Publikované: 23.12.2015

Čo prináša Priama Demokracia

Nakoniec som skončila ako č. 12 na kandidátke Priama Demokracia. Spomeniem tu pár reakcii na moju otázku, či ma bude voliť.

Prvú otázku som položila známemu na trhovisku, či ma bude voliť. On odvetil, že áno, ak bude vo volebnej komisii. Ja som si v duchu povedala, tvoja odpoveď bola skutočne povzbudivá. Potom som položila známej, tak mávla rukou, že žiadnu politickú stranu voliť nebude. A ja si v duchu pomyslím ironicky. Vďaka všetkým politikom, ktorí svojím konaním znechutili ľudí. Tretia odpoveď už bola kladná, že áno.

Prináša politická strana Priama Demokracia niečo originálne?  Každá strana chce priniesť niečo originálne. Na kandidátke Priamej Demokracii kandidujeme 26 kandidáti za ešte budúcu politickú Stranu Práce Slovenska. Každý vie, že veľkú časť agendy Mariky Ritomskej zaberá boj proti mobbingu. Ale mobbing nie je celý program SPS. Je to aj boj proti korupcii, ako to povedala Marika na tlačovke začiatkom decembra, že snímeme pásku z oči spravodlivosti, aby nebola slepá, ale aby bola spravodlivá ku slabým a utláčaným, ale tvrdá ku veľkým agresorom. Proste odstrániť ten 26 ročný marazmus. A narovnať politikov tak ako narovnal invalidov a držiteľov Jánskeho plakety páni Frešo a Nesrovnal. Títo dvaja zrovnali invalidov so zdravými, a my zrovnáme politikov a vedúcich funkcionárov  v štátnej správe s obyčajnými ľuďmi, aby proste mali aj svoje povinnosti. Lebo za výkon verejnej funkcie musí byť aj zodpovednosť. Ak urobí štátny vedúci manažér chybu, aby nebol len odvolaný, ale aby niesol aj finančnú zodpovednosť. Aj predavačka v obchode podpisuje hmotnú zodpovednosť. Zarobí od 300 e do 600 e, ak má manko musí platiť. Robotník obsluhujúci drahý stroj tiež podpisuje hmotnú zodpovednosť, že ak stroj pokazí, tak ho musí nahradiť alebo resp. zaleží na milosti a nemilosti svojho tím lídra, ktorý ho dokáže z maléru vysekať, alebo ho nechať tak. Poškodiť stroj sa dá veľmi ľahko, ak za pracovnú zmenu urobí tisíc pohybov s rukou.Tak potom prečo by zodpovednosť nemal niesť aj taký člen vlády, či premiér? Urobí škodu z nedbanlivosti alebo vedomú, tak následne by mal platiť zo svojho. Ak by to tak bolo, veci by sa inak menili.

Priama Demokracia prináša aj zmenu vo volebnom systéme, tzv. priamu demokraciu, viac práv občanom, než politikom. Teda zrovnať politikov s občanmi. Ďalej tam majú oddelenie politických strán od štátu. V ústave je, že politické strany sú oddelené od štátu, ale rozpor v ústave je, že politické strany sú financované zo štátneho rozpočtu. Ale toto privilégium má iba pár parlamentných strán. Ostatné malé, ak chcú kandidovať, tak musia naškrabať peneží na tzv. volebnú zábezpeku. Ak prekročí volebný výsledok dva percentá, tak im to vrátia. Inak to pripadá štátu. Rovnosť politických strán je iba de jure, de facto je tu diskriminácia vid môj článok – Čo tak podať návrh na vyhlásenie budúcich volieb v marci 2016 za neplatné? Ďalší bod volebného programu Priamej demokracie je jedna daň, nie milión ako je to dnes. Liberálna politická strana mala heslo, nech žije cirkev ale za svoje. Ja som to zmenila na: Nech žijú politické strany, ale za svoje!

Marika Ritomská okrem úlohy volebnej líderky Priamej Demokracie naďalej vedie tvrdý boj proti mobbingu, eviduje nové obete, pomáha im, chodí po súdoch, pomáha každému kto ju požiada o pomoc. Je toho čím ďalej viac. Má bohaté skúsenosti z vrcholovej politiky, ktoré môže ponúknuť všetkým kandidátom na listine Priama Demokracia. S jej líderstvom má PD  reálnu šancu na úspech vo voľbách. Ale tento úspech závisí od voličov, ktorých musí byť najmenej 100 000, čo je päť percent. Marika Ritomská dostala darček od médií, v podobe diskriminácii v médiách alebo ak ju v nich spomenú, tak len aby ju špinili. Keby si plnila “riadne” svoje poslanecké povinnosti, to jest hádať sa v parlamente, tak by mala svoju pravidelnú rubriku v médiách. Ale politika nie je o tom. Je to o službe ľuďom. A Marika môže ísť ostatným poslancom v NR SR príkladom.

Politika nie je iba o stretnutiach na teatrálnych mítingoch pred voľbami vid Smer na štadiónoch, predvádzaní sa pred kamerami Lipšic a Matovič, či Hlina. Politika je medzi občanmi, presvedčiť občanov o svojom programe a získať ho. A po volebnom úspechu, vykonávať politiku viac ako službu, než biznis.

Toto je moja fb stránka: https://www.facebook.com/Gabriela-Z%C3%A1vack%C3%A1-za-Barcu-a-Ko%C5%A1ice-455967624599147/

Okrem programu, ktorý má Priama Demokracia, mám aj osobný pre Košice a mestskú časť Barcu, to je kultúrny, sociálny a ekonomický rozvoj.

 

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?