podporil-nepodporil zväzky párov rovnakého pohlavia v minulosti, vypovedá jeho list predsedovi komisie pre laikov pri Argentínskej biskupskej konferencii, Justo Carbajalesovi, v predvečer parlamentnej diskusie o návrhu zákona o manželstve osôb rovnakého pohlavia a práve na adopciu detí:
Nejde o otázku pouhé terminologie či formální konvence týkající se soukromých vztahů, nýbrž o svazek antropologické povahy. Podstata lidské bytosti tíhne ke spojení muže a ženy jakožto vzájemné realizaci, pozornosti a péči, jakožto přirozené cestě k plození dětí. To propůjčuje manželství jeho sociální vznešenost a veřejnou povahu. Manželství předchází stát a je základem rodiny, je buňkou společnosti a předchází každou legislativu, dokonce i církev.
Z toho plyne, že schválení návrhu diskutovaného zákona by bylo reálnou a závažnou antropologickou regresí.
Manželství muže a ženy není totéž, co soužití dvou osob téhož pohlaví. Rozlišování neznamená diskriminování, ale naopak respektování. Odlišování skrze rozlišování není hodnocením, není diskriminací. V době, kdy se tolik zdůrazňuje bohatství pluralismu, kulturní i sociální odlišnosti, je opravdu protimluvem minimalizovat základní lidské odlišnosti. Otec a matka nejsou totožní.
Nemůžeme učit budoucí generace, že je totéž připravovat se na založení rodiny přijetím závazku stabilního vztahu mezi mužem a ženou a zároveň žít s osobou téhož pohlaví.
Dávejme pozor, abychom při prosazování práva dospělých, které se za tím skrývá, nedošlo k odstranění prioritního práva dětí, které je výhradně třeba upřednostňovat, aby měly prospěch ze vzorů otce a matky a aby měly tatínka a maminku.“

https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=19129
Poznámka: Ibaže v roku 2013 mal mať zmierlivejší iný názor, ktorý ale odmietli biskupi. S odstupom desiatich rokov pribúdajú závažné poznatky vnútorného rozkolu katolíckej cirkvi, nahlodávanej neomarxizmom a vysvitli aj skutočné dôvody odstúpenia pápeža Benedikta XVI.
http://www.blogovisko.sk/treba-papezske-vysvetlenie.html
Po všetkom, čo odznelo a popísané bolo, mi na otázku, ktorú som položil v článku: Je treba pápežské vysvetlenie? A odhalení, že citlivé pasáže boli z dokumentu vystrihnuté, prichádza odpoveď: ÁNO.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?