Publikované: 03.02.2014

Čo sa dá s platom europoslanca

Aby som post europoslanca využil čo najefektívnejšie, s vašim mandátom na principiálnu zmenu v prístupe k výkonu funkcie voleného politika obsadím úrad europoslanca následovne:

Každé dva mesiace budem potrebovať trojicu asistentov z rôznych regiónov Slovenska na šesť mesiacov. Prvé dva mesiace obsadia takýmto spôsobom miesta prví traja záujemci, po dvoch mesiacoch prídu ďaľší traja, po štyroch mesiacoch to bude spolu deväť. Po šiestich mesiacoch prví traja uvoľnia miesta novým trom a tak ďalej. Za päť rokov, funkčné obdobie europoslanca, dám príležitosť 90 záujemcom. Vytvorím silný tím, znalý záujmov Slovenských regiónov a schopný adekvátne reagovať tak v Bruseli ako aj na Slovensku.

Je na čase, aby si verejnosť a volení reprezentanti vzájomne dôverovali, a aby si obidve strany uvedomili kto komu slúži. Kávu si uvarím sám. Budete mať plnú agendu dôležitejších vecí. Dúfam, že prax v mojom úrade pomôže odštartovať kariéry úspešnejšie ako je moja a že spolu spravíme pre Slovensko oveľa viacej ako by spravil jednotlivec.

Nemôžem sľúbiť, že budem môcť zobrať každého, kto sa prihlási. Môžem však sľúbiť, že na mojich príbuzných sa táto ponuka z princípu nevzťahuje. So záujemcami sa nemusím poznať. Musíme však ťahať za ten istý koniec povrazu, čo v tomto prípade nie sú peniaze. Akýkoľvek post volený priamo občanmi, či ide o mestské zastupiteľstvo, národnú radu, alebo Európsky parlament vnímam ako poslanie dotyčnej osoby, nie ako zárobkovú činnosť. K postu, na ktorý kandidujem, sa snažím preto patrične a včasne pripraviť.

Transparentnosť ohľadom mojich plánov integrovať úrad s dianím na Slovensku a vice versa, a ako plánujem zvládať neštandartnú agendu keďže mám iný cieľ ako ísť s vetrom a užívať si plat, pokladám za zodpovednosť voči voličom. Príležitosti uplatniť sa v mojom úrade v Bruseli nie sú láskavosťou, ale potrebou.

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?