Publikované: 13.10.2020

Čo nové „pán Covid“?

Zahraniční experti tvrdia, že covidom sa po prvom možno nakaziť aj viackrát. Pacienti, ktorí už raz prekonali ochorenie COVID-19, môžu po opätovnej nákaze novým druhom koronavírusom pociťovať dokonca silnejšie príznaky. Každé nové ochorenie môže mať vážnejší priebeh.
Vyplýva to zo zistení štúdie zverejnenej v pondelok v prestížnom medicínskom časopise The Lancet Infectious Diseases.
Stručný výťažok uviedla TA3:
https://www.ta3.com/clanok/1194514/prekonali-ste-koronavirus-opatovne-nakazenie-moze-byt-horsie.html
Plný text štúdie:https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30764-7/fulltext

Efekt ochrannej vakcinácie je zatiaľ neznámy. Ak ten „samorast“ Donald Trump dnes tvrdí, že už je úplne zdravý, zrejme „on hospodu svou na omylné roli má“.
Perspektívy (1): „Vlna za vlnou sa valí“ (2): Trvalé ochranné opatrenia?
Čo na to sociálna psychológia a ekonomika? A čo na to politika? Trvalý núdzový stav? Preto naša vláda už dnes (nález ústavného súdu) posilňuje právomoci hlavného hygienika?
O štúdii nepochybne naši aj európski a svetoví politici vedia…
Nevie sa, ako dlho je osoba imúnna po prekonaní ochorenia. Nie je jasno ani vo veci mutácií covidu, ale ani v dĺžke doby (záruky) imunizácie po vakcinácii.
Na korekné vedecké odpovede je ešte priskoro. Postupne budú prichádzať až v priebehu budúceho roka…
Viedenská štúdia, ako pridala TA3, oznamuje, že na novú nákazu postačí už len 500 covidových častíc. Prepočítavajte si ich.
Tak, aj to by sme mali.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Na návrh vlády parlament s ústavnou väčšinou 95 hlasov štvorkoalície zo 150 poslancov Národnej rady Slovenska rokuje o návrhu novely zákona o ÚVZ: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25373/1
Ficov návrh na späť vzatie zákona vládou na jeho nové spracovanie parlamentom neprešiel. Zo zákona bude vyňatá zmienka o povinnom očkovaní, lebo tam už je. V návrhu novely zákona o ÚVZ sa nachádza aj pasáž o vylúčení možnosti odškodnenia. Vláda vie, že urobila a robí zle.
Novelou sa zbavuje zodpovednosti, aby si mohla „umyť ruky“ a ukázať na ÚVZ prstom: „Aha, to on!“
Návrh novely zákona akože inak (!) v skrátenom legislatívnom konaní prešiel do druhého čítania (na dnes po 20-tej hodine) počtom hlasov: Prítomní 104, za 81 proti 23; zdržalo sa 0 hlasov.
Zdravotnícky výbor (Cigániková) potrebuje viac času na prerokovanie tejto novely. Zasadanie pléna NR SR bude pokračovať v stredu o 9.00 h.
Zákon (novela) o ochrane podpore a rozvoji verejného zdravia č. 2007-355/2007 bol schválený dňa 14.10.2020 o 11,20 takto:15. schôdza NRSR splnila svoj účel a bola bola ukončená.

Žiadam o urýchlené predčasné voľby!  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?