Publikované: 24.02.2020

Čo prináša brexit

Súčasťou EÚ vítanej a európsku civilizáciu a kultúru „obohacujúcej islamizácie“ v duchu európskych liberálnych hodnôt, je import islamského práva šaría do európskeho právneho systému.

V dôsledku brexitu ale dochádza aj k oddeleniu britského právneho systému od európskeho právneho systému.
Islam je jednotou náboženstva, ideológie, politiky a islamského práva šaría. Vo svojej povahe politický islam na stôl EÚ kladie požiadavku negociácie, aproximácie a implementácie islamského práva šaría právneho systému EÚ; a do momentu brexitu sa tieto procesy týkali aj jej ostrovnej súčasti, Veľkej Británie. Toto brexitom končí…
Prvé video nie je ošetrené zdrojmi: https://www.youtube.com/watch?v=x6TJdriiJDo
Druhé video je vecnejšie: https://www.youtube.com/watch?v=gtFF3YdWN-s
Ak prebehol len náboženský sobáš, ale už nie občiansko-právny, ktorý by ten náboženský podľa zákonov právo UK potvrdzovalo, nemôže byť taký sobáš uznaný anglickými súdmi ako platný a legálny, keďže jednoducho neprebehol pred anglickými úradmi.
Z pohľadu anglického práva sa takýto sobáš skrátka neuskutočnil, teda je nelegálny, pretože je len náboženský.
Preto sa ani rozvádzajúce sa ženy takýchto náboženských sobášov nemôžu obracať o rozvedenie manželstva na anglické súdnictvo, pretože pre anglické súdnictvo nie je náboženský sobáš legálny podľa anglických zákonov.
K tomu, aby bol legálny, aby museli svadobčania podstúpiť aj onen občiansky obrad, o ktorom sa píše v tomto článku a priložených zdrojoch:
https://www.theguardian.com/world/2020/feb/14/islamic-faith-marriages-not-valid-in-english-law-appeal-court-rules
http://www.michalapetr.cz/doku.php
http://www.michalapetr.cz/lib/exe/fetch.php?media=playground:akhter-khan-media-summary.pdf
Ak ste si kto z vás (ne) všimli cirkusy liberálov a Milion chvilek pro demokracii a ľudsko-právnych mimovládok okolo zvolenia Stanislava Křečka na post českého ombudsmana po končiacej Anne Šabatovej, čítajte tu:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3051494-nejde-o-me-jmeno-spolecnost-je-rozdelena-a-vasne-se-vybijeji-na-volbe-ombudsmana-rika
Stanislav Křeček nie je ombudsman podľa predstáv slniečkárov a vítačov liberálnej neo ľavicovej neomarxistickej proveniencie; tieto predstavy ale spĺňa Mária Patakyová (účasť a podpora dúhových prajdov) a je konsenzulánou ombudsmankou “menšín” krvnej skupiny PS/SPOLU.
Nemohli ste si všimnúť ani to, že o zatiaľ neprávoplatnom rozsudku české ani slovenské médiá, ktoré informujú podľa zásady: „Čo sa nehodí, škrtnúť“ že o ukončení práva islamského šaría a jeho šancí na domestifikáciu vo Veľkej Británii po brexite neinformovali.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?