Publikované: 07.01.2014

Klbko zlej vlny

Dnešný svet je plný zloby, nenávisti, nudy z každodenného prežívania, chudoby a morálnej neistoty. Na počiatku bolo slovo…a čo bude na konci? Kto tam bude? Mnohokrát si kladiem otázku, ako by vyzeral svet, keby nikto nemusel strádať? Či by bol pokoj, mier a láska v pravom slova zmysle bežným naplnením dňa…Keď sa pozriem spätne na našu históriu, vždy niekto musel trpieť…tí, ktorí dnes sedia v kostoloch v prvých radoch, mnohokrát ničili celé rodiny za to, že majú vieru v Boha. Ako sa asi teraz cítia, keď tam sedia a tvária sa, že vyznávajú náboženské hodnoty…s bohorovným pokojom sa hlásia medzi ľuďmi k čestným a pravoverným.

A o čom je vlastne tiež celá politika, ak nie o moci, ziskuchtivosti a prezentácii seba samého? Pomôžete mi nájsť jedného politika, či už súčasného, alebo z minulosti, ktorý chcel naozaj niečo urobiť pre ľudí…ja takého nepoznám ani z rozprávania svojich starých rodičov. Sú síce platení z našich daní, volíme ich, tvárime sa, že nami vybraná politická strana je určite to menšie zlo, no v konečnom dôsledku zistíme, že to menšie zlo asi ani neexistuje…asi sú naozaj všetci rovnakí…

Ak by tam niekto vstúpil s dobrým zámerom, systém by ho asi zhltol a možno by dostal chuť sa prispôsobiť, aby v tom systéme vydržal čo najdlhšie. Ľudia strádajú, čakajú na pomoc, ale tá už celé desaťročia neprichádza a zrejme ani nepríde. Bola by som naozaj šťastná, keby bol pri moci ktokoľvek, len nech by dokázal zvrátiť tie hrozné ukazovatele, ako sú nezamestnanosť, chudoba a hlad detí. Nemôžeme byť prekvapení, že pred Vianocami narástol počet krádeží, denne sme o tom mohli čítať v médiách…veď ľudia v snahe potešiť svojich blízkych urobili čokoľvek. Lebo Vianoce už nie sú ani zďaleka o tom, ako kedysi…o stromčeku, jednoduchej večeri a láske v rodine. Každý chce mať čo najviac, lebo doba je taká…vyžaduje si to.

Čaká nás „supervolebný“ rok…kto má chuť ísť k volebným urnám? Čoho sa asi tak dočká? Podľa mňa len sklamania a to sa vôbec nepovažujem za skeptickú osobu. Poďme si to ale spoločne zosumarizovať…prezidentských kandidátov je ako maku a nikto z nich pre ľudí poriadne nič neurobil a zrejme ani neurobí…na zozname mi chýba čestná, charizmatická osobnosť…Eurovoľby? Dovoľte mi pousmiať sa…lebo okrem teplého bruselského miesta s nadštandardným príjmom a výhodami naši europoslanci veľakrát zaryto mlčia a my teda ani netušíme, čo tam reálne robia…teda tušíme, len sa o tom nehovorí…Prejdime ale k voľbám starostov, primátorov a poslancov zastupiteľstiev…volíme ich a čakáme, čo urobia pre obec, mesto…vždy sa tešíme ako ten starý starosta, alebo primátor odíde, lebo bol neschopný a nahradí ho určite niekto lepší…a hlavne nezávislý…no, povedzme si na rovinu, že aj nezávislý veľmi rýchlo pochopí o čom je skazený systém a radšej sa stane „závislým“, ak by náhodou už v ďalších voľbách neuspel…a takto sa všetko len zamotáva do jedného klbka z ktorého by ani najšikovnejšie ruky neuštrikovali ani len šál, lebo tá vlna je celá nepoužiteľná…

Jedného dňa sa možno vyjasní…keby som sa toho ešte stihla aspoň v starobe dožiť, úprimne by som sa tešila kvôli ďalším generáciám, aby nemuseli strádať, aby žili šťastne, v pokoji, v mieri, v hojnosti, v láske, naplnení čestnosťou a hodnotami, ktoré urobia z našej zemegule krajší svet.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    nase nestesti je v tom, ze cekame, ze ten druhy neco udela !!! Ne my sami, ale ten druhy. Treba volby, urcite jsou tam lidi, kteri nekradou, nepodvadeji a neobraci kabaty pri kazdem zavanuti vetricku. Treba SaS je takovou stranou a ti pricucnuti je chteji odstavit a to hlavne necestnymi prostredky. Proto jsou nasim nejvetsim nestestim nevolici, kteri si mysli, ze system potrestaji svojim nevolenim. Tvrdim, ze evoluce je pomala, ale neuprosna a casem se bud vyvineme mebo zkapeme.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?