Publikované: 12.12.2015

Čo tak podať návrh na vyhlásenie budúcich volieb v marci 2016 za neplatné?

Sotva začala volebná kampaň a do volieb je ešte tri mesiace. Je smiešne, keď to píše Gabika Závacká, kandidátka č. 12 za stranu Priama Demokracia. Nepíšem tým proti sebe? Proti Marike Ritomskej a ostatným kandidátom PD? Nie som ako z krajiny Kocúrkovo?

Áno som z krajiny Kocúrkovo a som Kocúrkovčanka. A to Kocúrkovo je vlastne Slovenská republika. A Slovenská republika je také Kocúrkovo,kde je všetko postavené na hlavu. Dobrí ľudia ako Ritomská Marika sú strapňovaní, zámerne sú od médií odstavení, asi politickou konkurenciou? alebo nebezpečnou témou – mobbing.

Diskriminácia v priamom prenose. Tu Marika poskytuje rozhovor pre Tv Markíza. A nikde ho neodvysielali. Ak by ho odvysielali, tak by to zostrihali tak, že by na ňu kydali. Z takých médii vystáť všetko.

Marika písala pár krát, že boli za ňou novinári, radi by ju odvysielali. Ale šéfovia im to stopli. Ale dokázať to nemohla. Nie je lepší dôkaz ako toto, kde ju zámerne média ignorujú alebo ak ju odvysielajú, tak v zlom  svetle.

 

 

A to je dôvod, prečo som tomuto článku dala taký absurdný názov Podanie  návrhu na vyhlásenie budúcich volieb v marci 2016 za neplatné. Urobila by som zo seba blbca keby som to myslela vážne, nie? Ale ak budú diskriminačné podmienky počas volieb na politickú stranu Priama Demokracia, ako je to teraz, tak by asi mala byť podaná žaloba po 5. marci na Ústavný súd Sr a vyhlásiť voľby za neplatné. Pretože strana Priama Demokracia na čele s jej volebnou líderkou Ritomskou je zatiaľ diskriminovaná. A toto je poškodzuúce pre našu stranu.

Nie je tu princíp rovnakého zaobchádzania. Priestor majú iba silné strany. Pán Boris Kollár, nič zatiaľ nespravil. Stačilo iba, aby založil politickú stranu, pár mien tam stiahol a už má podľa prieskumov agentúry Focus 1,2 percenta. Nezávidím. Ale píšem čomu médiá prikladajú pozornosť na základe objednávok, že kto im zaplatí. Dávajte toho, a toho ignorujte. Focus sa aj mýli, ale väčšinou sú jeho odhady, ak nie presné, tak priblížne áno.

Dnes sa odvolával minister Žiga, Matovič tam robil riadnu šou. Tomu média dali veľký priestor. O tlačovej konferencii, ktorú robila Priama Demokracia presne na sv. Mikuláša, okrem Aktualít, nevenoval nikto pozornosť. Grobianstvo ako ho dnes predniesol Matovič v NR SR to neobsahovalo vôbec. Konferencia s tlačou bola na úrovni, a to sa viedlo byť pre média nudou. A bola tam Marika Ritomská, ktorá má tému – mobbing, a to médiám nereže.

Stačí, že tlačovku ohlasí Matovič, Hlina, Kollár a iní, a už je tam veľké množstvo novinárov ako múch na smetisku.

Ku napísaniu tohoto článku ma priviedla správa na Ta 3, kde agentúra Focus, zrejme patrí ku tým solídnejším, uviedla politické strany, aké by mali preferencie, keby sa voľby konali teraz. Zarmútilo ma, že strana Priama Demokracia nebola ani spomenutá, ak tak asi v priečinku, ostatné politické strany.

Zlomyseľná diskriminácia zo strany médii, ktoré vysielajú tak, ako im zaplatia, spôsobili, to, že Marika – Strana Práce Slovenska nemala ešte dosť podpisov. Ľudia činnosť Ritomskej vďaka tejto podlosti tak nepoznajú akoby mali. Pri zbieraní podpisov sa ona, ja a ostatní čo sme jej zbierali, aj zbierame stretli s reakciami:

a, Ritomskú nepoznáme

b, ďalšia politická darmožráčska strana?

