Publikované: 16.10.2019

Čo nového v predikcii hyperkrízy?

   Nič. Absolútne nič. Vývoj ide zákonitým tempom a spôsobom.

   Zázračný hospodársky rast neprichádza a ani prísť nemôže. Vo fáze vysoko pokročilej inflácie sa hospodársky rast musí spomaľovať, neskôr zastaviť a nakoniec upadať. Celý tento krízový proces nakoniec musí nevyhnutne skončiť ekonomickým delíriom. EU a vyspelý svet sa teraz nachádza medzi fázami spomaľovania a zastavenia. Pokles je zrejme blízko, ale závisí od veľkosti hystérie centrálnych plánovačov. Je vysoko pravdepodobné, že sa rozhodnú pre vysokú infláciu – superinfláciu. To by nástup fázy poklesu oddialilo, ale veľkosť poklesu zväčšilo.

   Čo sa týka narastania dlhu, ten nespomaľuje, ale čoskoro sa rozbehne ráznym krokom. Nemôže inak. Je bytostnou súčasťou inflácie . Tá bez neho zatiaľ nemôže existovať. Príde možno ale chvíľa, keď sa od seba odpútajú. Hlasy o bezdlhovej inflácii sa množia. Je to ale nezdravý sen nezdravej doby. Inflácia bude spôsobovať rozvrat aj bez dlhu. Spúšťa mechanizmy, ktoré som už viackrát spomínal a ktoré silnejú s pokročilou infláciou. Odpútanie sa inflácie od dlhu na základe akéhokoľvek triku situáciu vygraduje, pretože sa stratí to jediné, čo súčasnú podobu inflácie brzdí – dlh !!

   Prehlásenia FEDu o deflácii – teda zvyšovaní úrokových sadzieb sú len zmesou psychologickej taktiky, narastajúceho zúfalstva a snahou o nebezpečný pokus naozaj úrokovú mieru zvýšiť. Ak sa FED na tento pokus odhodlá, skončí to veľmi rýchlo návratom ku zníženiu úrokovej sadzby a sanáciou vzniknutej situácie zápornými sadzbami – skrytými, alebo otovrenými. O skrytých hovoria napríklad čínsko-americké profesorky Wu a Xia:

https://www.frbatlanta.org/cqer/research/shadow_rate.aspx?panel=1

  Celý problém rozpadu svetového menového poriadku môžu prekryť geopolitické procesy a podstata problému nebude pochopená, ale je nepochybné, že keď tento problém nepochopia súčasníci, pochopia ho nevyhnutne generácie po nás. Možno o 30, alebo 130 rokov. Podobne, ako my začíname rozumieť ekonomickým teóriám spred stoviek rokov.

   Ak by niekoho zaujímali moje predikcie v problematike rozpadu finančného systému, nájde ich na inom mojom blogu:

http://www.blogovisko.sk/co-nas-caka-1.html

Určujem na nich aj konkrétne termíny deštrukčných javov. Sú to termíny, pred ktorými bolo takmer vylúčené, že by došlo k naplneniu popisovaných javov. Ale po týchto termínoch pravdepodobnosť prudko narastá a popísané javy nastanú pomerne rýchlo buď v popísanej podobe, alebo v podobe principiálne veľmi blízkej.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?