Publikované: 21.08.2014

Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 2.

Motto: Kto zdiera krajinu, ten krajine škodí a nepriateľa posilňuje. (Sûn-C’)

  Pritom, po celom Slovensku máme liečivé pramene a zásoby podzemných vôd, ktoré sú často svetové a jedinečné.  Treba si uvedomiť, že budúcnosť sveta, už nebude len o rope, ale hlavne o pitnej vode. Je na túto víziu naše Slovensko pripravené? Stratili sme už cez 20 rokov, a bez jasnej a rozhodujúcej ekonomickej stratégie stratíme aj ďalšie roky. Politikov si pritom my  obyčajní občania platíme za to, aby vytvorili v tomto štáte lepšie, a nie horšie podmienky pre prosperitu celého národa. Politika je služba, ale na konanie dobra a nie zla.

   Preto v čase ekonomickej a hospodárskej krízy, ponúkam Slovensku a vám milí občania celkom novú ekonomiku, a celkom novú cestu prosperity pre každého občana.  Prichádzam s ekonomickým snom a ekonomickou víziou, o ktorej som presvedčený, že môže vybudovať prosperujúce Slovensko, a to nielen niektorých, ale pre všetkých! Podnikateľovi  Tomášovi  Baťovi  sa kedysi na svetovú úroveň podarilo rozvinúť obuvnícky priemysel, a my dnes na Slovensku potrebujeme rozvinúť na svetovú úroveň  „priemysel“ postavený na  novo postavených liečebných kúpeľov. Potrebujeme budovateľov nového biznisu ešte skôr, ako sa aj zo Slovenska stane umierajúci a kolabujúci Detroit. Smrť Detroitu v priamom prenose, ako kedysi bašty automobilového priemyslu nech je aj pre nás dnes varovaním a výstrahou.

   Politici pri moci si musia uvedomiť, že keď chce Slovensko slušne žiť, tak nemôže zostať len montážnou  dielňou, ktorú možno za krátko presťahovať tam, kde je ešte lacnejšia pracovná sila! Opakujem, len silná ekonomika vyprodukuje silný sociálny štát. Ostatné reči politikov a ekonómov, o budovaní sociálneho štátu sú len bájkami a rozprávkami.  Strategické politické myslenie jasne hovorí, že zo Slovenska sa dajú ľahko odviesť montážne haly a stroje tam, kde je ešte lacnejšia pracovná sila, ale 1 300 minerálnych prameňov a novo postavené kúpele sa takto premiestňovať nedajú, tie ostanú vždy na Slovensku a preto tu budú vždy tvoriť zisky a to pre nás a nie pre iných! Možno raz táto moja výzva bude konečne vypočutá a novo postavené liečebné kúpele sa stanú základom novej Slovenskej ekonomiky!  

   Ak sa naši politici vyhovárajú, že príčinou vysokej nezamestnanosti je hlavne nedostatok diaľnic, a nechávajú sa počuť, že keď budú diaľnice dostavané, tak už bude aj veľa práce, tak týmto politickom v dobrom odkazujem, že Španielsko má síce najdlhšiu diaľničnú sieť v Európe a tretiu najdlhšiu na svete a aj tak má Španielsko rekordnú 27% nezamestnanosť! Aj to je jasný dôkaz, že ani dostavané diaľnice nebudú pre Slovensko všeliek.

   Pán  Samuelson, to predsa vyjadril už dávno a jasne: „Ak chceš zničiť štát, znič mu ekonomiku.“ Vyzerá to tak, že niektorí naši politici ani nič iné nevedia. Veď zvyšovať nezamestnanosť znamená, oslabovať štát a zvyšovať aj kriminalitu v štáte. Mnohí politici to však robili asi tak, že v mene ľudu išli proti ľudu. Zle sa však žije vždy v tom štáte, kde veľkí zlodeji a klamári sa hrajú na hrdinov a zakladateľov štátu. Za 20 rokov vlády odchádzali a prichádzali, ale bieda a nezamestnanosť zostala.

     Už dnes je neskoro, a preto navrhujem začať využívať väčšinu peňazí z EÚ na masívnu výstavbu nových a obnovu starých kúpeľov, čo najskôr. Čo iné, ako nové kúpele, nám môžu poskytnúť tisíce nových pracovných miest a to rovno po celom Slovensku?! Prečo takto neurobiť radosť tisícom našich nezamestnaných občanov?! Nezamestnanosť začne klesať a životná úroveň začne narastať. Toto je môj cieľ, a toto je hlavný cieľ tohto nového projektu pre naše Slovensko. Nebojte sa, nie je to 100 a viac  stránkový projektový elaborát za  tisícky eur, ktorých už bolo napísaných a zaplatených po Slovensku stovky a ktorých výsledkom bola často len veľká nula (okrem tých, čo dostali za tieto bájky poriadne zaplatené). O tento ekonomický projekt  ma nikto nežiadal, nikto mi zaň nezaplatil, ale myslím si, že Slovensko potrebuje svoju slovenskú ekonomiku, ktorá nám dá viac práce a posilní aj našu národnú prestíž. Naša politika nesmie dávať našej ekonomike daňové okovy, ktoré bránia ľuďom podnikať a berú im prácu. Slovensko zachráni len nová politika a z nej vznikajúca celkom nová ekonomika. Tvorivé sily Slovákov treba oslobodzovať a nie zlou politikou spútavať. Od sily našej ekonomiky predsa závisí aj sila nášho národného sebavedomia. Slovensko do toho, a slabí politici od toho!

   Ponúkam projekt stručný, jasný a ideový, lebo mojím cieľom nie je vyčerpať vás, ale moju stratégiu, ktorú vám týmto na vaše posúdenie teraz predkladám. Tento ideový projekt ponúkam nášmu milovanému  Slovensku, ktoré treba zachrániť od krízy a ekonomického rizika. Zo Slovenska nesmie vzniknúť časom ďalší Detroit. Tento ideový projekt ponúkam v dobrej viere, že pomôže Slovensku a  väčšine jeho občanov! Tento môj sen o Slovensku je pritom veľmi jednoduchý – zo Slovenska treba čo najskôr urobiť svetovú kúpeľnú veľmoc a teda z kúpeľníctva a cestovného ruchu treba na Slovensku urobiť kúpeľný „priemysel“! Prečo?

 P.S. „Keď sa 90 % politickej energie u nás míňa na nič neriešiace projekty a špinavé politické kauzy, tak mohlo by sa aspoň 10 %  minúť na zmysluplné projekty.“

 Pokračovanie na budúce.

Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem.  Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    jak jednoduche videni sveta ;-) Opravdu si myslite, ze by se do tohoto projektu nenastehovali svine typu JaTy nebo Penta a nevytunelovali vsechno, co se jen da ??

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?