c,  číslo občianskeho preukazu nedám, môže to niekto zneužiť

d, som znechutení politikou

Ritomská pred asi dvoma rokmi podala na Ústavný súd sťažnosť pre neplatnosť prezidentských volieb, uviedla tam pár dôvodov. Samozrejme, že to neprešlo. Národ bol rád, že akumuláciu moci v štáte nemá Fico. A bulvár popísal, že Ritomská sa musela zblázniť. Ono boli dôvody, aby boli neplatné, napr. rovnosť kandidátov. Pán Kiska, a iní čo mali lovky, svojimi bilbordmi oblepili celé Slovensko. Takže Marika Ritomská sa nezbláznila, len konala podľa faktov

A preto, mi toto slúži ako precedense. Načo podávať po voľbách návrh na Ústavný súd ako neplatné voľby, keby Ficko nemal už väčšinu? Národ by bol rád. Keby však vyhral Ficko, tak by národ bol rád, keby takéto voľby boli neplatné. A tiež by dôvod bol oprávnený. Diskriminácia účastníkov volieb. A ja sa obávam a právom, že stranu Priamu Demokraciu budú ignorovať.

Je možné, že ak budú prebiehať v médiách rozhovory s predstaviteľmi politických strán, medzi nimi aj volebná líderka Ritomská, že ju nemusia volať. Možno maľujem čerta na stenu, ale je to reálne. Dôvod mi je už ten, že médiá úplne odignorovali aj tlačovú konferenciu strany Priama Demokracia. Okrem Aktualít a zrejme Ta 3, to mali iné médiá na háku. Teda mali zaplatené aby to nevysielali.Ale téma mobbigu ich nezajímala.

Ďalší dôvod na moje podozrenie je, že keď Strana Priama Demokracia, boli na ministerstve vnútra odovzdať kandidátne listiny, rozhovor s Ritomskou nikde nedali. A čo sa dá potom čakať od Ta 3, či iných médií, nebudú ju ignorovať počas kampane? Čím ju zlomyseľne poškodia.?

Mária Ritomská je, neviem u koľko percent ľudí známa svojou tvrdou prácou v prospech chudobných a publikovaných. A dobre meno sa šíri tiež. Ale nechcem, aby to dopadlo ako žalobou Ritomskej, že prezidentské voľby boli neplatné. Už teraz sú podmienky kandidátov hrubo porušované.

Čo sú to za spôsoby? Hrubo a zlomyseľne diskriminovať jedného z uchádzačov sa vo voľbách v marci 2016? Zrejme existujú nejaké právne páky, ktoré by to mohli zabrániť tej diskriminácii. Ale musím čeliť realite. Slovensko je bezprávny štát. Tu sa človek nedovolá pravdy. Dovolá sa jej iba v Štrasburgu.

A bola by som rada, keby som len maľovala čerta na stenu. Strana PD má nárok na rovnaké podmienky vo voľbách ako ostatné mainstreamové politické strany alebo politické strany, ktoré založil Kollár, či iný šouman.

A ja zo srdca želám, kto to má na svedomí, či mobbérske médiá, či ten čo to podplatil, aby si zažil diskrimináciu alebo mobbing na vlastnej koži. Neželám tragický koniec, to bože chráň. Ale, aby si uvedomili títo mobbéri, že čo robia, je ubližovanie, a že to boli. Lebo kto dostál facky od života tak sa tak nespráva. Spravidla.

A na záver radím, kto môže, tak zo Slovenska nech odíde. Kto si chce založiť rodinu, ak z tadiaľ odíde. Tu budú mať deti smutnú budúcnosť.

Ja som tak znechutená včerajšími správami, že si želám, aby na nás padol asteroid a pohlušil nás. Veď čo nás tu čaká po voľbách, ak sa tam Marika nedostane? Plač, slzy a uťahovanie opaskov.

Pravica sú šikovnejší ekonómovia, lepšie logické myslenie aj lepší prístup ku ľuďom. Ale pád Radičovej vlády, pomocou Sasky a Olana, ľudí znechutil. A Smer sú ekonomickí babroši. Ak vyhrá pravica, trocha lepšie pre Slovensko. Ale ak tam nebude Marika Ritomská, bude to pre nás smutná budúcnosť.

Ku tomu článku prikladám odkaz na článok prezidenta Priamej Demokracie p. Karásconyho: http://blogy.hnonline.sk/gabriel-karacsony/volebna-kaucia-majetkovy-cenzus-a-diskriminacia

Na záver: Tu nejde o mňa, či ja postupím. ale či Priama Demokracia na čele s jej volebnou liderkou Marikou Ritomskou postúpil.

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?