Publikované: 11.06.2020

Čo sa stalo dnes, už sa nesmie zopakovať!

Sústrasť pozostalým vyjadrili prezidentka, predseda českej, slovenskej vlády, obaja ministri obrany, a ďalší politici a verejne činné osoby. Pripájam sa.

Rešpektujem úlohu a horlivosť spravodajských médií v ich úlohe informovať. Nič proti, má ale aj temnú stránku. Zriedka kto by čakal, že násilie prezentované médiami, ktorými je masírovaná psychika ľudí, a ktoré má mať výchovnú funkciu pre posilnenie obhajoby a ochrany európskych hodnôt, bude mať kontraproduktívny psychologický efekt s významom vzoru pre sociopatické persóny, ktoré aktivuje.
Skutok nevykazuje znaky terorizmu s rasovým, náboženským alebo politickým motívom. Nebol náhodný ale plánovaný s osobným pozadím bývalého žiaka školy.
Obávam sa, že násilie 11. júna vo Vrútkach je pokračujúci už skorší začiatok, majúci pôvod najmä v západnom transatlantickom zahraničí.
Je zle, a už veľmi zle. Čosi nám všetkým uniká
Viním všetky post novembrové vlády, všetkých jednotlivcov, ich členov, ktoré previedli Slovensko od Novembra 1989 až sem, k napĺňaniu západných „európskych hodnôt“ s týmto výsledkom.
Spoločnosť aj ich zásluhou nekonverguje ale diverguje (rozchádza a rozpadáva sa).
Konštatujem, že ako v USA či inde vo svete, násilie má infekčný, epidemický a pandemický charakter.

Psychológia nie je schopná a spôsobilá predikovať správanie osobnostne psychicky narušených osôb.
Preto aj v prevencii má zanedbateľnú rolu. Nastupuje až forenzná psychológia „po“ a „ex post“ a s ňou skúmanie psychologického profilu páchateľov, ich motivácií plus diagnostika po, a vzťah páchateľa k obetiam. Ibaže: Toto už nikomu nikdy nepomohlo.
Každá ľudská bytosť má dvojitú janusovskú tvár, ak kto chce, dichotómiu ľudského faktora, a k nim spúšťače (tlačidlá) dobra a zla.  
Z vyšetrovania sa pribúdajúcimi prípadmi stáva postupne policajná rutina, ktorá nezakladá prevenciu, len erudovanosť policajných vyšetrovateľov; vypočutím a „vyťažením“ blízkeho a širšieho okolia páchateľa sa ustáli motív a vec uzavrie.
Útočníka zabili asi 300 metrov od školy, keď sa z miesta činu snažil utiecť. Svedkovia popísali, že polícia naháňala páchateľa v uliciach neďaleko školy, potom začuli výstrely…

Nuž, chceli sme do západných transatlantických civilizačných, ekonomických, kultúrnych a politických štruktúr, tak v nich sme, a tak si ich užívajme
Ide o „pridanú zápornú hodnotu“.
Každá vláda hodnotového systému euroatlantických štruktúr, ktorá v mene liberalizmu a akejsi vágnej  „liberálnej demokracie“ zo spoločenského prostredia vytláča zo sociálneho rozmeru a obsahov kresťanské hodnoty a etiku, čelí vnútro spoločenskému násiliu na osi ľudské práva verzus ľudské slobody, ľudské slobody verzus ľudské práva…
Euro atlantický systém, vážne zranený Covid-19 nie je ďaleko od vnútornej občianskej vojny. Čeliť jej represívnymi opatreniami, je znak tretej totality.

Slovensko čakajú ženijno-technické ochranné a bezpečnostné opatrenia pre rezort školstva a nielen… (finančné zdroje navyše). Ale aj jasné odpovede na otázky práva ochrany majetku, zdravia a života so zbraňou.
Česko už odpovedá sebe aj Európskej komisii a jej odzbrojovacej smernici. Ide o ľudské a občianske právo, odvodené od základného ľudského práva na život.

Každá vláda, v USA či EÚ sa vždy zaprisaháva, že podobný skutok sa už nesmie opakovať. Vždy. Prípad od prípadu. Dnes sa zaprisahal predseda slovenskej vlády (a všetci politici s prezidentkou, čo mali po ruke možnosť sa zviditeľniť a nechať počuť). Lebo súbeh so zberom politických bodov…
Keď vidím “zronené” politické persóny, neverím im
Čakal a hľadal som spôsob a možnosť, aby som vec pre dnes stručne uzavrel takto: Všetko je len na oko a akože; väčšina politikov sa na niečo len hrá…
Pokánie a skutky vyzerajú inak.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?