Publikované: 18.11.2019

Čo nám dal a vzal…

Veľký November nám vzal istotu práce, sociálne istoty, bezplatné vzdelanie a zdravotníctvo, podporu pre mladé rodiny a lepšie medziľudské vzťahy, dal nám však iné hodnoty, hlavnými z nich sú sloboda a demokracia, s ktorými si nevieme rady…
Na úvod konštatujem, že čítanosť článku bude “obchádzaná”. Lebo je nepríjemné a osobné. Lebo osobný, náš, ľudský faktor (sebecký gén ega). Čítanie si vyžaduje odvahu na sebareflexiu a samostné kritické myslenie.
Bez týchto atribútov našej osobnej mentálnej výbavy nie je možné pokračovanie “nežnej revolúcie”.
Oslavy Veľkého novembra a „nežnej revolúcie“ zodpovedali jej obsahu, boli očakávane pompézne aj bizarné, a najmä manipulatívne orwellovským newspeakom, kontaminované toxickou a infekčnou liberálnou memetikou.
Takou, akou bola Veľká francúzska „osvietenská“ revolúcia; toto vyhlásenie chce odvahu pozrieť pravde do očí, lebo jej symbol priniesol 20. storočie plné krvi a násilia, komunizmus, nacizmus (národný socializmus) liberalizmus a fašizmus všetkých odrôd a farieb, v mene slobody a ľudských práv, a tieto lži sme si preniesli do tretieho milénia aj so Schillerovou Ódou na radosť v Beethovenovej deviatej, ako hymny EÚ;
voluntaristická a utopistická lož (od ESUO k EHS, ES, k súčasnej idei a kríze EÚ):
https://sk.wikipedia.org/wiki/Utopizmus
https://sk.wikipedia.org/wiki/Voluntarizmus
Pridajte k tomu Kalergiho ideológiu a ideológie liberalizmu. Kdesi na pozadí je sionizmus.
Proces rozširovania, integrácie a centralizácie EÚ, uvoľnil rozpad RVHP a zánik Varšavskej zmluvy v roku 1991.
Z jedného vlaku a bloku (ZSSR, socializmus a komunizmus) sme presadli do druhého (USA/EÚ/NATO).
Dnes čelíme novej hrozbe straty suverenity a zvrchovanosti; je ňou pasca európskej neslobody v akýchsi OSN a EÚ artikulovaných a chránených “európskych slobodách, právach a hodnotách”…
A to je predzvesť ďalšieho utopistického raja…

Váš rozum a myslenie manipulujú cez vaše emócie; menia poradie vašich mentálnych procesov aj cez estetické kategórie krásneho a vznešeného, sami nimi manipulovaní (Delacroix bol nimi použitý; porovnajte s Goyom):

Fascinácia príbehom (naratív VFR):
Veľká francúzska revolúcia a jej boj za bratstvo, rovnosť a slobodu, bola a je aj dnes udržiavaná, ako mega lož, s jej fatálnymi následkami aj pre 21. storočie. Heslo VFR “Fraternité egalité et liberté!” (Bratstvo rovnosť, sloboda) je LOŽ (!) v konflikte so základnými ľudskými právami. Rozvoj utopizmu (Morus, Campanella) aj ideológie komunizmu. Vnášaná do definície demokracie dnes. Len odlesk antickej Agory. VFR založila fenomén rovní a rovnejší… (spracoval George Orwell v rozprávke Farma zvierat).
Zapamätajte si a vezmite na vedomie, že:
Ľudia nie sú si rovní inak než pred zákonom. Sloboda nie je bezbrehá. Práva nie sú bezbrehé.
Ľudské práva a slobody delíme na základné a akcesorické (odvodené od základných, vedľajšie, doplnkové k základným slobodám a právam).
Hranice ľudských slobôd a práv rozširujú liberáli a ultraliberáli.
Posúvajú ich až za hranice únosnosti samotnou “slobodnou a demokratickou” spoločnosťou, ako tvorkyňou a príjemkyňou slobôd a práv (Listina, Ústava a zákon).
Osobitne (1) pravicoví, povestné Kiskovo freudovské prerieknutie: “Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom!” (správne: Obchodné záujmy nesmú byť nadradené ľudským právam!” Osobitne (2) ľavicoví (nástup neomarxizmu a utláčaného proletariátu od druhej polovice 20-teho storočia; napríklad LGBTI).
Mimochodom, ono “bratstvo” je rodovo diskriminačné (v dobe VFR neexistovalo volebné právo žien). VFR by mala prebehnúť v islame.
Výklad hypotézy, že “Ľudia sa rodia v dôstojnosti a právach” je správny. Výklad tézy (pokračovanie) že ľudia sú si rovní v právach je scestný a manipulatívny. Nie sú si rovní (obzrite sa kolo seba). Rovnosť práv zakladá zákon. Aj v prípade dnes osobitne aktuálneho: “Padni komu padni!”.
Všimli ste si, že oba režimy (“komunistický aj post komunistický”) rady operujú s populistickou, ľavicovou aj pravicovou falošnou rovnostárskou rétorikou..?
Môj článok je vklad do debaty Jičínský, Klaus, Pithart na ČT24:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2979419-chaos-zaplnena-namesti-i-heslicko-pravda-a-laska-klaus-pithart-a-jicinsky-reflektuji
Havloidom a pravdoláskárom…
Došlo aj na reflexiu obsahovo vyprázdnenej Havlovej lži: “Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!”. Nemusí a nezvíťazí. A najťažšie je definovať pravdu. Na dlažbe námestí a pod nohami “ulice” neleží, tam ju nehľadajte.
Ako sa vyrovnať s dotovanými voľbami, kandidátmi, stranami, a nimi zvnútra aj zvonka o riadenými výsledkami volieb..? Len silné a jednotné hnutie “zdola” (“oni” zdola neprichádzajú) môže ísť do volieb bez veľkých peňazí…
Tak ako OF a VPN. Len s minimálnymi nevyhnutnými nákladmi. Tichý, neokázalý “disent” so samokontrolou. Domáce tlačiarne. Kuriéri. To chce ale nesedieť na fejbúku. Fejzbúk iniciatívu zabije. Treba najmä odmietnuť veľkých a štedrých darcov a sponzorov; sponzorské dary a finančná podpora zaväzujú…
Za sponzorské dary politickým stranám po voľbách začnú chodiť faktúry. Končíte. Ak si chcete založiť noviny, tak vás nesmie vlastniť Penta ani Eset. Inak so slobodou a nezávislosťou končíte ako SME a Denník Nenávisť, a tak, ako každý taký politický subjekt. Faktúry chodia aj prezidentke. 
Dnes už pase. Až zasa nabudúce. A vznikne taká potreba. Slovensko nedozrelo. Možno dozrie po nastávajúcich parlamentných voľbách. O slobode a demokracii len tárame, snívame o nich, všetci len na svoj liberalizovaný a individualizovaný obraz.
Cesta k demokracii a slobode sa budúcimi voľbami neskončí.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?